Autor Wątek: Traction control fault " S-tape, manual, 1999r.  (Przeczytany 1971 razy)

jerzy230

  • Gość
Traction control fault " S-tape, manual, 1999r.
« dnia: Lipiec 07, 2013, 22:40:47 pm »
Od niedawna jestem właścicielem Jaguara S-tape 3.0 manulal z 1999r. Dzisiaj jadąc zaczęła mi się zapalać kontrolka kontroli trakcji na desce. Samochód zaczął trochę szarpać, zaczął "falować" nienaturalnie licznik prędkości. Zapaliła się kontrolka ABS i zaciągniętego hamulca ręcznego (a był opuszczony) następnie wyświetlił się komunikat "Traction control fault ". Samochód zaczął normalnie pracować tylko ten komunikat się palił. Po zatrzymaniu, wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu cisza przez 200m, a potem to samo zachowanie jak opisałem wyżej do zapalenia komunikatu. Moje pytanie. 1. Czy to jest poważna usterka, co mogło ulec uszkodzeniu. 2. za 3 dni miałem wyjechać z rodziną na wakacje (800 km w jedną stronę) Czy z takim komunikatem mogę spokojnie jechać (wiem, że będę jechał bez kontroli trakcji) ale czy przez to nie stanę gdzieś w szczerym polu. Proszę o pomoc.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Traction control fault " S-tape, manual, 1999r.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:24:58 pm »
My tutaj nie potrafimy wróżyć z fusów  :'( :-super
Podpiąć kota pod komputer i będzie wiadomo coś więcej. Może być jakaś głupota elektroniki w postaci luźnej kostki czy spadającego napięcia, a może być padający czujnik przy kole (martwi mnie tylko kontrolka ręcznego). Tak czy inaczej podpiąć, poczytać błędy, a wtedy szukać
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

jerzy230

  • Gość
Odp: Traction control fault " S-tape, manual, 1999r.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:38:46 pm »
Dzięki, mieszkam k. Szczecina. Może Ktoś podpowie do jakiego elektryka jechać.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Traction control fault " S-tape, manual, 1999r.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:45:27 pm »
jeszcze dodam co do jazdy z tą usterką. Gdyby nie wariacje w pracy silnika i kontrolka ręcznego - ja bym jechał. Tak, po przebojach z elektroniką w moim kocie, nie odważyłbym się. Niech to będzie jakaś elektroniczna zagadka i za chwilę auto może stwierdzić, że dalej nie jedzie... W starych prostych autach coś się psuło i albo jechałeś dalej albo nie. Tutaj jest tyle elektroniki, że fakt, fotel policzy ile razy puściłeś w niego bąka, ale wystarczy, że gdzieś masa się zgubi i pół auta może płatać figle. Coś za coś, więcej udogodnień za więcej problemów w razie usterki. Wszystko fajne, póki się nie popsuje. Zdiagnozuj, a dopiero potem na wakacje- to moja rada :-kogutki
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

the_driver

  • Gość
Odp: Traction control fault " S-tape, manual, 1999r.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:51:06 pm »
To prawdopodobnie usterka jednego z czujników prędkości obrotowej przy kole z tyłu, ale bez podłączenia pod komputer nic na 100% się nie dowiesz.

janekdalkros

  • Gość
Odp: Traction control fault " S-tape, manual, 1999r.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2013, 21:44:42 pm »
w mojej S -ce 2001 DSC pali sie od roku i tak jezdze bez problemow