Autor Wątek: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika  (Przeczytany 4180 razy)

Witaut

  • Gość
Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« dnia: Lipiec 25, 2013, 16:02:28 pm »
Witam wszystkich!

Od niedawna jestem posiadaczem Jaguara XJ 308 3.2 2001. Jak kupowalem kota nie dzialala klima ja pojehalem na nabicie, okazalo sie ze uklad nie szczelny. Ze wzgledu na to ze trzeba bylo zlokalizowac miejsca wyciekow czynika klimy, poprosili mnie jezdic przes 2 dni na wlaczanej klime, ja tak zrobilem. Pod wieczor tego dnia perwszy raz mi wywalilo wode od dolu, z mejsca wyrzucenia nadmiaru plynu. I po tym wydarzeniu przegrzewa mi sie systematycznie, z klima czesto (2 razy dzenie), bez klimy rzadko (1 na 2-3 dni). Uszczelka to nie jest, cisnenie w ukladzie sie nie robi. Wentylatory sie wlaczaja. Bombelki nie leca ze zbiorniczka. Termostat wymeniony na Oryg. Temp. Otwerania 87st. Chlodnica mierzona laserowym termometrem, jest cepla i ot dolu i z gory okolo 78-80st.

Co jest NAJCIEKAWSZE: wywala plyn tylko po tym jak zgasze auto, zaczyna sie gotowac za 1-3 min po wylaczeniu silnika, slychac takie bulgacenie w ukladzie, poczym wylewa sie woda od dolu. Dzeje sie to po bardziej dynamicznej jezdie. W czasie pracy silnika nic sie nie dzeje. Temperatura jest ta sama caly czas i nawet jak slychac bulgot od gotowania w ukladzie temperatura jest na srodku. Wylewa sie plynu od 0.5L do 4L (Te naj gorszy przypadek). Plyn zalany z koncetratu (Zielony) roscieczony 1:1 do -37 . 

POMOCY BARDZO PROSZE!!! Moze ktos mial podobne problemy  :-kogutki  :- pojecia  :-help

Przepraszam za powstale bledy w slownictwe i pisaniu. Jestem z Bialorusi . I ze wzgledu na bardzo ograniczana ilosc porzadnych forum pisze tu. Dziekuje! A przy okazji temu co pomoze w rozwiazaniu tej usterki wysylam PRIORYTETEM Fliaszke Bialoruskiej wodki ;)  :-trudno :-clap :-thank
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2013, 17:50:28 pm wysłana przez Witaut »

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2013, 19:41:29 pm »
A włączają ci się wentylatory? Po wyłączeniu silnika wentylatory powinny jeszcze pracowąć jak jest wysoka temperatura do czasu aż spadnie. Jak wyłączysz silnik to przestaje pracować pompa wody, jeśli silnik jest gorący to po wyłączeniu temperatura idzie w góre i ci wywala płyn. Sprawdź wentylatory.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Witaut

  • Gość
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2013, 21:54:55 pm »
 :-V dziekuje za odpowiedz :-V  ! Wentylatory po zgaszeniu auta tez sie wylaczaja odrazu nawet jak na wlaczanym silniku chodzi na 2gim biegu.
 A jak sie sprawdza te wentylatory? Oni maja oddzielny modul czy mozna przez kompa sprawdzic? I czy napewno w moim Jagu ma chodzic jakis czas po zgaszeniu silnika ?  :- pojecia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2013, 23:36:45 pm wysłana przez Witaut »

Witaut

  • Gość
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2013, 14:41:40 pm »
A moze ktos sie orentuje czy jest jakis zawor cisneniowy na korku od zbiorniczka wyrownawczego? Bo czytam na innych forach i tam pisza ze moze to byc wina korka od zbiorniczka? Czy to moze tak byc?

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2013, 15:29:42 pm »
Nie ma żadnego zaworu w korku, to układ zamkniety. Musisz sprawdzić przekaźniki sterujące włączaniem i wyłączaniem wentylatorów. Może jest jakiś czujnik który załącza wentylatory jak  jest gorący slinik,  po jego zgaszeniu.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Witaut

  • Gość
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2013, 19:52:18 pm »
Jutro  :-A do mechanika na sprawdzenie czujnikow i roznych tam takich rzeczy... Myslie ze cos bede wiedzial jutro. Otpisze.

 :-thank

Witaut

  • Gość
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2013, 12:11:12 pm »
ZROBIONE!

Pojechalem do http://www.altamira.com.pl/ . Chlopaki naprawde sa fachowcami w ciagu 1-go dnia wszystko zrobili. Maja lawete, jak jest potrzeba to z Warszawy i okolic dowoza auta (Okolo 100-150 zl.). Firma Altamira zrobila czyszczenie chlodnic bo byli calkowicie zasyfione od zewnacz + do tego jeszcze wczesniejszy mechanik pomylil rurke wylatawa z rurka powrotna cieczy chlodzenia no i to wszystko doprowadzilo do tego ze zaistnial te probem.

Altamira zdyagnazowala ze do wymiany mam prawa polos i zrobili to, co prawda kosztowala polos 500 zl  :- pojecia ::) , no takie ceny juz maja na uzywke. Wycenili mi regeneracje wszystkich 4x krzyzakow na okolo 450 zl a tu jedna polos taka kase. No coz, jak musieli zrobic to po mojej prosbe w jeden dzen to tak zrobili. Generalnie jestem zadowalony, ze tylko jak postanowieliscie wstawiac w kota uzywke to raczej musicie miec ja ze saba...   

Pozdrowienia i wielkie  :-thank  :-clap

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2013, 21:44:10 pm »
Tylko potwierdziłeś moją opinię o tym warsztacie ! Masz rację, ja staram się części sam sobie kupić bo warsztat nie bawi się w szukanie najtańszych.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Witaut

  • Gość
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2013, 22:24:54 pm »
Powiem tak. propozycje z czesciami nowymi byli OK (Cenowo). Zrobili dla mnie kilka zestawow (Oryginaly, Dobre zamieniki, i tansze zameniki). Mowili mi ze zamawiaja czesci z Anglii i w ciagu 2-3 oni ich maja u sebie.

P.S. Sa OK napewno pojade do nich raz jeszcze.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2013, 23:06:16 pm »
P.S. Sa OK napewno pojade do nich raz jeszcze.

Obiecałeś flaszkę białoruskiej wódki za rozwiązanie problemu to im przy okazji zostawisz  :)

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Witaut

  • Gość
Odp: Jaguar XJ 308 3.2 2001 Problem z chlodzeniem silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2013, 00:10:26 am »
Nooooo im napewno bedzie sie nalezala ;) A o obecanym nie zapomne ;)  :-super :-K :-R