Autor Wątek: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!  (Przeczytany 4355 razy)

hons

  • Gość
problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« dnia: Styczeń 31, 2009, 19:01:45 pm »
CZY MIAŁ KTOŚ TAKI PROBLEM ZE SKRZYNIĄ AUTOMATYCZNĄ W S-TYPE 4,0 A MIANOWICIE PRZEŁĄCZA DO 3 BIEGU I WYŚWIETLA NA KOMPIE BŁĄD SKRZYNI.JAK GO KUPIŁEM BYŁO WSZYSTKO OK .PO PRZEJECHANIU 100KM ODSTAWIŁEM KOTA DO GARAŻU I NASTĘPNEGO DNIA SKRZYNIA ODMÓWIŁA POSŁUSZEŃSTWA.MOGĘ TYLKO DODAĆ ,ŻE DZWIGNIA CIĘŻKO CHODZI Z POZYCJI P PARKING NA R WSTECZNY. WYMIENIŁEM OLEJ I FILTR I NIC TO NIE POMOGŁO. JESTEM Z OKOLIC POZNANIA I MOŻE KTOŚ MA NAMIAR NA DOBREGO I NIEDROGIEGO FACHOWCA?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 19:04:17 pm wysłana przez hons »

macho

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2009, 23:24:40 pm »
Pytanie kiedy go kupiłeś. Prawo rękojmi pytaj Artleksa. Olej i filtr chyba wymieniony za późno. Prawdopodobnie wina poprzedniego właściciela. W skrzyni są jakieś tarczki i widocznie ta między 3 a 4 zdechła. Mam doświadczenie tylko w x300 . Mogę Ci tylko polecić żebyś poszukał znajomego , jeśli chcesz ją naprawiać. Bo możesz przepłacić nawet 3-4 tys. zł. Ale zacznij od rękojmi :-tylko

adi.oslo

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2009, 14:47:21 pm »
ja mam s-typa 3.0 ale miałem podobne problemy az wreszcie mi sie zblokowała na P i nic nie mogłem zrobić Stanął mi pod blokiem ze zblokowanymi kołami Znalazłem tylko jednego magika który mi to zrobił Ten gościu ma zakład w Żurominku koło Ciechanowa i robi tylko skrzynie automatyczne oczywiście ciężko z terminami ale jest kozak i daje gwarancje jak chcesz zadzwoń 603 71 87 70 Andrzej

hons

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2009, 18:16:14 pm »
dzięki!!!a jaką diagnozę awarii postawił?mam wrażenie że poprzedniemu właścicielowi "coś" tam wpadło i sam wybierak się popsuł . to była usterka elektryczna czy mechaniczna? a skrzynia była wyciągana? no i najważniejsze ile taka impreza kosztowała?

jas

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2009, 13:36:46 pm »
Hons i co z twoją skrzynią ?  naprawiłeś ?  może mi troszeczkę pomożesz jak byś coś wiedział?

hons

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2009, 10:25:31 am »
witam!!! W KOŃCU NAPRAWIONY KOTEK. I CO NAJZABAWNIEJSZE TO NIE BYŁA POPSUTA SKRZYNIA TYLKO JAKIŚ STEROWNIK CO NIĄ STERUJE.I CO JESZCZE MNIE DZIWI I WRĘCZ WK....A  TO TO ŻE DIAGNOZA FIRMY KARLIK Z POZNANIA(SALON HONDY,JAGUARA ITD.)BYŁA NASTĘPUJĄCA :USZKODZENIE MECHANICZNE. SKRZYNIA KWALIFIKUJE SIĘ DO WYMIANY!!!!!I ZA TE BZDURY MUSIALEM ZAPLACIC  360PLN

kuba

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2009, 12:49:34 pm »
moge cie pocieszyc, ze ja wlasnie bawie sie z taka sama awaria, w kazdym razie objawy sa identyczne. Moja skrzynia pojechala wczoraj do Olkusza (mieszkam w Krakowie), zobaczymy w poniedzialek co powiedza.

szpulek

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2009, 15:58:09 pm »
hons, walcz o zwrot pieniedzy.. czasem sie udaje.. pzdr

michcio700

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2009, 23:26:19 pm »
ooo kiedyś miałem taki sam problem tylko że w x-type 3,0 v6 i fakt faktem miałem padnięty sterownik skrzyni biegów, a w serwisie powiedziano mi, że do wymiany jest bynajmniej dużo więcej rzeczy (nie pamiętam, co to dokładnie było, bo x-a miałem 1,5 roku temu), ale fakt faktem, zaprowadziłem do znajomego elektryka, powiedział sterownik, kupiłem używany, zamontował i wszystko ok...

kamil.zbakow83

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2009, 12:10:59 pm »
witam ja mam ten sam problem z 3.0 v6 s type  w automacie czasami zblokuje mi skrzynie na postoju i lipa moge kabinowac i kabinowac ale predzej urwe galke niz zmienie bieg. i wtedy ktos musi mnie letko podepchnac zeby obluzowac skrzynie i dopiero moge zmienic "bieg". podejrzewam ze moze to byc dlatego gdy dobrze recznego nie zaciagne i stoje na lekkiej gorce , stoczy sie  i blokuje skrzynie. ale czy to normalne czy po prostu cos mi sie jeb.... z mym kotem. prosze o pomoc jak kto mial cos podobnego. z gory dzieki :-thank

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2009, 09:57:53 am »
przed wrzuceniem na P najpierw ręczny hamulec ( duzo osób ma ten problem parkowaniem z gorki lub pod gorke.)

kamil.zbakow83

  • Gość
Odp: problem ze skrzynią!!!!HELP!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2009, 10:44:21 am »
tak wlasnie myslalem. :-thank a moze wiesz gdzie znajde numery lakieru.  :-K