Autor Wątek: dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni  (Przeczytany 3233 razy)

ktr

  • Gość
dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni
« dnia: Lipiec 08, 2013, 00:06:36 am »
Dziś byłem na myjni (oczywiście ręcznej) :) Gdy wyjeżdżałem tyłem ze stanowiska kąpielowego, ze 3 razy wcisnąłem hamulec, i za każdym razem usłyszałem dziwny pisk / skrzypienie / przedziwny dźwięk. Później pojechałem i nic już nie było. Co to może być? Klocki jeszcze mam, ogólnie hamulce sprawne.

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:28:59 am »
Witaj. Normalne zjawisko - tarcze po kontakcie z wodą oraz chemią zachodzą korozją. Wystarczy jedno hamowanie i po kłopocie. :-off

ktr

  • Gość
Odp: dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2013, 19:10:54 pm »
Dziś po myjni zauważyłem, że nawet gdy nie dotykam hamulca, a jedynie wyjeżdżam tyłem to też tak skrzypi. Mało tego, gdy ruszyłem powoli do przodu to także (bez hamowania) było to skrzypienie. Po kilku chwilach samo ustąpiło, ale pod myjnią i kawałek dalej X udawał starą skrzypiącą huśtawkę... a to już chyba nie jest normalne? Nie spotkałem się wcześniej z takim zjawiskiem, w żadnym aucie. Co to może być?

ktr

  • Gość
Odp: dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2013, 12:10:08 pm »
Gościu na myjni też powiedział mi, że to normalne zjawisko od wody z chemią. Niby argument do mnie trafia, ale dlaczego w innych samochodach, które się u nich myją czegoś podobnego nie słychać? Inne fury mają lepsze tarcze? Lepsze części? Nie byłoby to dziwne gdyby w większości fur było takie zjawisko.

mam x typa

  • Gość
Odp: dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2013, 23:04:53 pm »
Ja to kiedyś miałem, klocki łapały jak do tylu cofałem ale w inyym aucie, zdaje się że tarcza była zwichrowana

blackyR

  • Gość
Odp: dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2013, 23:15:33 pm »
Temat stary jak x type  skrzypia.. Sprezyny wd 40 zalatwia sprawe..

Pozdrawiam

ktr

  • Gość
Odp: dziwne skrzypienie podczas cofania po myjni
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2013, 10:39:59 am »
Popsikać sprężyny WD-40? Przednie, tylne, wszystkie? Bez demontażu, tak z partyzanta stojąc przy aucie? Ciekawa rada:)