Autor Wątek: tnie opony przód  (Przeczytany 2381 razy)

krzysztofk

  • Gość
tnie opony przód
« dnia: Maj 27, 2013, 19:16:30 pm »
Witam, mam problem co może być przyczyną iż strasznie tnie opony z przodu od zewnątrz i wewnątrz, prawą i lewą stronę. Robiłem miesiąc temu geometrię i dalej tnie , teraz bieżnik - zewnetrzna i wewnetrzna krawędź obu opon jest bliska zeru.
czy w s-typie ustawia się z przodu tylko zbieżność czy kąt pochylenia też sie reguluje? geometrię robiłem niby w zakładzie najlepszym w okolicy , wszyscy oponiarze go polecają. facet przy tym pytał tylko mnie jakie mam zawieszenie tzn z czymś (jakiś skrót był na komputerze) lub bez ( tzn były dwa do wyboru z XXXX lub bez XXXX,) nie wiedziałem o co chodzi ale chyba bez XXX, i tak ustawił niby wszystko. ciśnienie w kołach ok 2,3 bar, opony 235/50r17. co to może być muszę już zmienić wszystkie 4 kapcie ale mam stracha iż nowe tez mi zetnie.

ps. może ktoś ma skan wydruku parametrów geometri w stype 3.0 1999, ostatnio nie wziąłem bo myślałem po co mi.
może ktoś zna jakąś firmę w UK co ma dużo fili i dobrze robią geometrię? bo z fachowcami dobrymi w mojej okolicy , chyba generalnie w angli to ciężko.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: tnie opony przód
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2013, 23:37:34 pm »
jutro postaram się wrzucić skan wydruku z geometrii mojego Jaga.
Najlepiej znajdź zakład który zrobi geometrię 3D, tam wszystko wychodzi. Ogólnie dziwnie, że z zewnątrz i wewnątrz a na środku nie. Zwykle to z jednej strony zjada. Trochę wygląda jakbyś miał jakieś mega luzy w zawieszeniu i raz się ułoży tak, a raz inaczej. Nie bardzo widzę inne rozwiązanie.
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

krzysztofk

  • Gość
Odp: tnie opony przód
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2013, 05:11:55 am »
jak Ci sie uda wrzucić ten skan to super, ja jutro podjadę sprawdzić luzy, choć niedawno miałem przegląd i nic nie znaleźli.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: tnie opony przód
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2013, 20:46:09 pm »
A na jakim jeździsz ciśnieniu w oponach?  Może jeździsz na zbyt małym ciśnieniu? Wtedy zjada z obu stron.

krzysztofk

  • Gość
Odp: tnie opony przód
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2013, 08:21:41 am »
ciśnienie w kołach ok 2,3 bar, a na drzwiach przedział od 1,8 do 2.3 bar, to ja mam max i powinno niby brać środek więcej,