Autor Wątek: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type  (Przeczytany 12391 razy)

Andrew007

  • Gość
Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« dnia: Maj 10, 2013, 12:00:30 pm »
Witam!

Zakładam nowy wątek, bo podobnego nie znalazłem.

Czy ktoś z Was wymieniał samodzielnie listwy zgarniające drzwi bocznych i szyb tylnych (kombi)?
Udało mi się skompletować 4 sztuki, bo te moje wyglądają tragicznie.
Wiem, że listwa montowana jest na 3-4 klipsy metalowe. Moje pytanie jest takie, czy dam radę sam wymienić sobie te listwy tak aby nie odstawały i się nie pogięły przy montażu? Robił to już kiedyś ktoś z Was? Czy pod listwy szyb tylnych można użyć czarnego sylikonu tak, aby nie robiły się szpary pod nimi?

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Andrzej 

Trigojunior

  • Gość
Jak zdemontować listwy przy szybie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2013, 19:29:12 pm »
Witam, mam pytanie...

jak zdemontować listwy w Iksie Estate? Chodzi mi o listwy na zewnątrz przy szybie (z uszczelkami zbierającymi wodę z szyby. Na dwóch tzn prawy tył drzwi i prawy tył nad nadkolem wyskoczyły mi brzydkie burchle i chciałbym wymienić je na inne...tylko nie chce na siłę kombinować żeby niczego nie uszkodzić. Wygląda jakby było na jakiś zatrzaskach, kleju...

Dla ułatwienia zaznaczyłem na zdjęciu listwy o które mi chodzi



Uploaded with ImageShack.us

lysyyy

  • Gość
Odp: Jak zdemontować listwy przy szybie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2013, 19:38:39 pm »
W kilku różnych autach demontowałem i wszystkie były na metalowych zatrzaskach. Trzeba było środkiem wyszarpnąć listwę i wtedy wychodziła do góry. Szyba oczywiście wtedy schowana całkiem do dołu. Ale czy w iksie jest tak samo? Nie mogę potwierdzić  :-gwizd

Trigojunior

  • Gość
Odp: Jak zdemontować listwy przy szybie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2013, 19:51:58 pm »
Dzięki za podpowiedź :)

Muszę tylko znaleźć gdzieś inne...a na allegro jakoś nie wiedzę...i zacznę działać

Bo denerwuje mnie to...jakoś tak nieestetycznie wygląda i nie pasuje do Kota...szczególnie jak ktoś podziwia i się zachwyca a tu nagle...bąble na listwie :/

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jak zdemontować listwy przy szybie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2013, 09:28:28 am »
Witam. Co prawda mam sedana,  też zmuszony byłem wymienić listwy zgarniające w drzwiach tylnych. Wystarczy delikatnie podważyć od strony zewnętrznej od dołu i ciągnąć do góry. Nie miałem na starej i nowej listwie żadnych zatrzasków, wchodzi delikatnie na tzw prowadnicę. Pozdrawiam.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2013, 10:58:54 am »
dokładnie jak pisze kol. kolo, listwy drzwi tylnych i przednich, zarówno wewnętrzne i zewnętrzne są wciskane, nie mają klipsów ani zatrzasków. wystarczy umiejętnie podważyć aby je zdemontować. Przerabiałem ten temat bo auto było u lakiernika. Listwy zewnętrzne drzwi tylnych kupiłem w mmcars katowice, 250 zł za sztukę.

daniel

  • Gość
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2013, 13:42:53 pm »
Drogo płaciłes, ja w JLR dawałem coś około 130 za sztuke.

Trigojunior

  • Gość
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2013, 22:26:23 pm »
Kolego możesz dać namiar na taką cenę części?

Dowiadywałem się w ASO...drzwi tył 240zł, tył od szyby bagażnika....UWAGA UWAGA 590zł  :-nuts

Może ma ktoś namiar na rozbiórkę X-type Estate?

bobusiek

  • Gość
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2013, 23:24:36 pm »
Ja dzwoniłem dwa dni temu do JLR w W-wie i listwa do tylnych drzwi do sedana kosztuje 174zł i trzeba tydzień czekać.

daniel

  • Gość
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2013, 10:50:47 am »
Te ceny to właśnie z JLRa - mam u nich zniżkę.

JXT

  • Gość
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2013, 15:33:34 pm »
Witam,

ja tez wlasnie sie przymierzam do wymiany w moim x-typie, mam servis manual i tam okraslana jest dokladnie jako:

the rear door window glass exterior weather-strip

wedlug manuala trzeba podwazyc od tylu i postepowac do przodu podwazajac...

wlasnie poszukuje takich listew bo moje tez kluja w oczy....

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2013, 15:44:09 pm »
To chyba kolejna przypadłość iX'ów, mi dopiero zaczyna wychodzić na listwie na drzwiach kierowcy, nie ma tragedii ale kiedyś będzie trzeba ją wymienić... :/
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

walczi

  • Gość
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2013, 06:02:27 am »
Witam

Mam podobny problem.
Jednak zastanawiam się nad innym rozwiązaniem - zdjąć listwy, wyczyścić z bąbli,
a na poniszczoną gumę nakleić chromowaną gumę.
coś w tym stylu: http://www.ebay.pl/itm/Chrome-Side-Door-Molding-2-Piece-D-I-Y-Trim-Kit-Pro-/151183808462?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item233341d7ce

W związku z tym, że auto odstawione mam u mechanika, miałbym też prośbę, czy mógłby ktoś życzliwy podać mi przybliżone wymiary listw?
Długość i szerokość, przód i tył - wersja sedan. Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2013, 09:19:09 am »
Witam

Mam podobny problem.
Jednak zastanawiam się nad innym rozwiązaniem - zdjąć listwy, wyczyścić z bąbli,
a na poniszczoną gumę nakleić chromowaną gumę.
coś w tym stylu: http://www.ebay.pl/itm/Chrome-Side-Door-Molding-2-Piece-D-I-Y-Trim-Kit-Pro-/151183808462?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item233341d7ce

W związku z tym, że auto odstawione mam u mechanika, miałbym też prośbę, czy mógłby ktoś życzliwy podać mi przybliżone wymiary listw?
Długość i szerokość, przód i tył - wersja sedan. Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Nic nie kombinuj z tymi listwami bo będzie to paskudnie wyglądało. Listwa jest z aluminium zalanym w gumie i to aluminium wewnątrz sie utlenia, a guma jest w miarę ok. Ja jak swoją zdemontowałem zaczalem w niej gmerać to się skruszyło do tego stopnia, że wysypało się ze środka coś w rodzaju brudnej mąki, tak się utleniło. Na allegro do sedana jest mnóstwo od 50 zł szt do sedana, zakłada sie i demontuje w sekund 15, sa da wcisk od góry, szyby się nie opuszcza bo nie trzeba, podważasz do góry i potem nową zakładasz, lekko z czuciem najlepiej gumowym młotkiem dobijając w miejscach zaczepów, aby dobrze przylegała. Ja zmieniałem, u siebie 3 szt. została mi jeszcze jedna i będzie pieknie.

bobusiek

  • Gość
Odp: Wymiana listw podszybia/zgarniających X-Type
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2013, 21:26:11 pm »
Problemem jest to że profil aluminiowy jest zalewany gumą a potem wycinany kawałek na poprzeczkę tylnej szyby co powoduje że 2 cm. metalu jest na wierzchu niczym nie zabezpieczone. Dostająca się wilgoć przez lata powoduje utlenianie metalu i charakterystyczne bomble. Kupiłem nowe listwy ,zabezpieczyłem lakierem odsłonięty metal i myślę , że problem nie powróci :-V