Autor Wątek: Emblemat Daimler Double Six  (Przeczytany 3103 razy)

krisgaj

  • Gość
Emblemat Daimler Double Six
« dnia: Kwiecień 13, 2013, 10:16:13 am »
Cześć, jestem nowy w Waszym zacnym klubie :) Wkrótce przedstawię oficjalnie mojego Kota( wtedy w dziale powitanym i Galerii) który właśnie przyjechał z Lubeki w Niemczech,ale na razie, mimo zapewnień o perfekcyjnym stanie ze strony firmy, która sprzedała mi auto, konieczne są delikatne prace blacharsko- lakiernicze. Mam w związku z tym 2 pytania: w samochodzie brak tylnych emblematów Daimler Double Six- czy możliwe,że pierwszy ( i jedyny) właściciel zamówił auto bez tylnych oznaczeń-( tak bywa np. w mercedesach) ? Na wszelki wypadek zamówiłem w firmie Gieremek jedyny emblemat Daimler, jaki znalazłem (Allegro)- wg sprzedającego to emblemat z XJ40, ale identyczny z III serią- czy wg Waszej wiedzy to rzeczywiście to samo? Pozdrawiam gorąco KotoManiaków!
                Na razie półoficjalnie ;) Krisgaj - Daimler Double Six 1991

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Emblemat Daimler Double Six
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2013, 13:54:04 pm »
Witaj,

Nie odpowiem na Twoje pytanie ale mogę Ci kogoś polecić:

http://www.englishcars.pl/

Tutaj dostaniesz sporo części do Jaguarów, a tych których nie ma możesz sobie telefonicznie zamówić. Np. Dla mnie specjalnie właściciel szukał w Anglii uszczelki pod szyberdach do XJ6, uwierz mi, cieżko to samemu znaleźć.... zwłaszcza jak sie zaczyna przygode z zabytkami.

Jedno pytanie:
Czy to ten Jaguar, co stał na otomoto ?

krisgaj

  • Gość
Odp: Emblemat Daimler Double Six
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2013, 20:29:58 pm »
Dzięki za pomoc- sprawdzę. Daimler został kupiony w specjalistycznej firmie zajmującej się tylko klasykami-Retroclassic w Lubece- więc wątpię, by był na Otomoto. Auto ma ciekawą historię- jego jedynym właścicielem był konsul Republiki Paragwaju w Wiesbaden Rudolf Hambach, człowiek o interesującej biografii- był m.in.mężem wielkiej gwiazdy kina niemieckiego lat 50 Sonji Ziemann. Jak auto wróci do mnie z małej kosmetyki lakieru, przywitam  się w zacnym klubowym gronie oficjalnie - ze zdjęciami i wszystkimi szczegółami. Teraz ruszam na dalsze poszukiwania emblematu :) pozdrawiam krisgaj

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Emblemat Daimler Double Six
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2013, 22:59:35 pm »
tu masz rozpiskę znaczków:

http://www.limora.com/en/english-cars/jaguar/jaguar-and-daimler-xj6-series-i-iii-1968-1987/body-fittings-and-external-trim-parts/badges-and-scripts.html

tak naprawdę to nie ma znaczenia kto jeździł autem, SIII ma kilka miejsc gdzie po prostu jest skopany konstrukcyjnie i do tego był źle zabezpieczony przy procesie produkcji, najlepiej zajrzeć tam endoskopem, jeśli w którymś momencie eksploatacji ktoś zrobił profesjonalne zabezpieczenie to jest szansa że będzie ok, jeśli nie to tylko kwestia czasu kiedy zacznie kwitnąć.

Co do auta to podaj vin bez ostatnich pięciu cyfr, rozkoduję i zobaczymy czy się zgadza.


krisgaj

  • Gość
Odp: Emblemat Daimler Double Six
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2013, 19:55:17 pm »
Dzięki za odpowiedzi, niestety już wcześniej od serwisów typu Limora czy Angloparts dostałem informacje,że te emblematy są niedostępne, bo nie są już produkowane. Pozostają jedynie poszukiwania używanych.
Richie, jestem nowy na tym forum,ale nie jestem żółtodziobem w kwestii youngtimerów i nie do końca zgadzam się z tezą,że nieważne kto użytkował dane auto przez np. 20 lat. To ważne z dwóch powodów:
1. Technika: Stan samochodu zależy w znacznym stopniu od właściciela- czy to np.stateczny starszy pan,który regularnie serwisuje auto w salonie autoryzowanym,czy np.młody yuppie, który zamiata kołami po asfalcie,a ze stanu auta najbardziej interesują go wypolerowane "szerokie laki",
2. Historia:W young i oldtimerach dla kolekcjonerów jest bardzo ważne i w znaczny sposób wpływa także na cenę ewentualna interesująca postać pierwszego właściciela. Podam przykład: jestem posiadaczem MB W126, braliśmy udział w ogólnopolskim zlocie tego modelu w 2011 roku. Było tam wiele pięknych aut,ale wygrał mój, bo,poza wyglądem,miał ciekawą historię auta używanego w dyplomacji. W 2012 roku przegraliśmy z samochodem,którym jeździł Andreas Stihl-producent słynnych pił mechanicznych itp.
Czyli biografia i charakter właściciela ma,moim zdaniem,istotne znaczenie.
Mój Daimler był serwisowany całe swoje "życie" wyłacznie w serwisie Jaguara,przeszedł w 2011 roku kompleksowe badanie Dekry bez zarzutu, potem jego właścicielem stała się firma specjalizująca się w klasykach,która wykonała drobne poprawki lakiernicze, teraz trafił do mnie, a ja zamierzam dodać mu ostatecznego blasku ;) dowody przedstawię wkrótce na zdjęciach :)
Vin auta: Sajddalw4cm485334 z góry dziękuję za chęć pomocy w odkodowaniu :)