Autor Wątek: Śruby calowe  (Przeczytany 3901 razy)

Pipcyk

  • Gość
Śruby calowe
« dnia: Styczeń 29, 2009, 15:29:06 pm »
Brnąc przez kolejne etapy renowacji mojego bolida zetknąłem się z koniecznością zakupu śrub calowych.
Wyszukałem hurtownie która posiadała takie śruby, ale szczerze mówiąc faktura mnie prawie zabiła.
Jedna śruba 1/4” ( odpowiednik M6 ) kosztuje ponad 2 zł !
Makabra. Ogólnie dostępne śruby metryczne kupuje się na kilogramy i wydając 100 zł dźwiga się na prawdę ciężką reklamówkę, w przypadku calowych całość mieści się w garści.

Może ktoś z szanownych Forowiczów podpowie gdzie można się zaopatrzyć w calowe śruby po bardziej konkurencyjnych cenach.

big wroblewsky

  • Gość
Odp: Śruby calowe
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:52:23 pm »
w poznaniu fabory, nie wiem czy mają filie w innych miastach. niestety ze śrubkami trzeba uważac i je elegencko segregowac i przechowywac, najlepiej przyklejac woreczek z odpowiednimi śrubkami do danej części, gorzej jak sie wszystko wrzucilo do pudła i teraz trzeba szukac...


pozdro

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Śruby calowe
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2009, 17:45:49 pm »
Spróbuj internet np

http://www.nutsandbolts.com/

Pipcyk

  • Gość
Odp: Śruby calowe
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2009, 18:30:05 pm »
w poznaniu fabory, nie wiem czy mają filie w innych miastach. niestety ze śrubkami trzeba uważac i je elegencko segregowac i przechowywac, najlepiej przyklejac woreczek z odpowiednimi śrubkami do danej części, gorzej jak sie wszystko wrzucilo do pudła i teraz trzeba szukac...


pozdro
Pakowałem w woreczki. Wszystko ładnie opisane i zapakowane
Niestety nie wszystkie śruby dało się wykręcić, i część uległa zniszczeniu.
Poza tym część przy montażu auta zamierzałem wymienić na całkiem nowe.
Teraz to musze zweryfikować

big wroblewsky

  • Gość
Odp: Śruby calowe
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2009, 19:36:07 pm »
lepiej daj do ocynku, mogą byc skorodowane, zostaną chemicznie oczyszczone- wytrawione, i zostaną ocynkowane na złoto lub srebrno ( niebieska pasywacja).

koszt nieduży, u mnie było 12zł netto za kilogram wsadu chyba, a efekt porządny:)