Autor Wątek: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves  (Przeczytany 4196 razy)

miguel

  • Gość
Witam wszystkich! Napinacze plastikowe trzasnely, 8 zaworow na intake do wymiany, na lewej glowicy, ale to juz prawie zrobione, pytanie jest takie: jak sprawdzic czy tuleje sa pokryte nikasilem czy sa stalowe. przykladam magnes i trzyma ale czy czasem nikasil nie ma tez troche wlasciwosci magnetycznych? + pytanie do moderatora, czy bedzie mozna bedzie dodawac zdjecia? Michal, Arizona

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2011, 15:23:07 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland.

Do S-Type nigdy nie trafili silniki z nikasilem, silniki z nikasilem byly uzywany wylacznie w XJ308 i XK. wiec o to sie nie martw.

dzjecia mozesz dodac poprzez klikanie na "opcje dotatkowy" po lewej na dole w trakcie pisania postow.
baw sie u nas dobrze, pozdrawiam Arizone!

miguel

  • Gość
Odp: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2011, 09:12:28 am »
Dzieki wielkie, szukalem duzo w temacie ale tylko by byc pewnym, u mnie wszystko wyglada dobrze co do piston bores, sa czyste bez zadrapan no i kompresja tez byla super zanim napinacze poszly. Znalazlem taka strone                http://www.jag-lovers.org/cjw/#0504x      i wedlug tego co pisza to S-type

miguel

  • Gość
Odp: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2011, 09:14:46 am »
tez mialy niektore nikasil przynajmnie po moim VIN tak wychodzi.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2011, 11:48:33 am »
hej, no to pisalem bzdury :-wstyd 

zobacz tutaj: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,255.0.html

do drugiego postu jest jako zalacznik artykul z JWM, tego samego magazynu z ktorego ty cytales informacje, jednak
z 2004 roku gdzie pisza, ze nikasil nie trafil do S-Type "No STypes were ever fitted with a Nikasil engine regardless
of build date"
Skoro w nowszym wydaniu podaja inna informacje, ta informacja wydaje sie nieprawdziwa.

osobiscie nigdy nie slyszalem o problemow w nikasilem w S-Type. Zostaje tobie wiec tylko sprawdzic numer silnika,
jak sprawdzic jest podany w ww. poscie. good luck!

miguel

  • Gość
Odp: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2011, 09:09:52 am »
Patroszenie kotka

aquarel

  • Gość
Odp: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2013, 18:55:02 pm »
Witajcie jestem nowy wiec proszę o wyrozumiałość i nie krzyczeć obiecuje poprawę  :) Na dniach jadę oglądać s- type 4.0 2000r. data produkcji 01.2000r. wiem że było sporo o nikasilu ,ale nie mogę za cholerę rozszyfrować czy występuje on w tym modelu czy nie podaje nr vin L53840 .dziekuje za wszelka pomoc.

the_driver

  • Gość
Odp: 2000 S Type 4.0 jak sprawdzic czy Nikasil czy steel sleeves
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2013, 21:47:46 pm »
Zapoznaj się Kolego z tym co jest napisane powyżej, ale napiszę jeszcze raz, w S-type nie było nikasilu, to też potwierdzał mi serwis Jaguara jak szukałem auta dla siebie (co prawda ostatecznie kupiłem 3,0  ;) )