Autor Wątek: radio w s-type  (Przeczytany 4167 razy)

sendi

  • Gość
radio w s-type
« dnia: Styczeń 20, 2009, 22:29:09 pm »
witam i znów pytanko ma ktoś pojęcie czy fabryczne radio w s-typie ma wyjście na wzmacniacz i czy idzie dostać się do tak owego wyjścia tzn jak wyjąć radio w s-typie 2000r

yarecc

  • Gość
Odp: radio w s-type
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2009, 12:39:57 pm »
Witam Wszystkich

 Od 2 dni jestem posiadaczem S-type z 2000 r. Auto zostało sprowadzone z USA. Napotkałem mały problem i proszę o radę.

- radio firmowe w moim autku, to radio z wejściem na kasetę oraz zmieniarką cd w schowku. Problem mój polega na ustawianiu fal radiowych.  Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Przy ustawianiu częstotliwości manualnie skala nie zmienia się jak zazwyczaj co 1, ale o 2 poczynając od 1. Tzn. przełączając fale mamy cyfrę po kropce zawsze nieparzystą , np. 88.1 , potem odrazu 88.3, 88.5 , 88.7 ,88.9 , 89.1. Dzięki temu nie da się ustawić wielu stacji, bo końcówkę mają parzystą. 

Nie wiem, czy tak jest ogólnie we wszystkich Jagach sprowadzonych z USA, czy może istnieje możliwość przestawienia tego przeskakiwania co 2 w radyjku samodzielnie...   :-help ??????

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: radio w s-type
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:09:29 pm »
amerykanie tak maja  ;)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: radio w s-type
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2009, 17:10:56 pm »
amerikanie tak maja owszem ale tutaj sie dowiesz jak zmieniec frekwencje z nieparzystych (us) do parzystych (eu):

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,2122.0.html

Należy jednocześnie nacisnąć przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM. Włączy sie set up.
Pod klawiszem 0 (zero) jest regionalizacja - klika się w 0 i wybiera europe.
Pod 1 zaś RDS (aktywacja/deaktywacja). Ponowne naciśnięcie przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM powrót do normalności.

yarecc

  • Gość
Odp: radio w s-type
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2009, 20:02:07 pm »
amerikanie tak maja owszem ale tutaj sie dowiesz jak zmieniec frekwencje z nieparzystych (us) do parzystych (eu):

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,2122.0.html

Należy jednocześnie nacisnąć przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM. Włączy sie set up.
Pod klawiszem 0 (zero) jest regionalizacja - klika się w 0 i wybiera europe.
Pod 1 zaś RDS (aktywacja/deaktywacja). Ponowne naciśnięcie przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM powrót do normalności.


Jutro mam wolny dzień, to sprawdzę ten patent (dzięki za informację). Właściwie jeśli zmienimy z nieparzystych na parzyste, to nadal będzie problem, bo przecież część polskich stacji ma również w nieparzystych. Trzeba chyba zaprogramować fale najpierw nieparzyste -> przestawić na eu -> parzyste.... ;)

yarecc

  • Gość
Odp: radio w s-type
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2009, 23:01:02 pm »
Witam ponownie

Niestety podany wyżej sposób nie działa w moim przypadku (może inna wersja radia). Przede wszystkim po wciśnięciu w/w kombinacji nie ma opcji "set up". W dodatku na panelu nie widzę  żadnego przycisku "0". Żeby rozwiać wątpliwości odnośnie modelu radia załączam fotkę. Mam nadzieję, że da się coś zrobić. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź tzw. wyjadaczy....  ;D

adam74

  • Gość
Odp: radio w s-type
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2009, 09:14:35 am »
Rzeczywiście opis dotyczył odbiornika po 2002 czyli po lifcie. Odbiornik razem z "tarczą telefonu".