Autor Wątek: Wysoka temperatura silnika 4.2 R6 elektroniczny wtrysk  (Przeczytany 4080 razy)

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Wysoka temperatura silnika 4.2 R6 elektroniczny wtrysk
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 00:22:49 am »
Witam was,

Czy grzeją się wam silniki 4.2 R6 na elektronicznym wtrysku?  zaczynam się martwic o swój bo jakoś mocno się nagrzewa. Niby na wskaźniku mam przez cały czas ok 90 stopni ale maska to jest mocno nagrzana. Fakt, że to goła blacha ale cos za bardzo się nagrzewa. Nawet mam ciepłe liczniki w środku jak trochę dłużej pojeżdzę. U was tez tak to wygląda? czy mam nie wiem, odkamienić lepiej układ...  :-help

Angus73

  • Gość
Odp: Wysoka temperatura silnika 4.2 R6 elektroniczny wtrysk
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2013, 12:47:36 pm »
Jak słusznie zauważyłeś to goła blacha. Na mojej też można smażyć kiełbaski  :-hehe :-super
A jak nie wiesz kiedy układ był ostatni raz odkamieniany to również nie zaszkodzi. Ja tak zrobiłem i jest miód malina. 90 stopni a blacha piekło :-super

poliarny

  • Gość
Odp: Wysoka temperatura silnika 4.2 R6 elektroniczny wtrysk
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2013, 05:31:00 am »
Witam ,

mialem wlasnie zakladac podobny temat. U mnie tak samo , wskazniki w normie a temperatura pod maska jak w piekarniku . Jak sie stoi kolo auta z wlaczonym silnikiem , to wieje goracym powietrzem po nogach i trzeba uciekac  :-\

Offline Tomasz.xkr

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Wysoka temperatura silnika 4.2 R6 elektroniczny wtrysk
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2013, 14:33:37 pm »
Co Wy chcecie od swoich biednych Kotków.Pod maską ma około 200 kilogramów żelastwa o temperaturze 90 stopni.plus kolektory wielkie jak dzwony o temperaturze spalin około 900 stopni,plus rury wydechowe.Przy letnich temperaturach powietrza i braku przeplywu powietrza pod maską temperatura jest taka,jak w dobrze rozgrzanym piekarniku.Jeżeli temperatura płynu jest OK niema się czym przejmować.

Angus73

  • Gość
Odp: Wysoka temperatura silnika 4.2 R6 elektroniczny wtrysk
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:18:24 pm »
Zgadzam się z Tomaszem  :-hehe
Nawet jak zimą wystawię kota na rozruch, "przemielenie oleju" i "zerwanie pajęczyn z kół", poturlam się z 15 minut po uliczce żeby rozgrzał się do tych 90 stopni, to później w garażu jeszcze dłuuuuugo bije ciepełko od kotka  :-super

sylwias

  • Gość
Odp: Wysoka temperatura silnika 4.2 R6 elektroniczny wtrysk
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2013, 09:35:46 am »
Nie zdarzało mi się !