Autor Wątek: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem  (Przeczytany 1996 razy)

Charlie_Sheen

  • Gość
Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« dnia: Czerwiec 13, 2013, 22:59:53 pm »
Witam serdecznie, dziś montowałem w swoim Jaguarze wzmacniacz wraz ze skrzynką basową. Z tylnych głośników zamontowanych w drzwiach brałem sygnał poprzez mniej więcej taki filtr/przejściówkę http://www.caraudio-store.de/images/products/sinuslive_13190.jpg

Po wyregulowaniu wszystko dobrze gra, brak jakichkolwiek szumów, problem w tym że gdy zostawię włączony wzmacniacz po ponownym otwarciu samochodu ze skrzynki wydobywa się głośny jednostajny niski ton, ustępuje dopiero gdy wyłączę z niego zasilanie...

Dodam że takie same zastosowanie mam w BMW E46 i tego problemu w owym aucie nie ma.



Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2013, 23:05:47 pm »
A nie podpiąłeś się przypadkiem pod inną masę a nie pod masę głośnika??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Charlie_Sheen

  • Gość
Odp: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2013, 23:13:26 pm »
Sygnał był brany z wiązki przy słupku B, ale ściągałem boczki drzwi z lewej jak i prawej strony gdzie kolory przewodów głośników są inne, więc powinno być wszystko tak jak trzeba. Sprawdzone oba kanały.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2013, 22:49:33 pm »
Rozmawiałem  w twojej sprawie z fachowcem. Potwierdził diagnozę kolegi. Znajdź inną masę lub zobacz czy nie ma sprzęż :-Wenia.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Charlie_Sheen

  • Gość
Odp: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2013, 12:52:39 pm »
W takim razie rozbiorę te słupki oraz drzwi i dokładnie to sprawdzę, możliwe że gdzieś coś przeoczyłem. Dziękuje za pomoc

krzysztofk

  • Gość
Odp: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2013, 22:43:04 pm »
witam, jaką skrzynkę montowałeś? taką orginalną czy inną?
http://www.ebay.co.uk/itm/00-01-02-03-JAGUAR-S-TYPE-NICE-OEM-AMPLIFER-SPEAKER-BOX-71130-S0K-A01ZZ-5113-/281052760946?pt=Car_Audio_Video&hash=item41700ccb72

pod orginalne radio, jak to daje radę? pozdrawiam

Charlie_Sheen

  • Gość
Odp: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:51:38 pm »
Witam.
Montowałem to co mi zostało po starym aucie, czyli skrzynkę z Clariona, nic specjalnego, ale brakujący bass w aucie wrócił.

Charlie_Sheen

  • Gość
Odp: Montaż wzmacniacza - problem ze sprzężeniem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2013, 10:59:18 am »
Sygnał poprawiony, wzięty bezpośrednio z kabla głośnika zaraz przy kostce w drzwiach, ale sprzężenia na razie nie doświadczyłem, za to gdy uderzy się w karoserie lub trzaśnie drzwiami słuchać w to głośniku. Próbowałem masę zasilania do wzmacniacza przypinać bezpośrednio do karoserii jednak nic to nie dało więc wróciłem do akumulatora. Plus z minusem na sygnale też zamieniałem jednak dalej nic to nie dawało. Kable nie przetarte, wszystko sprawne, lecz dalej nie wiem w czym problem.