Autor Wątek: Jaguar xf 5.0 v8 385 km  (Przeczytany 11373 razy)

kameleon89

  • Gość
Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« dnia: Czerwiec 09, 2013, 14:00:30 pm »
Witam planuje kupno jaguara .Jaguar ma być dla mnie więc jestem za kupnem auta uszkodzonego ponieważ odsetek aut zrobionych tylko na sztukę jest ogromny po obejrzeniu kilku sztuk "bezwypadków" stwierdziłem że lepiej będzie kupić coś uszkodzonego i wyremontować w własnym zakresie .Ostatnio wpadł mi w oko ten o to jaguar : http://otomoto.pl/jaguar-xf-5-0-zarejestrowany-okazja-C28672613.html auto ma uszkodzony silnik .Moje pytanie brzmi czy wart jest uwagi takowy silnik 5.0 385 km jak wygląda jego obsługa i kultura pracy szukając informacji w necie nic szczególnego nie udał mi się znaleźć .Czy istnieje możliwość adaptacji do tego silnika kompresora od xfr ? Zastanawiałem się także nad dieslem lecz 2.7 biTurbo podobno straszny śmietnik szybko kończące się turbiny oraz pękające wały. Z góry bardzo dziękuje za każdą pomocną radę  :)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2013, 14:26:09 pm »
Jesli chcesz kupowac bitego jaga , to kup bitego w taki sposób , zeby go łatwo wyremontowac , bo zeby tego zrobic , to juz wolałbym kupić odrazu sprawnego i niekoniecznie bitego . Poza tym XF chyba tak samo jak XJ jest juz z aluminium , więc nie wiem jak ty masz zamiar go spawać i szpachlować , a lakierowanie aluminium równiez nie jest tak proste jak zwykłej stali . Daj sobie spokój z takimi powypadkowymi , lepiej dozbierac i wziąść odrazu nadajacego sie do jazdy , a nie pchac sie w takie bagno , z którego możesz nie wyjść .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

kameleon89

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2013, 14:51:14 pm »
Kwestia silnika jak tutaj wygląda bo sprawdzając po numerze jest to inny silnik niż w jaguarku  xfr (510) dysponuje ktoś informacjami na temat tego motoru ? Zastanawiam się czy ten 5.0 (385) ma sens . Jaguar xf jest z metalu z pewnoscia ma alu wstawki itp. kilka lat temu znajomy kupil jaga po dachu wstawili mu jeszcze nie mógł dostać z szybrem to było dużo kombinacji ale poradzili sobie wiec sprawy blacharskie nie sa tutaj jakims problemem . Fakt jag xj 351 jest alu caly do tego klejony i nitowany ale nawet i z tym już potrafią sobie dac rade chłopaki  :)Tzn dysponuje ok 80 tys.zl wiec kwestia finansów to nie problem . Jak wygląda jeszcze sprawa silnikow diesla w tym aucie ?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2013, 15:10:26 pm »
Jedyne co XF ma aluminiowe to maskę i wahacze. W przypadku tego auta naprawa to prawie kosmetyka i trochę części nawet do niego bym miał. Kwestia co jest uszkodzone w tym silniku?? Dowiedz się.
Ahaa kupno uszkodzonego XF nie jest głupim pomysłem bo wiem jak obecnie handlarze je naprawiają. Na porządku dziennym są elementy zawieszenia i chłodnice wsadzone z 11 letnich S typów. Ostatnio klient dzwonił do mnie, że potrzebuje parę pierdół bo w aucie nie było jak kupował i opowiedział mi historię jak mu na środku drogi chłodnice szlag trafił. Okazało się, że były z S type i to w stanie agonalnym, wyglądały na oko na 15 lat.
   Lepiej samemu naprawić i wiedzieć co się za części do auta wsadza.
Czy ten znajomy od XF po dachu jest z Grudziądza?? ;) :-gwizd
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 15:17:12 pm wysłana przez Jaguar Parts »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2013, 15:38:35 pm »
A byłem przekonany ze XF również tak jak XJ jest z aluminium  :-wstyd , ale skoro jest z metalu , to przestaje zbierac na XF-a , dozbieram na XJ-ta , przynajmniej nie zardzewieje  ;D No ale znowu jak autko jest ze stali , to naprawa jest prosta i mniej czasochłonna . W takim razie udanego szukania dobrego do odratowania XF-a i zeby odratowanie pochłoneło jak najmniej pieniedzy nerwów i czasu . Jesli chodzi o silniki diesla , to faktycznie sa jakies wadliwe , ze tak szybko padają ,  benzyna powinna byc dobrym wyborem .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2013, 15:47:28 pm »
Jeszcze jedno. Korzystając z tego, że auto ma bity przód możesz pomyśleć o zrobieniu liftu na najnowszy model! Wyjdzie drożej ale ta świadomość posiadania nowego modelu bezcenna :-super

kameleon89

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2013, 17:02:10 pm »
Tak znajomy jest z Grudziądza jako nieliczny miał kilka lat temu jaga. Jaguar Parts możesz mi podać ceny części ? tzn przód przed i po lifcie ..sam nie wiem jak w późniejszej sprzedaży kupujący na to spojrzy jednemu będzie pasować a 10 nie  :).Czekam jeszcze na jakieś opinie względem tego silnika ponieważ nie wiem czy warto stawiać na niego .Jaguar Parts może wiesz czy można dodać do 5.0 385 km kompresor czy jest to gra nie warta świeczki.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2013, 17:09:43 pm »
To mamy wspólnego znajomego ;D Brał ode mnie części i był u mnie ze 2 razy :) Z resztą do Grudziądza jeździłem do 2 osób robiących często Jagi. Do tego silnika kompresora nie dołożysz od tak. Trzeba by krok po kroku sprawdzić różnice. Od osprzętu, głowic aż po wiązki. Mam nowy komputer silnika do 5.0 SC :-super
Zrobię Ci później wycenę i wyślę na PW, ale to jutro.
Lifting warto zrobić ale tylko wtedy jeśli możesz zrobić fotki z przed liftu, tzn jeśli jest na tyle lekko bity aby pokazać to późniejszemu kupującemu.

kameleon89

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2013, 17:31:38 pm »
Kilka xf już się przewinęło przez to miasto ,kolega bodajże miał 4.2 kompresor . Czekam w takim razie na wycenę jeśli posiadasz fartuch itp. części blacharskie to dodaj także ceny  :) Właśnie gdyby był słabo uderzony można pomyśleć ..chociaż można założyć stary lekko uszkodzony przód zrobić zdjęcia i wtedy dopiero nowy  :)ale to kombinacje typowych handlarzy  :) Silnik ma inny stopień sprężania ale to raczej prze kompresor .Facet ma mi podesłać zdjęcia i może napisze co mu wiadomo w sprawie silnik . Jaguar parts jaki jest koszt silnika do tego jaga znalazłem na allegro za 7 ale uszkodzona miska więc  nigdy nie wiadomo .

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2013, 17:51:56 pm »
Wcześniej miał 2.7d . Nie wiem ile silnik może kosztować. 7tyś to trochę mało. Ja 3 miesiące temu sprzedałem 4.2 do Anglii za ponad 6 ;D Najpierw dowiedz się co jest grane z tym silnikiem. Może np silnik padł a gość upozorował dzwona aby dostać odszkodowanie. W tych silnikach często rozsypywały się po wypadkach jakieś wałki, chyba od pompy olejowej, nie pamiętam teraz. Były z tym jakieś jaja bo są ich 2 rodzaje - 6.35 oraz 8mm oczko łańcucha. Ceny części silnikowych są spore.

kameleon89

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2013, 18:09:00 pm »
Możliwe że się ustawił..za jagi dobrze płacą. Jeśli możesz to podeślij mi inne informacje na temat tego silnika bo w necie 0 informacji. Postaram się jak najwięcej dowiedzieć o tym autku.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2013, 18:15:23 pm »
Mam cały manual do tego silnika, wprost z serwisu :) Tyle, że po angielsku. Zaraz Ci wyślę.
22.5MB właśnie do Ciebie leci.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 18:19:46 pm wysłana przez Jaguar Parts »

kameleon89

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2013, 18:33:14 pm »
Bardzo dziękuje za serwisówke posiadasz może inne ? ;D od diesla posiadasz 2.7 / 3.0 - 240 i 275 ? . Jeśli ten jag nie wypali będę szukał jeszcze diesla często siadają te silniki ?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2013, 18:55:48 pm »
Do diesla nie posiadam. 2.7d niestety tak, można trochę zmniejszyć ryzyko uszkodzenia silnika usuwając filtr DPF. o awariach silnika 3.0d nie słyszałem.

kameleon89

  • Gość
Odp: Jaguar xf 5.0 v8 385 km
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2013, 19:07:36 pm »
Na pewno dpf ?a nie fap ? A co sądzisz o imporcie z usa ? np. jakiegoś xfr ? Może lepiej dołożyć kilka złotych i nie bawić się w taki wynalazek ?