Autor Wątek: [ASB] Płynność zmiany przełożeń  (Przeczytany 2715 razy)

Jawe83

  • Gość
[ASB] Płynność zmiany przełożeń
« dnia: Kwiecień 17, 2013, 13:20:18 pm »
Panowie,

Sprawa pierwsza - dzieje się tylko na zimnym silniku - zmiany biegów na 2 i 3 następują płynnie i bez zarzutu, natomiast 4 bieg wchodzi z, jakby to ująć, popchnięciem/dość wyczuwalnym szarpnięciem do przodu. Zmiana następuje przy ok 50 km/h. Gdy kot się rozgrzeje, wejście na 4 i 5 bieg jest płynne.

Sprawa druga - dzieje się to cały czas - przy mocnym hamowaniu do postoju skrzynia jakby nie nadążała z redukcją/"wysprzęgleniem" i daje się odczuć szarpnięcie, gdy zrzuca bieg z 2 na 1... takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Gdy hamuję normalnie (spokojnie), wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Sprawa trzecia - kick-down z 4 bądź 5 biegu nie należy do płynnych procesów, wrażenie, jakbym na manualu bardzo szybko zrzucił bieg na niższy i momentalnie puścił nogę ze sprzęgła.

Czy mam zacząć się martwić? Od czego zacząć zabawę, żeby najpierw eliminować te niższe kosztowo elementy? A może martwię się na wyrost?
Zaznaczam, że oleju w skrzyni nie ruszałem, auto ma (w teorii) 50000 mil nalatane, ale dałbym spokojnie 2 razy tyle  :-gwizd Mam je od lutego tego roku.

croftmax

  • Gość
Odp: [ASB] Płynność zmiany przełożeń
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2013, 13:57:25 pm »
zacznij od wymiany oleju w skrzyni  i zalecał by zalewać tym co ASO przewiduje nie jakiś tam dobrany olej jezdziłem hondą legend w automacie i dobrze chodziły tylko na oryginalnym oleju jak było zalane nie wiadomo co to się cuda działy  :)

speccom_eu

  • Gość
Odp: [ASB] Płynność zmiany przełożeń
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2013, 14:27:05 pm »
Kolega croftmax dobrze radzi, zacznij od wymiany oleju. Poza kick-down pozostałe objawy są niepokojące. Kick-down ma za zadanie szybką redukcję i nie szukaj tam komfortu.

Jawe83

  • Gość
Odp: [ASB] Płynność zmiany przełożeń
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2013, 15:10:29 pm »
Poza kick-down pozostałe objawy są niepokojące. Kick-down ma za zadanie szybką redukcję i nie szukaj tam komfortu.

Dzięki za rady, olej idzie więc na pierwszy odstrzał (instrukcje już poznajdywałem). Co do kickdown'u, to zielony nie jestem, wiem, że ma być szybki, nie pierwszy to automat u mnie  :) Jednak wyczuwam, że jest zbyt twardy.... ale może zmiana oleju załatwi też i tą sprawę.

dzaguar

  • Gość
Odp: [ASB] Płynność zmiany przełożeń
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2013, 22:22:40 pm »
Moja skrzynia pracuje identycznie jak to co opisales w w watku. kick down jest ok z 5 ale np. z 4,3 biegu jest mocne szarpniecie jakby ktos puscil w manualu szybko sprzeglo. Mi tez mechanik polecil wymiane oleju. Koniecznie daj znac czy pomoglo. Jaki jest koszt statycznej wymiany oleju i filtr? jaki olej poleca aso?

dzaguar

  • Gość
Odp: [ASB] Płynność zmiany przełożeń
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2013, 17:22:07 pm »
Udalo Ci sie naprawic problem? Testowalem dzisiaj kickdown i jak daje but na 5biegu automat schodzi na 3, obroty ida w gore i po okolo pol sekundy czuc szarpniec wlasnie jak szybkie puszczenie sprzegla... i auto idzie jak proca. Czy tak to wygląda tez u was?  Nie rozwale tak skrzyni?

kowal008

  • Gość
Odp: [ASB] Płynność zmiany przełożeń
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2016, 02:39:39 am »
Udalo Ci sie naprawic problem? Testowalem dzisiaj kickdown i jak daje but na 5biegu automat schodzi na 3, obroty ida w gore i po okolo pol sekundy czuc szarpniec wlasnie jak szybkie puszczenie sprzegla... i auto idzie jak proca. Czy tak to wygląda tez u was?  Nie rozwale tak skrzyni?

1.Mam podobnie od ok. 2 tygodni. czy ktoś mógłby powiedzieć czy mam zacząć od wymiany oleju (ostatnio wymieniany jakoś w zaszłym roku) czy będą to raczej sprawy związane z elektro zaworkami lub i sterownikiem skrzyni?

2. Znacie jakiś sprawdzony warsztat od automatów w Poznaniu i okolicach?

3. Obecnie jest nalany mobil ATF 320(bo taki mi polecili ludzie zajmujący się jagurami) i wszystko było ok do teraz, tak więc pytanie czy zmieniać olej na zalecany np Jatco 3100... itp. czy kupić ponownie ten mobil