Autor Wątek: Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji  (Przeczytany 2774 razy)

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji
« dnia: Czerwiec 23, 2013, 00:51:33 am »
X-typ 2,1 benzyna
Problem wygląda tak,że po odpaleniu samochodu klimatyzacja normalnie  chłodzi ,leczy  gdy tylko samochód się nagrzeje sprężarka już się nie załącza :( zauważyłem ,ze są dwa wentylatory chłodnicy które jak tylko nacisnę AC włączają się na pierwszym biegu i kręcą się powoli ,natomiast na drugi bieg przełącza się tylko jeden wentylator.Czy to normalne? ,że tylko jeden z nich dostaje większych obrotów?   Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam  (klimatyzacja szczelna i napełniona)
X-TYPEK

ron.novy

  • Gość
Odp: Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2013, 18:46:10 pm »
Hej, Przy ostatnich temperaturach zauwazylem ze u mnie klima slabo  chlodzi jak stoje w miescu. Jak rozbujam auto w trasie to jest lodowka. Zauwazylem tez ze po podrozy chlodznica jeszcze chlodzi silnik po wylaczeniu auta. Podnosze maske a tam tylko ten maly na dole wiatrak kreci sie na maxa. Ten duzy wyzej stoi. Ktory jest od klimy? 

U Ciebie jak to wyglada? Przejedz sie i zobacz czy klima lepiej chlodzi w trasie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 18:50:19 pm wysłana przez ron.novy »

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2013, 19:44:39 pm »
Tak w trasie chłodzi lepiej ,no własnie i ciekawi mnie to czy obydwa wentylatory chłodza klime czy tylko ten po prawej stronie  patrzac jak sie stoi przed autem.
X-TYPEK

ron.novy

  • Gość
Odp: Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2013, 21:43:56 pm »
Niby na logike ok ten po lewej wyzej powinien sie chyba zalaczyc jak temperatura skoczy powyzej 90st?

Zobaczymy jak inni sie wypowiedza :)

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2013, 19:46:51 pm »
Inni sie chyba nie wypowiedzą :( a szkoda :(
X-TYPEK

ghrh

  • Gość
Odp: Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2013, 10:47:39 am »
U mnie jest dość podobnie. Jak stoję to klima chłodzi ledwo-ledwo, jak jadę powoli to jest słabo, w ruchu jest cacy. Dodatkowo jest lepiej jak na postoju troszkę podniosę obroty (>2k). Póki co jedyna informacja jaką dostałem to że może być kompresor do wymiany, jak będę miał trochę więcej czasu to będę diagnozował konkretniej.

Offline Tomy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wentylatory Chłodnicy Klimatyzacji
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2013, 13:24:42 pm »
wysoka temp. otoczenia - wysoka temperatura płynu chłodzącego - komp zmniejsza obciążenie silnika - a przy granicy przegrzania wyłącza sprężarkę - chłodzi się silnik a nie bieda w korku :)
Zdjąć osłonę silnika na lato, uzupełnić czynnik, wykryć nieszczelności, wymienić filtr kabinowy, oczyścić chłodnice.... czujnik... w ostateczności to zajechana sprężarka.