Autor Wątek: kontrolka airbag pasażera  (Przeczytany 4415 razy)

kinga0707

  • Gość
kontrolka airbag pasażera
« dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:56:47 pm »
Witam wszystkich , zastanawia mnie jedna rzecz w kocie ,  ?????? gdy nikt nie siedzi obok mnie kontrolka się nie świeci !
         gdy siedzi ktoś dorosły również się nie świeci  :-nie ,
 ALE GDY TYLKO USIĄDZIE TAM MOJA CÓRKA KTÓRA MA 6 LAT I USIĄDZIE NA SWOIM PODDUPNIKU TO KONTROLKA SIĘ ZAPALA .?
PYTANIE CZY JEST MOŻE JAKIŚ CZUJNIK WAGOWY - WZROSTOWY , NIE WIEM  O CO CHODZI

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kontrolka airbag pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2013, 23:15:11 pm »
Witaj Kingo.  Zanim odpowiadam na twoje pytanie pragne poinformowac ze ZGODNIE Z REGULAMINEM pisanie w DUZYCH LITERKACH jest niedozwolony na TYM FORUM (niech mnie banuja hahhahaaaaaaaa).

Zapoznaj sie z regulaminem tutaj (i sie dowiesz dlaczego nie szanujemy duzych literkow):

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,660.0.html

W sprawie "problemu":

Twoj samochod, to Jaguar. Jaguar to dziki kot. Dziki kot to inteligentny zwierze. Tak? Tak.

Wiec twoje autko jest na tyle "inteligentny" aby rozrozniac czy jedziesz sam, z pasazerem doroslym albo z
pasazerem niedoroslym. Na tle tego (w fotelu pasazeru jest czujnik) ocenia czy na jazdy z toba jako kierowca
zaaktywuje poduszka pasazera czy tez nie (jak masz doroslego pasazera, to spoko i twoj kotek normalnie
urochamia w razie czego poduszke dla pasazera, jak twoj pasazer jest zbyt "lekki" wiec niedorosly, to mowi
"o nie, w razie jak ta baba walnie w drzewo to lepiej nie urochomic poduszke po jeszcze zaszkodzi dziecku
na fotelu pasazera ktory tak naprawde powinno siedziec na tylnym siedzieniu!").

Czujnik aktywuje airbaga dla doroslych pow. 48 kilo. Czujnik wie czy masz pasazera czy nie masz. Jak masz
pasazera ktory tam nie powinno byc, wylacza airbaga. Wiec dzieci z tyl albo w fotelu dla dzieci, bo poduszka
twojego maloletniego pasazera nie uchroni.

roberto_tm

  • Gość
Odp: kontrolka airbag pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2013, 23:15:45 pm »
Jest dokładnie tak jak piszesz :)  W siedzeniu znajduje się czujnik wagowy. Poducha nie wali jeśli dobrze pamiętam poniżej 40-50kg

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kontrolka airbag pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2013, 23:25:18 pm »
No tak. "Nie wali" jestesmy w Polsce zapomnialem. Bym pisal ze "nie aktywuje sie" ale dziekuje za powrocenia
kultury. Wiec Kingo kochana, pali sie konkrolka bo "masz pojebana malolatka i poducha nie wali" ja bym pisal ze
"lepiej niech dziecko wsiada z tyl, bo poduszka dla dzieci sie nie uruchamia." Milego wiec.

kinga0707

  • Gość
Odp: kontrolka airbag pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2013, 10:34:46 am »
oki , dzięki, jeżdżę moim x już dwa lata i ciągle mnie zaskakuje .
  oprócz tego że jest bezawaryjny to jeszcze ta kontrolka , mam jeszcze pytanie czy można zamienić wyświetlacz z dwóch oddzielnych na jeden dotykowy np.

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: kontrolka airbag pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2013, 13:44:50 pm »
Można, jest dużo roboty i koszta też są duże, wątek był opisany gdzieś na forum, a co do kontrolki poduszki pasażera to jak moja była dziewczyna wsiadała to też się non stop świeciła... :D  :-nuts
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19