Autor Wątek: wymiana oleju w skrzyni biegów  (Przeczytany 1975 razy)

Andrzej12

  • Gość
wymiana oleju w skrzyni biegów
« dnia: Maj 23, 2013, 16:23:32 pm »
Witam, mam Jaguara S Type 3000 V6  z 2002 roku z oryginalnym przebiegiem 40 256 km. Proszę o rade, wymieniać olej w skrzyni biegów czy nie?. Skrzynia automat

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: wymiana oleju w skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2013, 16:31:13 pm »
Najpierw sprawdź jego stan i kolor . Delikatnie mówiąc taki przebieg jest nierealny , chyba ze auto stało , a nie jeździło . Najlepiej wymienic olej ( jesli w papierach niema wpisane kiedy był zmieniany ) , i mieć spokój na dłuższy czas . Wymiana filtra i oleju w skrzyni to nie jest fortuna , a bedziesz miał pewność ile na nowym oleju bedziesz mógł spokojnie przejeździć do czasu nastepnej wymiany .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Andrzej12

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2013, 07:46:11 am »
Jeżdżę tym samochodem okazjonalnie, tak jak mój brat od którego go odkupiłem. Przez ostatnie cztery lata, jak go mam przejechałem nim około 6 tys. km. Olej nie był wymieniany, ale czytałem na forach, że kłopoty ze skrzynią biegów zaczynają sie właśnie po wymianie oleju.  Olej w skrzyni wygląda jak nowy.

the_driver

  • Gość
Odp: wymiana oleju w skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2013, 12:04:57 pm »
Witam,

W moim mam 3,0 mam przejechane 133 tys i wymieniałem olej, teraz są 144 tys i jest wszystko ok, więc jeśli skrzynia nie ma żadnych problemów to na pewno jej nie zaszkodzi, a nowy olej lepiej chroni elementy mechaniczne. A jeśli już chcesz wymieniać olej to pamiętaj że są 2 opcje dynamiczna i statyczna (oczywiście 1 jest lepsza, bo zejdzie prawie cały olej)  ;)