Autor Wątek: Problem z mechanizmem szyby Jaguar S Type.  (Przeczytany 2209 razy)

MacAnk

  • Gość
Problem z mechanizmem szyby Jaguar S Type.
« dnia: Kwiecień 13, 2013, 17:49:39 pm »
 Panowie, zimą chciałem uchylić tylną, lewą szybę w moim eSie, zapomniałem, że autko skute lodem i coś się zrypało bo ta jedna szyba się nie otwierała od tego czasu. Dzisiaj do tego niemiła rzecz - bo szyba zaczęła mi samoczynnie się obsuwać i muszę jej ręką pomóc wrócić na miejsce. Na dzień dzisiejszy nie mam z tym do kogo podjechać - czy ściągnięcie boczka drzwi stanowi wielkie wyzwanie żeby zobaczyć co tam się stało i żeby ew. jakoś umiejscowić tę szybę na kilka dni na stałe w uszczelkach?  ??????

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Problem z mechanizmem szyby Jaguar S Type.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2013, 18:02:48 pm »
Nie jest to żaden problem.Najpierw poodkręcaj wszystkie śrubki - w większości są ukryte pod czarnymi zaślepkami, z tego co pamiętam koło klamki i podłokietnika. potem zacznij "odrywać" boczek. Ja zawsze zaczynam od strony szyby. Boczek jest zamocowany na plastikowych kołkach.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Problem z mechanizmem szyby Jaguar S Type.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2013, 12:21:26 pm »
śrubkę masz pod zaslepką przy wnęce klameczki i pod gumową wyściółką w uchwycie do zamykania drzwi. Uważaj na kable idące do boczka, żebyś jak zerwiesz boczek nie pourywał kabelków. Stało mi się dokładnie to samo, nie ruszaj guzikiem do opuszczania szyby bo zaplączesz linki. potrzebny ci plastik pewnie trzymający szybę i do niego dochodzą te stalowe linki.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl