Autor Wątek: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...  (Przeczytany 7033 razy)

Masta_86

  • Gość
Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:12:18 am »
Cześć,
Niedawno kupiłem wymarzony samochód - s-typka z 2007r diesla.
Samochodzik był 'lekko' uderzony w tyl - bez dramatu.
Po zrobieniu wszystkich niezbednych czynnosci pozwalajacych doprowadzuc go do idealnego stanu po 1 mocniejszej 'wedrowce' samochod zaczal wariowac ... A mianowicie...

Po odpaleniu swieci mi sie zolta kontrolka (od silnika) samochod ladnie jeździ brak innych komunikatow itp... Ale niestety to nie koniec... Po chwili wyskakuje 2 kontrolka - samochod w poslizgu czyli brak trakcji...
Brak trakcji powoduje co gorsza rowniez kilka innych rzeczy; np komunikaty typu restricted performance, dsc not avalible oraz (po troche mocniejszym potraktowaniu gazu blad skrzyni biegow - samochod do zatrzymania - (bez koniecznosci gaszenia silnika) nie zmienia biegow...

Na domiar zlego od chwili pojawienia sie kontrolki trakcji samochod przestaje precyzyjnie zmieniac biegi, szarpie i zmienia je przy znacznie wyzszych obrotach jak normalnie...

Dodam jeszcze ze samochod mial sprawdzany filtr egd, wymieniane wszystkie oleje itd i co najdziwniejsze - czasem przy mocniejszym starcie i jeździe po trasie swici tylko kontrolka silnika (wszystko inne chodzi w 100% idealnie )

Bardzo prosze o pomoc !!! Mechanicy nie maja pojecia co to moze byc!!!

cziff

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:26:56 am »
Spokojnie. Pomarańczowa kontrolka silnika mówi jedno: Podłącz pod kompa i odczytaj kodów. Skoro auto normalnie
jeździ może to być malutki problem z elektroniką, jakąś wtyczkę, to się zdarza czasem. Kody znajdziesz tutaj:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,16784.0.html

Gorzej ze skrzynia, skoro szarpie: Poziom oleju w skrzyni? Kolejna rzecz jego stan. Następna to kiedy był wymieniony.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2013, 02:14:04 am »
Czy kontrolka check engine pojawi sie za kazdym razem? Natepnym razem jak bedziesz mial "restricted performance"
nie tylko wylacz silnik ale takze odlacz aku na pare minut (pamietaj o kodu do radia, ewentualnie musisz programowac
szyby) aby zresetowac komputera.

Odczyt OBD jest koniecznie, jak bedziesz mial kodow to podaj i razem rozwiazujemy twoj maly problem. Pojawienia
sie check engine w S-Type to nie rzadkosc, opatruj sie w skanera OBD zebys mogl zawsze sam odczytac kody bledow
oraz zresetowac ich. To niestety podstawowy narzedzie posiadacza X i S-Typow.

Baw sie dobrze u nas!

Masta_86

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2013, 15:59:43 pm »
Cześć,

dzięki za podjęcie tematu!:)

Odpowiadając na Wasze pytania:
- kontrolka check engine pojawia się za każdym razem jak odpalam silnik...
- akumulator już odłączyłem na ponad 30 minut, niestety błędy od razu wyskoczyły przy uruchomieniu :(
- czytnik OBD, prośba o potwierdzenie czy "to" może być:
             
http://allegro.pl/interfejs-obd-toyota-mazda-jaguar-jeep-opel-suzuki-i3337137868.html

- poziom i jakość oleju w skrzyni biegów był sprawdzany w zeszłym tygodniu - ponoć wszystko OK (olej świeży), brak wycieków... ale najbardziej nurtuje mnie fakt, że dopóki nie zapali się kontrolka trakcji, oraz nie zaczną wyskakiwać komunikaty typu "restricted performance" skrzynia pracuje idealnie, nic nie szarpie a przy mocniejszym potraktowaniu gazu reaguje "bajecznie".
Ostatnio jak wracałem z Gdańska do Bydgoszczy kontrolka trakcji włączyła się dopiero po przejechaniu 130kilometrów...

Jeszcze raz wielkie dzięki za zaangażowanie i pomoc przy "kocie"

Znalazłem jeszcze taki czytnik:
http://allegro.pl/diagnostyka-obd2-jaguar-xj6-xj8-xf-xfr-r-x-s-type-i3324210596.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2013, 18:49:50 pm wysłana przez Choina »

piotr x300

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2013, 16:15:57 pm »

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:22:19 pm »
Odżałuj kilka złociszy i podłącz się do Rotundy. Posiada ją każdy serwis Forda.
Jak zechcesz jednak przy Jagu  przyoszczędzić ....to szykuj się na większe koszty.

ciamajda

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2013, 13:10:09 pm »
Możesz mieć zapchany katalizator lub niedrożny układ wydechowy

Masta_86

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2013, 02:11:24 am »
W środę mam nadzieje wszystko będę wiedział - wymieniam rozrząd więc sprawdze ( w innym warsztacie niż poprzednio ) czy filtr EGD został rzeczywiście wymieniony oraz tak jak mi podpowiedziałeś ciamajdo katalizator i układ wydechowy.

Dodam jeszcze, że kontrolka silnika cały czas się świeci ale jak wyskakuje komunikat o braku trakcji to wystarczy wyłączyć samochód i szybko włączyć... po takim zabiegu kontrolka od trakcji się nie włącza a skrzynia chodzi płynnie...:) komunikat redtricted performance cały czas świeci... razem z zółtym światełkiem.

Jeżeli ktoś z Was wpadnie na nowy pomysł co jeszcze mogę sprawdzić to bardzo proszę o info do środy tj 03.07.2013

A wczoraj po chwili troche mocniejszej jazdy zauważyłem, że temperatura oleju z połowy podskoczyła na 3/4... mimo wymiany wszystkich płynów w zeszłym miesiącu... to normalne?

Połączono

Forumowicze! prośba o radę w w/w opisie!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 02:22:52 am wysłana przez Choina »

Masta_86

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2013, 00:59:10 am »
Forumowicze! prośba o radę w w/w opisie!!:((

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2013, 01:17:34 am »
Forumowiczu, w dniu 20.06. zostales poprzez innego forumowicza poinformowany iz trzeba podlaczyc auto
pod komputer. W trakcie podlaczeniu do komputera (albo skanera jak wolisz) komputer (albo skaner) odczyta
kodow bledow (na bank jezeli kontrolka "check engine" sie zapala). Tych kodow trzeba podac na forum, zeby
ktos mogl sobie wyrobic opinie na temat twego problemu. Podales? Chyba nie.

Mozesz takze kodow sam analizowac / zinterpretowac, prosze bardzo:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,16784.0.html

Nie ma tu jasnowidzow i szamanow, byl na stadion narodowym pare dni temu acha i posel Godson tobie
moze pomagac bez kodow, ale nie my.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 01:23:57 am wysłana przez kogutki »

Masta_86

  • Gość
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2013, 01:30:16 am »
P0401,"Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ"
oraz
p2459

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kontrolka silnika, trakcji i komunikaty POMOCY...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2013, 01:43:21 am »
Kolego, dziekuje bardzo ale juz to podales "w nowym temacie". Po co nowy temat? To tylko Ty wiesz. Ja juz
opisalem w "nowym temacie". Zapoznaj sie z regulaminem forum zanim dalej piszesz, ok ?