Autor Wątek: przełącznik świateł  (Przeczytany 2757 razy)

adam74

  • Gość
przełącznik świateł
« dnia: Styczeń 26, 2009, 11:44:35 am »
Tak właściwie rozumiem prawie wszystko ale........ :-wstyd

na moim przełączniku oprócz świateł pozycyjnych/postojowych i mijania jest pozycja auto (rozumiem, ze włącza się same po zmierzchu - czujnik jest) jednak mam jakby 3 dodatkowe pozycje auto (po przekręceniu wyświetla się "jakiś"czas) do czego to służy

za poradę dziękuję


Offline elmirek46

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: przełącznik świateł
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2009, 15:09:19 pm »
jest to system automatycznego wylaczania swiatel zewnetrznych z opoznieniem na wyjscie z pojazdu .Trzy polozenia pierscienia obrotowego pozwalaja ustawic dlugosc okresu czasu przez jaki reflektory pozostaja wlaczone po wyjeciu kluczyka 10sek. 30sek. 2min.W pozycji auto nie ma opoznienia.

adam74

  • Gość
Odp: przełącznik świateł
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2009, 15:39:00 pm »
to znaczy, że reflektory (światła mijania) mam zapalone po uruchomieni pojazdu przez cały czas?? Czy tez jest to uzależnione od "jasności" na zewnątrz??

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: przełącznik świateł
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2009, 21:09:31 pm »
U mnie zawsze świecą tylko gasną po zadanym czasie
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline elmirek46

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: przełącznik świateł
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2009, 18:06:49 pm »
pozycja auto jest u nas nie do wykorzystania poniewaz swiatla obowiazuja caly dzien. W polozeniu auto po zadzialaniu czujnika zmierzchowego swiatla pouruchomieniu samochodu sie zapalaja po wylaczeniu zaplonu gasna .W polozeniach z kreskami zapalaja sie identycznie ale po wylaczeniu zaplonu SWIECA  w zaleznosci od polozenia od 10sek do 2min