Autor Wątek: X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy  (Przeczytany 5699 razy)

mati_kk

  • Gość
X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy
« dnia: Styczeń 28, 2010, 19:31:10 pm »
Witam !
Mam takie pytanie: jak otworzyć tylną szybę w klapie od bagażnika ? Pod tym plastikiem od wycieraczki jest jakiś przycisk ale jego wciśniecie nic nie daje. Wie ktoś o co chodzi ?

optre

  • Gość
Odp: X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2010, 19:36:34 pm »
Trzeba poczekać aż Oski przeczta ten wątek, bedzie wiedzial, jest ekspertem od estate.  :-V

darcol

  • Gość
Odp: X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2010, 19:51:47 pm »
Sprawdz czy nie padl ci bezpiecznik - w co watpie.
Pewnie masz przycisk otwierania szyby padniety - to dosc czesta przypadlosc Estate.
albo nie dziala wcale, albo otwiera szybe wtedy kiedy nie potrzebujesz. >:(

mati_kk

  • Gość
Odp: X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2010, 20:08:28 pm »
Mam go chyba 10 miesięcy i sama mi się nie otwierała :P mam instrukcje do niego ale po francusku więc mogę sobie co najwyżej obrazki pooglądać i na jednej stronie coś tam jest o tym.

oskioski

  • Gość
Odp: X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2010, 13:21:41 pm »
wiele nie pomogę bo albo padł Tobie elektromagnez , lub bezpiecznik
spróbuj jeszcze wyjść z auta i dwukrotnie zamknąć pilotem i dwukrotnie klikając otworzyć ( będziesz słyszał takie ciche klik klik ) u mnie pilot był własnie nastawiony na dwukrotne klikanie aby otworzyć drzwi pasażerów i tylną klapę
daj znać jak już się uporasz  :-V

mati_kk

  • Gość
Odp: X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2010, 15:20:42 pm »
Akurat teraz nie sprawdzę bo chwilowo nie mam samochodu pod domem :P ale później to sprawdzę

Na stronie Jaga jest o tym dwukrotnym zamykaniu:
"Pilot Jaguar
Jednoczesne przytrzymanie przycisków otwierania i zamykania pilocie można zarówno włączyć Immobilizer lub aktywować funkcję dwustopniowego otwierania. Wystarczy przytrzymać oba przyciski, odczekać około 5 sekund na błyśnięcie kierunkowskazów i funkcja będzie włączona. Aby ją wyłączyć wystarczy powtórzyć powyższą czynność."

Swoją drogą słyszałem też taką wersje że trzeba zaprogramować pilota (może w podobny sposób jak z tym centralnym) żeby otwierał szybę a nie całą klapę i wtedy dopiero to będzie działać. Może mam tak pilota ustawionego że nie mogę otworzyć ? Czy nawet gdyby był ustawiony tak czy inaczej to ten przycisk pod wycieraczką powinien otwierać ?

mati_kk

  • Gość
Odp: X - type Estate, otwieranie szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2010, 15:25:53 pm »
tak czy inaczej, dzięki za pomoc  :-thank