Autor Wątek: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową  (Przeczytany 3941 razy)

ktulu

  • Gość
Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« dnia: Maj 24, 2013, 20:26:51 pm »
siema

mam pytanie. w serwisie mi powiedzieli ze x type awd powinien mieć pod miską olejową kierownicę powietrza przez którą powietrze leci na żeberka na transferze co schładza w nim olej .. a jeśli tego nie ma to olej się gotuje i wypływa przez odpowietrznik u góry.. macie takiego pierdolnika pod autem? bo szczerze jak się upały zaczęły to sączył się olej (może  któryś oring puścił i tak będę ściągał skrzynię).. pytam bo korci mnie żeby to kupić ale dawać 230 zł za kawałek plastiku w serwisie jakoś mi się nie uśmiecha :)

grzegra

  • Gość
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2013, 20:55:44 pm »
sorry, nie zrozumiałem Twojego problemu
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 21:18:28 pm wysłana przez grzegra »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2013, 21:11:07 pm »
Co ma olej ze skrzyni biegów do oleju w skrzynce kątowej?  :-nuts

ktulu

  • Gość
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2013, 22:05:20 pm »
a czy ja coś pisałem o oleju w skrzyni biegów?? poza tym że będę ją ściągał? do ściągnięcia transferu akurat już wtedy niewiele trzeba i ale mniejsza z tym

chyba dość klarownie napisałem czy macie taką kierownicę powietrza pod autem czy nie a jeśli nie to czy w upalne dni po jeździe poci się transfer....

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2013, 10:34:04 am »
Nie Ty tylko grzegra i potem zmodyfikował swoj post jak przeczytał jeszcze raz i zrozumiał  :-clap

Wracając do tematu po co ściągasz skrzynie biegów? Jeśli chodzi o skrzynę kontową to nie wiem czy mam kierownice i nie wiem czy się poci bo po każdej jeździe nie wchodze pod auto, wydaje mi się, że radiatory powinny wystarczyć. Dyfer nie ma żadnego radiatora tym bardziej kierownic i nic mu się nie dzieje.

ktulu

  • Gość
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2013, 23:30:21 pm »
to pocenie się jest takie że auto znaczy teren ;) .. poza tym wystarczy się schylić i pod miską olejową powinno być wydać a to własnie jest nadmuch na radiatory.. a ściągam bo łożyska trzeba wymienić :P

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2013, 00:02:52 am »
W skrzyni biegów?

Bedek

  • Gość
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2013, 08:26:38 am »
Nie mam żadnych kierownicy nadmuchu nawet nie wiedziałem że powinna byc, jeżdżę dośc dynamicznie pokonuję trasy czasami z dużymi prędkościami i nic nigdy nie kapało nie pociło się i nie miałem żadnych objawów przegrzewania się czegokolwiek. Mam 2,5 - 2003r.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2013, 01:21:03 am »
Owszem jest cos  takiego. Z tego co wyczytalem, dodali ten element późno w procesie wdrażania do produkcji ,za wzgledu na  przegrzewające  sie  skrzynie  kątowe - zresztą kazdy moze  znalezc  pozostalosc  tego wynalazku u siebie  na  podwoziu.. Kosztuje  drogo i odpada  przy pierwszym sniegu :)
Tutaj jest gosc  który zrobił własny "lejek"  http://forum.roadfly.com/threads/12807123-Making-my-own-TC-Cooling-Duct-(Scoop)
Musze  gdzies  dorwac nieco aluminium i sam tez  zrobie bo Jaguar za tandetny gumo-plastik krzyczy stanowczo zbyt wiele
Aha  numer  części to C2S18834
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 01:30:56 am wysłana przez bartnik »

ktulu

  • Gość
Odp: Kierownica powietrza na transfer/skrzynię kątową
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2013, 11:08:08 am »
nagadali mi głupot w serwisie .. że kosztuje jakieś 50 zł to można by kupić .. ale kosztuje o ile pamiętam 230 zł to trochę przegięcie .. nie mam tego i jeżdżę tak .. miałem nieszczelność na łączeniu obudów, poprawione i teraz jest malina :P