Autor Wątek: Brak cisnienia benzyny na gazie  (Przeczytany 6034 razy)

MariuszM66

  • Gość
Brak cisnienia benzyny na gazie
« dnia: Lipiec 10, 2013, 17:43:21 pm »
Witam,
może ktoś z posiadaczy Kotów miał taki przypadek.
Mam założoną instalację gazową S 4.2 V 8. Zaraz po założeniu wszystko działało dobrze ale po paru dniach okazało się, że samochód źle pracuje na benzynie. Na gazie trzyma wolne obroty natomiast na benzynie na wolnych obrotach szarpie i pracuje na jednym rzędzie cylindrów. Po podłączeniu do komputera okazało się, że jest zbyt niskie ciśnienie benzyny. Komputer pokładowy wyświetla natomiast komunikat-że silnik utraci moc. Dziś założyłem do instalacji emulator na przepływ benzyny (ciśnienie) ale nadal na benzynie szarpie na wolnych obrotach. Jeżeli jadę a obroty są powyżej 1000  i przełączę na benzynę to silnik pracuje normalnie przy zatrzymaniu i pracy na wolnych obrotach znowu zaczyna szarpać. Przeglądałem wcześniejsze wpisy na podobny temat ale nie doczytałem się jak z tym problemem sobie poradzić. Jeżeli miał ktoś podobny problem to proszę o informacje. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję:)

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:40:36 pm »
Witaj.
Problem jest mi znany bo znajomy założył do S-ki 4.2 lpg i było tak samo jak u Ciebie, skończyło się na wymianie pompy paliwa. Skoro zakładasz emulator na listwę to na pewno nie masz założonego powrotu paliwa. Pewnie też świeci się chek engine. Emulator który założyłeś jest nic nie wart. Nie zmieniasz nim ciśnienia a tylko wartość którą odczytujesz. Gdy Twój silnik pracuje na gazie pompa ładuje maksymalne ciśnienie na listwy wtryskowe czyli pewnie ponaf 4 bary. Musisz założyć powrót paliwa, jak to zrobić poczytasz w jednym z moich postów. Jeżeli tego nie zrobisz będzie coraz gorzej, niedługo ciśnienie paliwa będzie spadać zaraz po odpaleniu i silnik będzie gasł.  Aby uleczyć auto doraźnie odłącz na kilka minut akumulator, auto będzie przez jakiś czas palić znowu "normalnie" jednak podkreślam jeszcze raz tylko powrót paliwa do baku z listwy będzie się sprawował idealnie.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

MariuszM66

  • Gość
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2013, 22:19:42 pm »
Dziękuję, za reakcję:) na mój problem. Jest u mnie dokładnie tak jak napisałeś. Mam wielką prośbę, czy mógłbyś napisać jak to zrobić??? za parę dni wybieram się w dłużą drogę i nie jestem pewien czy uda mi się dojechać:). W razie co mogę podać do siebie e-maila lub nr telefonu.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2013, 22:44:38 pm »
Standard w tych autach w przypadku delikatnie mówiąc "spieprzonego" montażu lpg.
Silnik ten posiada czujnik ciśnienia paliwa na listwie. W momencie przełączania na lpg rosło ciśnienie  paliwa w listwie bo pompa pracowała a wtryskiwacze benzynowe były zamknięte. Komputer silnika z racji wyższego ciśnienia paliwa skracał czasy wtrysków wrzucając to wszystko w korekty krótkoterminowe. Jeździłeś dalej, wrzucił sobie w korekty długoterminowe. I tak te korekty rosły aż przekroczyły 25% i wyskoczył check. Na benzynie auto pracuje dupnie bo są skrócone czasy wtrysków. W sumie to na lpg też kijowo będzie jechać (będzie ubogo) bo czasy wtrysków są brane z benzynowych.
Emulator niewiele pomoże bo generalnie wiele nie dają. Najlepszy jest przepływ zrobiony pewnym patentem w baku. Do tego jakimś IDS`em trzeba pokasować korekty map benzynowych, albo jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć aż sam sobie skoryguje na 0 spowrotem. Jak byś był z Dolnego Śląska to bym Ci to ogarnął, bo samemu to się tylko nawkurzasz i wydasz kupę kasy na dziwne diagnozy.
Mam nadzieję, że pomogłęm :)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2013, 23:20:55 pm »
MariuszM66 poniżej masz link do mojego opisu jak zrobić powrót:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,22453.msg189307.html#msg189307

Marcin_lca ma rację mapy i gazu i benzyny będą wariować bez powrotu paliwa.

Może któregoś dnia zrobię fotkę jak ja to wykonałem.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2013, 23:32:01 pm »
słaby pomysł na powrót w tym aucie... Czujnik ciśnienia jest dosyć dokładny a ciśnienie paliwa w trakcie jazdy i na wolnych obrotach nie jest takie samo. Żeby wszystko śmigało dokładnie tak, jak powinno, ciśnienie paliwa w całym zakresie obrotów musi być takie jak założyła fabryka bo do tego są wszystkie czasy wtrysków obliczane. Lekki rozjazd ciśnienia spowoduje ten sam objaw tylko uwidaczniający się później i powoli narastający. Dysza ma stałą wydajność więc odpada, bo raz trzeba szybciej pozbywać się paliwa, a raz wolniej. Nie mówiąc już o cut offie, przy puszczeniu gazu. Myślicie, że komputer nie przelicza sobie, że w tej chwili gaz jest odpuszczony i ciśnienie będzie rosnąć  >:D ? A dysza w tej chwili nam opróżnia układ z paliwa i po przyciśnięciu ponownie gazu będzie delikatna zamułka. Jak to się już u nas mówi: "Ludwiku Dorn i psie Sabo, nie idźcie tą drogą"  :-nie :-yipee


i jeszcze dodam... po co się stresujesz? wracasz do zakłądu, który założył tą instalację, rzucasz na stół kluczyki i pytasz kiedy masz wrócić po sprawne auto bo w tej chwili takie nie jest. I to już ich problem co zrobią, żeby było dobrze...


posty połączono - admin
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2013, 23:47:07 pm wysłana przez kogutki »
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2013, 23:50:46 pm »

słaby pomysł na powrót w tym aucie...



Nikogo nie zmuszam, mi wszystko działa idealnie jak też w S-typie V8 ciśnienia paliwa są takie jak być powinny. Od momentu założenia powrotu nigdy więcej nie zobaczyłem tej pieprzonej kontrolki check engine.

Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2013, 23:55:07 pm »
Kontrolka Check Engine wyskakuje dopiero kiedy korekty dojdą do 25% na długoterminowym banku pamięci. Z tak wykonanym przelewem może ta wartość oscylować powiedzmy ok 18%. Kontrolki nie będzie, ale też auto nie będzie chodzić idealnie. Moze być bogato/ubogo ... Podkreślam może być, bo nie sprawdzaliśmy tego więc nie wiadomo. Nakierowuję tylko, że naprawdę idealnie będzie dopiero z przelewem, który ma zmienną wydajność
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

MariuszM66

  • Gość
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2013, 07:18:14 am »
Dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi, dziś zadzwonię do gazownika i powiem na czym polega problem i jak to zrobić, dowiem się czy ogarną temat. Jestem skłonny pojechać wszędzie aby doprowadzić do tego aby kot znowu normalnie pracował. Napiszę co dalej dzieje się w tym temacie:)

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2013, 09:05:52 am »
No to jak coś to zapraszam, ogarnie się temat tak, aby przelew paliwa był dynamiczny / identyczny jak zakłada fabryka i wtedy wszystko musi ładnie działać. A swoją drogą skoro takie kwiatki już powychodziły to możesz wrzucić fotki spod maski, zobaczy się jak to wszystko założyli, bo pewnie jeszcze inne niespodzianki są porobione...
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

MariuszM66

  • Gość
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2013, 11:35:04 am »
Szanowni Panowie!
Bardzo dziękuję jeszcze raz za wszystkie podpowiedzi. Teraz już wiem chociaż w czym tkwi problem, rozmawiałem z gazownikami i tez już zaskoczyli w temacie. Dowiedziałem się od nich, że dzwonili do innego kolegi gazownika który założył gaz w Kocie i go musiał wymontować bo nie mógł sobie poradzić.
Z tego co "zrozumiałem" czytając wypowiedzi na ww. temat to po przełączeniu pracy zasilania silnika na gaz należy odprowadzić benzynę dodatkowym przewodem do zbiornika poprzez urządzenie o którym pisał huberts 1977. Dobrze by było wykonać takie urządzenie o którym pisał marcin-lca ale to wymaga więcej wiedzy:). Mam nadzieję, że w sobotę Kot zacznie znowu ładnie mruczeć. Mam jeszcze pytanie, aby wykasować błędy z pamięci komputera to wystarczy zdjąć klemę z akumulatora czy należy podpiąć go pod komputer? Mam pytanie do Marcina, czy taka przeróbka w zbiorniku (pompa) wymaga dużo czasu? Za wszelki podpowiedzi bardzo dziękuję.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2013, 13:08:01 pm »
A więc tak, błędów nie skasujesz odpinając aku. Albo jakiś skaner albo IDS.
Co do przelewu. Pamiętaj, że prowadzenie przelewu spod maski do baku jest nielegalne!! nie wolno ingerować w układ paliwowy znajdujący się poza bakiem, grozi to wyciekami itd. Kombinować można w baku i to też z głową. Wykonanie czegoś o czym ja mówię, nie jest wielce pracochłonne, gdyby mieć podzespoły wcześniej to spokojnie w jeden dzień się człowiek wyrobi, wszystko jest wpięte w baku, nie ma żadnych przewodów z paliwem na zewnątrz itd. Jeżeli już koniecznie chcą używać dyszy do przelewu, to niech ją dopasują tak, aby ciśnienie które ona zapewnia było mniej więcej w połowie pomiędzy ciśnieniem na wolnych obrotach a na obrotach ok 4tys, chociaż i tak jestem zdania, że nie jest to rozwiązanie optymalne. Zanim pojedziesz do gazowników wrzuć fotki spod maski, albo wyślij mi na pw to powiem Ci czy o coś jeszcze powinieneś ich gonić żeby poprawiali, bo domyślam się, że mogą być jakieś kwiatki. Jak coś to masz mój numer 609 283 360, zawsze możesz dzwonić i podpytać, służę pomocą :)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:10:55 pm »
Według mnie po odłączeniu akumulatora pompa na nowo zaczyna tłoczyć prawidłowe ciśnienie paliwa. Ja nie jestem ani mechanikiem ani gazownikiem poprostu patrzę co robią mi z autem. Do kasowania błędów używam cdif-a. Na założonej dyszy o śr. 1mm w powrocie paliwa ciśnienie na gazie jak i na benzynie wynosi dokładnie 178 kPa (jeżeli dobrze pamiętam), ciśnienia były sprawdzane chyca co 500 obrotów w górę i było ok.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

MariuszM66

  • Gość
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2013, 21:12:42 pm »
Dziękuję, za podpowiedzi. Akumulator tzn. klemę minusową odłączyłem a jak będzie się auto zachowywało zobaczę jutro. Czasami spostrzeżenia "nie mechaników" są trafniejsze niż fachowców:). Mi wczoraj o mało co nie rozebrali całego auta pomysły były najróżniejsze i oczywiście nietrafne. Widocznie nikt nie miał podobnego doświadczenia a tym samy wiedzy na podobny temat a jak powiadają na Kotach znają się bardzo dobrze. Z tego co zauważyłem to najczęstszym pomysłem na naprawę Kota kaszlącego po założeniu gazu jest jego wymontowanie i przywrócenie auta do stanu pierwotnego i na tym się zarabia spore pieniądze (robocizna, części itp..) Kontaktowałem się z gazownikiem wie już jak rozwiązać problem oczywiście po moich wiadomościach przekazanych od Szacownych Kolegów (bez waszej wiedzy była by totalna klapa) w sobotę będzie wszystko instalowane, mam nadzieję, że zadziała. Po zrobieniu poprawek napiszę jak sprawuje się auto:).

MariuszM66

  • Gość
Odp: Brak cisnienia benzyny na gazie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:51:53 am »
Witam,

byłem troszkę na urlopie i nie pisałem. Przejechałem 1400 km w tym niziny, góry i korki i średnie spalanie bez "oszczędzania" wyszło 10.7 litra na 100 km benzyny. Ale wracam do tematu, byłem u fachowców od gazu co mi go założyli i powiedzieli, że jedyne co mogą zrobić to ten gaz wymontować bo jeszcze nigdy takich przeróbek nie robili. Mam prośbę może zna ktoś gazownika który taką przeróbkę robił i by to zrobił w moim aucie. Za wszystkie namiary dziękuję. Byłem po drodze na południe Polski w Szamotułach u człowieka który zakłada gaz do Jaguarów (jego syn je naprawia) ale z rozmowy wynikło, że najlepiej wyjąć to co mam i założyć wszystko na nowo. Poza tym najlepiej zostawić mu auto na tydzień itp. same problemy:(. Najlepszym rozwiązaniem było by naprawienie tego co mam. Za wszystkie namiary z góry dziękuję. Pozdrawiam