Autor Wątek: automatyczna skrzynia biegów  (Przeczytany 5815 razy)

monisia510

  • Gość
automatyczna skrzynia biegów
« dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:10:45 am »
Witam. Proszę o pomoc w pewnej sprawie. Kotek to moje pierwsze auto z automatem wiec nie mam porównania a dręczy mnie jedna sprawa. Jak zmieniam bueg np z p na d lub cokolwiek innego bardzo ciężko sie to zmienia. Nie słychać żadnych zgrzytów ani innych dzwięków tylko po prost dość mocno trzeba to robić. Czy tak ma być czy z moją skrzynią moze coś być nie tak?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2013, 13:00:31 pm »
Ja też tak miałem, przez 3 lata. Auto jeździło i nic złego się nie działo.

monisia510

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2013, 14:46:46 pm »
ok. Wielkie dzięki, teraz będę spokojna :-)

Goliat83

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2013, 13:09:34 pm »
Ja tak mam od jakiś 4 lat. Trochę to denerwujące ale nic się nie dzieje.

monisia510

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:07:40 pm »
 :-thank

Goliat83

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:25:51 pm »
Uważaj tylko jak będziesz parkować auto na górce. Pamiętaj o ręcznym bo w przeciwnym razie możesz mieć problem z przełączeniem na D. Pozdro

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:33:24 pm »
Własnie , to jest dośc irytujące , jak autko na P minimalnie sie stoczy ( nawet te 5 cm starczy ) , to potem lewarek chodzi tak cieżko , że aż strach sie z nim siłowac , zeby czegos przypadkiem nie urwac .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Charlie_Sheen

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2013, 23:18:00 pm »
Mam ten sam problem z ASB, lecz ustępuje on go zostawiam auto na równym terenie. Gdy zatrzymam się na pochyłych terenach trzeba bardziej energicznie ruszyć lewarkiem ( raz a dobrze). Znajomy mechanik powiedział mi że może to być z powodu braku odpowiedniego ciśnienia w skrzyni po przez ubytek oleju. Możliwe to?

Na dniach będę jechał z wymianą oleju w skrzyni biegów do CarService w Rybniku i mam nadzieje że coś poradzą.

monisia510

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2013, 06:58:02 am »
Czekam na wiadomości czy poprawiło się po wymianie oleju.

dixon39

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2013, 01:57:28 am »
jezeli samochod stoi pod gorke tylem przodem obojetnie jak to normalne ze bieg przelozy sie znacznie ciezej niz normalnie bo masa auta hamowana jest skrzynia a nie hamulcem recznym, a jezeli sprobujesz zatrzymac samochod na wzniesieniu wcisnac reczny a dopiero potem zmienic bieg na parkingowy i zgasic auto to gwarantuje ze przyponownym uruchomieniu auta i zmianie biegu nie bedzie najmniejszego oporu. Jezeli ogolnie biegi Ci ciezko wchodza bez znaczenia od polozenia auta to zmien olej w skrzyni. chyba 9 l. wchodzi i olej jest drogi ale mus to mus ;)

monisia510

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2013, 08:57:39 am »
Ok.  :-thank

JGBTeam

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2013, 13:37:16 pm »
Miałem problem z szarpaniem skrzyni biegów przy prędkości 80, 90 km/h. Serwis radził wymianę skrzyni lub jej regenerację. Za poradą Starego Fachowca wymieniłem 3 razy olej w skrzyni i problem znikł. Koszty o wiele , wiele mniejsze a radość z jazdy przywrócona.

monisia510

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 19, 2013, 16:17:11 pm »
A u mnie nagle problem sam ustapil. Biegi zmienia sie dosc lekko w porownaniu do tego co bylo jak kupilam auto  :)

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2013, 16:20:52 pm »
A u mnie nagle problem sam ustapil. Biegi zmienia sie dosc lekko w porownaniu do tego co bylo jak kupilam auto  :)

Skoro sam ustąpił to znów powróci... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Raf7119

  • Gość
Odp: automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2013, 21:27:59 pm »
monisia510 - miałem podobny problem i okazało się że w skrzyni brakuje prawie 3 litrów oleju , więc na Twoim miejscu podjechałbym i sprawdził poziom oleju (a także czy przypadkiem nie jest brązowy)  :-tylko. Po dolaniu wszystko wróciło do normy...

P.S. JGBTeam - o ile ceny się nie zmieniły to koszt oleju Mercon V czy ATF II/III/IV to około 50 - 60 zł / litr. Do skrzyni wchodzi 9,5 l + 0,5 l (żeby ustawić właściwy poziom), czyli 3-krotna zmiana oleju to jakieś 1500 - 1700 zł za sam olej + koszt usługi - czyli wychodzi na to samo co zmiana skrzyni biegów (na używaną oczywiście)  :o