Autor Wątek: auto z USA - jakie różnice  (Przeczytany 4893 razy)

artleks

  • Gość
auto z USA - jakie różnice
« dnia: Styczeń 18, 2009, 23:12:33 pm »
Mam pytanko - jaka jest (procz swiatel) roznica w wersjach - europejska a USA? Wiele czytalem w opisach ogloszen "nie z USA" itp. i zaczalem sie zastanawiac jaka jest faktycznie roznica. Moze mnie ktos uswiadomi...

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: auto z USA - jakie różnice
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2009, 23:19:56 pm »
A czym konkretnie się różnią te przednie lampy?

Strumieniem emitowanego światła u nas, czyli w europie mamy światła asymetryczne ( to takie których strumień unosi się z prawej strony do góry doświetlając pobocze). Amerykanie mają światła symetryczne. W praktyce reflektor jest do wymiany i nie bardzo sie da go przerobić.
Poza tym amerykanie mają światła obrysowe po bokach z przodu pomarańczowe a z tyłu czerwone ( z tym się da jeszcze żyć ).
Z przodu mają światła pozycyjne w kolorze pomarańczowym, a w/g naszych przepisów mogą być tylko białe czasem wymiana żarówki nic nie da bo i tak klosze są pomarańczowe.
W oświetleniu sam z USA najczęściej też brak jest światła p/mgłowego tylnego (to da sie dorobić).
Najważniejszą zaś sprawą (naszczęście najmniej spostrzeganą przez misiów i diagnostów) jest brak europejskich homologacji na kloszach lamp.

W zależności jaki samochód sprowadzasz przeróbki świateł są większe lub mniejsze.

artleks

  • Gość
Odp: auto z USA - jakie różnice
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2009, 23:26:21 pm »
moze sie nieprecyzyjnie wyrazilem   :-wstyd - ale chodzi mi o jakosc wykonania - wiele sie mowi, ze auta z USA maja slabsza jakosc - ale nigdzie nie doczytalem sie czy faktycznie tak jest... Wydaje mi sie, ze to tylko forma zachecenia do zakupu wersji europejskich, a le moze sie myle... ::)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: auto z USA - jakie różnice
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2009, 23:31:48 pm »
jakosc powinno byc taka sama, auto dla rynek za oceanem jest produkowany w tej same fabryce
jak pojazdy spredajacy sie tutaj.

wersja amerykanska roznia sie w elektrycy (nie tylko inny lampy ale schemat jest nieco inaczej bo
amerykanie lubia jak sie wszystko na raz swieci), ecu moze sie rozniec bo trzeba spelniac innych
norm spalin. to ze radio orygynalny nie odbiera wszystkich europejskich fali juz wiemy tak samo
jak fakt, ze predkomierz jest w milach. w starych modelach pasy bezpieczenstwo sa inny.

amerykanskich daimlerow nie ma, za to ma sie vdp.

wszystko da sie zmieniec i dopasowac.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: auto z USA - jakie różnice
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2009, 06:44:00 am »
Poza tym w USA nie bylo nigdy wykładzin siedzeń z materialow tylko skora . nie bylo aut bez klimatyzacji ,silniki (wczesne xj40) tylko 3.6l a potem 4,0l .
w x300 tylko 4.0l  itp