Autor Wątek: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type  (Przeczytany 3040 razy)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« dnia: Marzec 25, 2013, 21:18:10 pm »
Panowie nabyłem oryginalny tel. Jaguara - motorola StarTAC.
Próbowałem go dzisiaj podłączyć i mam mały/duży problem, a mianowicie:
Po włożeniu go w gniazdo w samochodzie (w podłokietniku) naciskam przycisk telefonu na kierownicy i tel się włącza prosi o PIN bo moja karta sim go ma, wpisuje z klawiatury numerycznej na kokpicie nr PIN i naciskam słuchawkę, po czym pokazuje się napis NO SVG (wyświetla się z 2-3 sek.) i pojawia się napis SIG **** (te gwiazdki sam sobie wpisuje tak jak by wprowadzał jakiś kod... i tak wyświetla się cały czas ten napis SIG **** z klawiatury na kokpicie wpisuje nr tel. na który chcę zadzwonić (nr. oczywiście się wpisuje co widać na wyświetlaczu radia) wciskam słuchawkę żeby dzwonił, pokazuje się napis CALLING... i po 1-2 sek. się wyłącza całkiem telefon (motorola)... Natomiast w drugą stronę jak już włożę w gniazdo tel. system go wykryje... no i dzwonie na niego, telefon wydaje z siebie jeden sygnał (tak jak by ktoś puszczał dzwonka) i się całkowicie wyłącza...
Po włożeniu karty bez blokady sim z innej sieci jest dokładnie wszystko tak samo, tylko nie prosi o PIN i wyświetla się zamiast SIG **** napis ROM ****...
I teraz nie wiem, czy ja robię coś nie tak... możesz macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić...???
Dodam że jak telefon nie jest podłączony do gniazda w schowku to normalnie da się z niego zadzwonić i odebrać połączenie...

Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

andrzej23

  • Gość
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2013, 22:24:58 pm »
Który rocznik ten tel?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2013, 22:31:35 pm »
hmm... nie mam pojęcia z którego roku ten tel... gdzie to można odczytać???

Dane odczytane z motoroli:
Type: MG2-4D11       XR811734
GSM / Made in Germany by Motorola
MSN: A28RZZF936
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 22:43:58 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

andrzej23

  • Gość
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2013, 22:45:12 pm »
Startac to telefon z lat 90ych, trzeba mieć kartę z tego okresu...

Grodzisk

  • Gość
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2013, 22:50:59 pm »
Wtedy były tzw. wielkie karty SIM o napięciu 5V, teraz jest system 3 i 1.5V, pewnie dlatego.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2013, 22:55:33 pm »
ale po włożeniu karty sim z mojego tel. do niego bez problemu dzwoni i można też odebrać połączenia, problem opisany wyżej powstaje tylko jak włożę go w gniazdo w schowku pomiędzy siedzeniami i próbuje na niego zadzwonić lub wykonać gdzieś połączenie... czyżby system telefonu w Jaguarze miał problemy z obsługą nowych kart sim???
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 23:04:02 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2013, 23:02:01 pm »
hejka, mialem ten sam problem z orygynalnym telefonem motoroli w xjr 96. problem byl karta, z 5voltova z niemiec
dzialala, z nowszymi z polski juz nie. teraz juz sie nie nadaje do niczego bo nie mozna juz dostac tych kart a goscie
tylko regularnie podziwiaja: "co ty, masz domofon w aucie?" ...

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2013, 23:26:33 pm »
OK, ale czy te 5 Volt to nie były takie duże ( 85,6 x 53,98 mm - jak karta telefoniczna)???
bo u mnie jest miejsce na kartę sim ale tą mniejszą tzw. mini SIM (25 x15 mm)
czy one też były zasilane różnym napięciem???

Po za tym wydaje mi się że gdyby to była wina karty sim to tel w ogóle by nie działał - pokazywał błąd karty sim... a on działa normalnie do póki nie zostanie włożony w gniazdo  w schowku... wtedy nie chce wykonać ani odebrać połączenia tylko się wyłącza...
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 23:45:19 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:48:15 am »
Robiłem w telefonach to napisze parę słów. Dawne "wielkie" karty SIM to nic innego jak tradycyjna karta niewyłamana z blistra o wielkości karty kredytowej, a w sumie mała karta to fragment tej starej dużej. Napięcia owszem się zmieniały, ale jeżeli telefon działa poza autem normalnie to i z autem powinien działać. Gdyby winą była niekompatybilna karta sim, telefon by nie działał wcale (nie widziałby karty). Sama współpraca telefonu z autem oparta już jest na przesyle informacji za pomocą konektora i kompa Jaga. W tych starych telefonach zestawy słuchawkowe nie były na "jackach", a na tych szerokich wtyczkach (jak np. wiele modelów nokii z wkurzającymi słuchawkami wpinanymi na dole telefonu, które się ciągle wypinały). Samo audio do auta leci normalnie, jak do słuchawek, ale dołożone jest kilka "kabelków" na komunikacje auta z telefonem (wybieranie numerów, przeglądanie książki telefonicznej itd itd). Myślę, że wina jest po stronie systemu auta, że nieprawidłowo komunikuje się z telefonem, pozostaje pytanie dlaczego.
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Probelm z telefonem StarTAC w S-Type
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2013, 12:32:32 pm »
Właśnie wydaje mi się dokładnie tak jak koledze marcin_Ica... że jak by był problem z kartą Sim to tel. by w ogóle nie chciał dzwonić, a nie tylko jak włożę go w gniazdo w aucie...

Ma ktoś może jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu???

Albo namiary na jakąś naprawdę dobrą i profesjonalną firmę zajmującą się takimi sprawami w Krakowie, Kielcach (lub niedalekiej okolicy).

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie podjechać z tym do ASO... ale obawiam się że zgolą tylko masę PLNów, nic nie wskórają i każą mi  wymienić system głośnomówiący za kilka tysi...  

Panowie, a mam jeszcze takie pytanie czy jest jakiś oddzielny sterownik (skrzyneczka) która odpowiedzialna jest własnie za ten system głośnomówiący, a jeżeli tak to gdzie ona się znajduje??? Bo może problem tkwi w niej i podmiana np. z innego auta (w którym działał ten tel.) załatwiła by temat???



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 12:43:38 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III