Autor Wątek: x-type 2,0 td woda z dolnych otworów wentylacyjnych  (Przeczytany 2686 razy)

kalipe

  • Gość
x-type 2,0 td woda z dolnych otworów wentylacyjnych
« dnia: Lipiec 28, 2013, 11:46:16 am »
Upały upały więc klima chodzi non stop (ustawiam na 20 st C,nie chłodniej). Wczoraj miałem dłuższą trasę, na zewnątrz 34st C, wewnątrz chłodno, przyjemnie. Pod koniec jazdy poczułem, że coś po nogach mi kapie. Okazało się że z dolnych otworów wentylacyjnych kapie woda  :-nie Dodatkowo kilka godzin później (jadąc tym razem jako pasażer) dostałem tym razem po nogach gorącą wodą  :-zly To już mnie zaniepokoiło  ?????? Sprawdziłem dywaniki i podłogę po oby stronach - mokro, więc widać że od dłuższego czasu to już trwa.

Jag wodę na zewnątrz odprowadza, bynajmniej wcześniej pamiętam "kałuże" na postoju. Deszczu to ostatnio w naszych stronach nie uświadczysz (jeśli miałbym podejrzewać np. nieszczelność przedniej szyby).

Jakaś podpowiedź, ktoś już miał coś podobnego.  :-help

Umowiniony jestem na czwartek do warsztatu. Objawy a szczególnie goraca woda wskazuje na pęknięta nagrzewnice   :-nie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 19:08:58 pm wysłana przez Choina »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: x-type 2,0 td woda z dolnych otworów wentylacyjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2013, 18:19:13 pm »
Albo nagrzewnica się rozszczelniła albo odpływ klimy jest uszkodzony i woda nie spływa wężykiem pod samochód tylko do samochodu
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

kalipe

  • Gość
Odp: x-type 2,0 td woda z dolnych otworów wentylacyjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2013, 21:02:09 pm »
Byłem dziś w warsztacie. Termin na czwartek. Wstępna diagnoza  - nagrzewnica (leci gorąca woda nawet na samym nawiewie bez klimy). Sprawdziłem pod kokpitem, poodkrywałem osłony od strony pasażera, niestety plastikowa osłona nagrzewnicy mokra i cieknie, więc przyczyna już raczej ustalona. Mam nadzieję, że nie pociągnie zbytnio po kieszeni  :-chyt. Póki co pacjent czeka na wizytę.
PS. Zawsze zostaje stylowa jazda na "zimnego łokcia"  :-R

kalipe

  • Gość
Odp: x-type 2,0 td woda z dolnych otworów wentylacyjnych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:22:16 pm »
Sprawa załatwiona. Zapchany przewód dolotowy do nagrzewnicy. Przeczyścili, 50 dych pobrali i spokój.