Autor Wątek: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech  (Przeczytany 11835 razy)

ktulu

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2013, 23:27:29 pm »
ok ..silnik w focusie rs jest z volvo akurat :P

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 17, 2013, 07:30:25 am »
A co ja napisałem?

ktulu

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 17, 2013, 08:12:37 am »
nie uściśliłeś .. jedynie że taki sam, a nie że to konstrukcja volvo.... ale kij z tym może wrócimy do tematu?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2013, 08:26:12 am »
Wiesz co, nie uścisliłem bo nie jest to tematem, nie zastanawiałem sie ile w silniku volvo jest forda i na odwrót, tak samo ile w silniku Jaguara jest Forda czy Lincolna, czy w Lincolnie Jaguara czy Forda. Generalnie w większości tematów jest napisane, ze razem przy nich pracowali, chociaż obiektywnie jeżeli Volvo przez 11 lat należało do Forda  :- pojecia.

Wracając do tematu, jezeli sprawdzisz pasowalność zacisków z V50 do X-type podziel sie chetnie coś dłubne bo przed wakacjami bede zmieniał komplet przód i tył, natomiast jesli chodzi o wydech to mam na miejscu firmę co robi uklady wydechowe z nierdzewki to jaki chcę taki mi zrobią.


jeszcze będę modził zawieszenie wkurza mnie na szybkich łukach .. jest nieobliczalny .. za nim przerzuci swoją masę na druga stronę to ja chce już w następny zakrętw chodzić  .. czyli na bank sprężyny eibach prokit .. i teraz myśle nad amorami .. ale pewnie zrobię coś na zamówienie w techracingu .. :P

Jesli chodzi o to dziwne "nienadążanie masy auta za resztą" to tez takie wrażenie odnoszę i mysle, że trzeba by na początek gumy na stabilizatorze wymienic na poliuretan i może się polepszy, napewno złym wyborem nie beda sprężyny Eibach ProKit, ale do Estate nie robia akurat  :-nie
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 09:28:34 am wysłana przez Choina »

ktulu

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 17, 2013, 13:59:35 pm »
nigdy w życiu nie wsadzę poliuretanu w zawieszenie .. raz to miałem i w dupie mam taki interes .. i miałem coś takie civicu oklatkowanym i w sti gumy były energy suspension .. lub prothane .. na powerflexie też jeździłem .. kumpel miał takie dorabiane w Olkuszu ..  i generalnie to nie nadaje się do powiedzmy cywilnego auta . ..

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 17, 2013, 14:07:55 pm »
Poliuretany są jak jabol...dobre bo tanie ;D

ktulu

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 17, 2013, 14:23:30 pm »
czy tanie to bym się kłócił .. ale nie znam cen elementów gumowych do x jedynie .do japończyków

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 17, 2013, 15:00:24 pm »
Ja też w większości aut miałem poliuretany i mam z goła odmienne zdanie. Zawsze jak mi padł jakiś element gumowy wymieniałem go na poliuretanowy i zawsze byłem zadowolony. Samochód stawał sie wg moich odczuć bardziej wyczuwalny, precyzyjniejszy, bardziej przewidywalny. Oczywiście nie można wsadzać najtwardszych do cywilnego auta, ale najmiększe i kierowca, który ma żyłkę sportowca napewno to zachwali, natomiast osoba która użytkuje auto na zasadzie jazdy z punktu A do punktu B na standardowym zawieszeniu i kołach 16 cali wsadzając poliuretany będzie rozczarowana.

ktulu

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 17, 2013, 15:24:00 pm »
powiem Ci tak

civic 92 rok (swapowany silnik na 2.0 z typera 05r) z obspawaną budą, klatką na gwincie teina dość twardym na poliuretanie już nie był przewidywalny .. odbijał się jak ping pong.. mocna przesada .. w sti na skręconych agxach też było do bani ..przy seryjnym kanapowym zawieszeniu poliuretan moze zdaję egzamin z powiedzmy normalnym użytkowaniu ale jeśli chodzi o zawody to jedynie na płaskie tory i ultra równą nawierzchnie ..

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 17, 2013, 17:23:48 pm »
Przecież o tym napisałem Seryjne zawiecho, no może niższe sprężyny i poliuretan. Do samochodów lekkich i sztywnych to naprawde trzeba mega ustawień na gwincie, zeby auto nie zachowywało sie jak pisałeś Ping Pong. Nie podejrzewam, zeby głównym powodem podskakiwania były elementy poliuretanowe, prędzej za lekkie auto i za twardy gwint.

ktulu

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2013, 00:50:07 am »
auto ważyło 1030 kilo i miało i negaty ustawione po 2.5 st przód i 3.5 tył i gwint musiał być twardy by pewnie pokonywać szybkie zakręty od 170 do maxa czyli jakieś 240 km/h na dużych i szybkich torach

eMWuGSM

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 20, 2013, 00:44:05 am »
Recaro z ST220 nie są rewelacyjne, jeśli chcesz na prawdę wygodnych foteli w elektryce poszukaj Recaro z Golfa V GTI (tzn. to są ogólnie recaro uniwersalne, ale często byly w w/w autach jako opcja, komplet takich taboretów to okolo 2000zł, ale robią robotę bardziej niż uszatki z ST'ka).

Fotele z X-Type siadają do Mondeo P'n'P (ta sama płyta podłogowa) aczkolwiek wtyczki są inne. Przekładałem fotele z X-Type sporta (półkubły) do MDO, jedynie z kostkami trza by było kombinować, bo jaśki nie działały (zarówno mata na fotelu pasażera jak i boczne jaśki, nie wspominając o grzaniu rowa ;)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 20, 2013, 09:57:23 am »
Fotele z X-Type siadają do Mondeo P'n'P (ta sama płyta podłogowa) aczkolwiek wtyczki są inne. Przekładałem fotele z X-Type sporta (półkubły) do MDO, jedynie z kostkami trza by było kombinować, bo jaśki nie działały (zarówno mata na fotelu pasażera jak i boczne jaśki, nie wspominając o grzaniu rowa ;)

Wtyczki to nie problem bo można kable przelutować, albo piny poprzepinać, tylko powiedz, czy siedzi się w tych od ST nizej niż w X-sie, bo w tych niby pół kubłach  w X siedzi się jak na taborecie przy stole do obiadu  :-nie

ktulu

  • Gość
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 20, 2013, 10:46:00 am »
ma  ten sam problem :P
ale u mnie trybka od silniczków do podnoszenia foteli się poobrywały i w fotelu kierowcy wywaliłem przedni silniczek i wsadziłem profil trochę pomodzony i siedzi się niżej

w mondeo generalnie się niżej siedzi .. brat ma i jeździłem nim trochę

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: fotele recaro z st220 w x / zaciski przód / wydech
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 20, 2013, 12:50:29 pm »
Ale jeździłeś z fotelami Recaro?