Autor Wątek: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN  (Przeczytany 3685 razy)

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« dnia: Czerwiec 11, 2013, 23:27:42 pm »
Znowu po jakimś roku wyskakuje mi ten błąd, ale dopiero po przejechaniu 1 - 2 km pow. 60 km/h ze stalą prędkością i świeci się cały czas. Byłem na komputerze i nic nie wykazał. Żadnej usterki ani błędu. Może ktoś wie co jest grane?  :-help Pozdro.

Połączono

Dokładny komunikat to "GEARBOX FAULT" . Wracając z pracy dobrze się przyjżałem . Sory za przeklamanie. :-gwizd
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 00:23:15 am wysłana przez Choina »
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

krzysztofk

  • Gość
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:39:53 pm »
tłumaczenie to "błąd/usterka  skrzyni biegów" a może diagnostykę miałeś tylko silnika? wydaje mi się iż porządny skaner diagnostyczny (taki co obsługuje skrzynię jaga)  musi pokazać co za błąd boli skrzynie.

ps bez porządnej diagnostyki nikt ci nic madrego nie podpowie , bo to wróżenie z fusów, ten komunikat to tylko informacja iż jest jakaś usterka skrzyni a może to byc tylko pierdółka

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:49:56 pm »
Komputer po skomunikowaniu się ze skrzynią nie wykrywa błędu. Ale można go wykasować pomimo to, że go oficjalnie nie widać przez "kasuj błędy". i się kasuje. Jeden magik stwierdził, że to wina z braku ciśnienia w jednej z komór i czujnik to wyłapuje, ale komputer nie odczytuje tego jako błędu. Nie wiem. Rok miałem spokój. Karlik też najpierw chciał  rozłożyć skrzynię, a później rozłożył ręce. :-thumpdown. W każdym razie powinna wejść w tryb awaryjny, a nie wchodzi. Smaruje aż miło. Pozdro
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:53:50 pm »
Moim zdaniem oryginalny sprzęt musi pokazać kod błędu. Nie ma takiej możliwości, aby odpalony został komunikat o awarii skrzyni bez konkretnego błędu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zgubiona masa, ale wtedy również pokaże że napięcie poza zakresem... Jedź do kogoś kto ma choćby rotundę lub vcm`a, a najlepiej do aso, ale takiego gdzie jest ktoś kumaty
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

krzysztofk

  • Gość
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:14:19 pm »
dokładnie tak jak kolega wyżej pisze, odpowiedni sprzęt musi zczytać błąd, bo niby skąd wyświetlacz wie o błędzie skrzyni, jak nie z informacji z kompa. nie daj sie naciągnąć na żadne naprawy skoro skrzynia dobrze smiga bez profesjonalnej diagnostyki.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:14:58 pm »
Umówiłem się w Długołęce na sprawdzenie, ale skończyło się na jeździe Xf-em. Jazda probna. Będę musiał zajechać tam jeszcze raz.

Połączono

Najbardziej wkurzające jest to, że ciągle świeci się zamiast licznika żółta kontrolka i ten komunikat . Nic nie widać. A co myślicie o serwisie w Długołęce? To taki drugi poznański Karlik. Może słyszeliście?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 00:23:40 am wysłana przez Choina »
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:46:36 pm »
z praktyki wiem ze są bardzo drodzy, a ze słyszenia że jakość tragiczna :-kogutki
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:50:24 pm »
No wlaśnie "drugi Karlik" . Muszę poszukać speca na elekronikę, mechanika już mam. Ale jest z tym ciężko - naprawdę. :-zly
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:06:28 pm »
u mnie w Legnicy masz dobrego gościa. Chumorzasty, ale dużo tańszy od ASO i odczytał mi w aucie wszystko co tylko mógł. W poniedziałek przetestuję go na wymianie a w sumie na zakodowaniu modułu FEM :)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:07:47 pm »
No wlaśnie "drugi Karlik" . Muszę poszukać speca na elekronikę, mechanika już mam. Ale jest z tym ciężko - naprawdę. :-zly
Może pogadaj z chłopakami z serwisu Yzzy we Wrocławiu http://www.yzzy.pl/kontakt , wiem od Pablo21 że mają sprzęt i dają radę z Jaguarami

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:13:36 pm »
Bardzo dziękuję Wrojag, :-thank jestem jutro we wrocku , to zaraz ich odwiedzę, tylko muszę wejść na stronkę i ściągnąć adres. A co do Legnicy to napewno skorzystam jak nie da rady u nas we Wrocku. Dziękuję Marcin. :-thank

Połączono

Znalazłem. Nawet nie będę musiał błądzić. Z S-8 zjazd na Stadion i 2km prosto . Dzięki Wrojag :-A
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 00:24:14 am wysłana przez Choina »
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Komunikat Skrzyni na śr. wyświetlaczu GEARBOX UNKOWN
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2013, 23:43:24 pm »
Koledzy .
Okazało się, że skrzynia automatyczna ma oddzielne czujniki dla sekcji i każdy czujnik mierzy ciśnienie w danym przedziale pracy. Jeżeli jest nieszczelność pomiędzy sekcjami i olej z pierwszej powoli przepychany jest do drugiej (dlatego dopiero po jakimś czasie od ruszenia), czujnik odczytuje to jako rożnicę ciśnień sekcji i melduje o Fault-cie. Ale drugi czujnik podaje do komputera prawidłowe dane i NIE włącza się tryb awaryjny. Skrzynia śmiga dalej. Tak mówią "mądrzy tego świata".  :-kogutki . A mnie czeka albo uszczelnienie, albo wymiana. Mam na to ok. 30-40 tyś km
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 23:53:31 pm wysłana przez Dzikus »
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie