Autor Wątek: KOCUR NIE MOŻE ZAPALIĆ  (Przeczytany 2134 razy)

Offline DB_36

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • ..:: Jaguar XJ40 ::..
KOCUR NIE MOŻE ZAPALIĆ
« dnia: Lipiec 02, 2013, 18:48:22 pm »
Witam wszystkich, parę dni kotka nie paliłem, i dzisiaj się na mnie obraził, oto efekt:

http://www.youtube.com/watch?v=nL7uifwPu5Y

Podejrzewam iż akumulator się rozładował, nawet szyby wolniej działają, a kontrolki czasem przygasały. Na dodatek nie wiem dlaczego zaświeciła mi się kontrolka od ABS-u...  >:( Check engine podpowiada mi że kończą się klocki, zatem mam nadzieję że to tylko rozładowany akumulator, jeżeli ktoś miał taki problem i jeśli to nie to - proszę dać mi znać w czym problem.

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: KOCUR NIE MOŻE ZAPALIĆ
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2013, 19:25:16 pm »
1 . od akumulatora masz Voltomierz na desce rodzielczej który ci pokazuje jakie masz na nim napięcie
2 . kontrolka od ABS-u miała prawo po dłuższym postoju sie zapalić , bo akumulator ABS-u stracił całkowicie cisnienie , i musiał sie napełnić , dlatego miałeś przez chwile ta kontrolke ( jesli masz ja cału czas zapaloną , to pewnie nie trzyma juz cisnienia )
3 . Check Engine , to nie kończące sie klocki , tylko problem z mieszanką paliwa najprawdopodobniej , od klocków masz wykrzyknik przy wciśnieciu hamulca i komunikat na VCM ( PAD )

Opisz dokałdniej problem , bo ten filmik wiele nie mówie , jest kiepskiej jakości , krótki i widac jedynie procedure zapalenia sie wszystkich kontrolek , poza tym widać , ze nie masz ani kropli benzyny i pradu masz tyle , ze ledwo moga sie kontrolki zapalic na desce . Naładuj/wymień aku i zobacz co sie stanie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline DB_36

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • ..:: Jaguar XJ40 ::..
Odp: KOCUR NIE MOŻE ZAPALIĆ
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2013, 19:35:37 pm »
Niestety lepszej kamery nie posiadam, komunikat sprawdzałem, pojawia mi się napis PAD, wykrzyknik też, jak wspominałeś. Mam co prawda rezerwę, ale zaświeciła mi się dopiero jak dojeżdzałem do domu, teraz może coś wskaźnik paliwa przekłamuje...
Akumulator naładuję, mam nadzieję że to pomoże... Auto zapalałem ostatnio ze 3 dni temu i od razu załapało.

Offline DB_36

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • ..:: Jaguar XJ40 ::..
Odp: KOCUR NIE MOŻE ZAPALIĆ
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2013, 22:00:47 pm »
Problem rozwiązany, całe szczęście była to wina rozładowanego akumulatora  ;D Niepotrzebnie spanikowałem, ostatnio miałem podobny problem, ale wtedy okazało się że była to wina starych przewodów... Dzięki i pozdro!

Offline DB_36

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • ..:: Jaguar XJ40 ::..
Odp: KOCUR NIE MOŻE ZAPALIĆ
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2013, 22:09:42 pm »
Dziękuję za troskę  8)