Autor Wątek: Jaguar s type listwy chrom  (Przeczytany 2344 razy)

damian100

  • Gość
Jaguar s type listwy chrom
« dnia: Maj 14, 2013, 22:00:25 pm »
Witam!
Moje pytanie dotyczy takiej kwestii czy da się zdemontować listwy te chromowe z przodu i tyłu co są w zderzaku zamontowane, bez konieczności  demontowania zderzaka?
innymi słowami czy da się je ściagnąc bez ściągania zderzaka.
Pytam ponieważ szukałem na forum ale nie znalazłem posiłkowałem się też zdjęciami z allegro ale tez nic nie wymyśliłem.
Z góry dziekuje za odpowiedź
Pozdrawiam.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar s type listwy chrom
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2013, 22:42:54 pm »
Listwy od środka zabezpieczone są klipsami tak więc generalnie nie da się ich zdjąć bez demontażu zderzaków.

damian100

  • Gość
Odp: Jaguar s type listwy chrom
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2013, 21:30:25 pm »
Witam!
Dziękuję za odpowiedź, ale teraz ma kolejne pytanie w związku z tym tematem.
Jak wygląda kwestia zdemontowania tylnego zderzaka? jest to trudne? czy wymaga to jakiś specjalistycznych narzędzi?
I najważniejsze jak się do tego zabrać? Gdzie są mocowania? Pytam ponieważ nie robiłem tego wcześniej, a chciałbym sobie wymienić listwę ten chrom, byłbym wdzięczny za pomoc w tym temacie.


krzysztofk

  • Gość
Odp: Jaguar s type listwy chrom
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2013, 23:44:20 pm »
witam, dasz radę bez problemu, trochę zabawy na spokojnie myśle że w godzinę zdejmniesz go. żadne specjalne narzędzia klucze (chyba 8,10) śrubokręt, grzechotka, i chyba torx.
1. 4szt kołki czy śrubki (nie pamietam) od spodu zderzaka po całości
2. 4szt od wewnątrz bagażnika po długośći (pod tą plastikową osłoną)
3. 4szt od strony koła taka pokrywka , zaślepka (na każdą stronę)
4. 1szt na każdą strone , nie widać jej ale pamiętam że jak zdejmniesz tą pokrywke to jest śrubka chyba 6. najtrudniejsza robota
5. 2szt na końcach zderzaka od dołu
6. 3szt po obu stronach od wewnątrz bagażnika (trzeba wyjąć boczną tapicerkę i  odkręcić pierw mocowanie chyba zmieniarki , a po drugiej stronie też jest taką blacha, u mnie zmieniarka jest w schowku w kabinie to po obu stronach miałem te blachy przykręcone na 6 śrub na stronę )

Generalnie
                   "8 szt od dołu (2 lewa strona +4 środek+2 prawa strona) i 4 od nadkola

                    "12 szt górna część zderzaka  (4 lewa strona (3 od wenątrz bagażnika 1 szt ta schowana od nadkola + 4 szt
                  środekj pod plastikiem od wenątrz bagażnika + 4 szt prawa strona (tak samo jak lewa 3+1)


zdemontować lampy - 0 śrub.
i to chyba wszystko jak dobrze pamiętam, powodzenia nic skomplikowanego
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 23:52:16 pm wysłana przez krzysztofk »