Autor Wątek: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.  (Przeczytany 8579 razy)

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2013, 11:41:10 am »
.... natomiast podczas ich prób auto jechało cały czas dobrze - zgłupiało tylko jeden raz. :- pojecia
I dlatego powiedzieli, że ze skrzynią wszystko w porządku. Więc trzeba czekać aż objawy się nasilą, obstawiam elektrozawór lub krzaki w oprogramowaniu.... zobaczymy. Wracając do oleju, jaki masz przebieg i czy był wymieniany.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2013, 14:10:25 pm »
Prawdopodobnie nie był wymieniany, przebieg auta to 140 000 km.
Chyba zostaje mi tak jak piszesz czekać, aż objawy się nasilą, coś siądzie i przynajmniej będzie wiadomo co  ??????.

Dzięki za zainteresowanie.  :-thank

Połączono

Więc tak, dzwoniłem do tego warsztatu ASB, powiedziano mi, że jeśli byłby problem z tą linką to na pozycji '4' powinno być wszystko ok, polecono abym pojeździł właśnie z pozycją '4' i jeśli będzie ok to znaczy, że może być coś na rzeczy. Tak chyba właśnie zrobię, wielkiego wyjścia nie mam.  :-thank
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2013, 14:55:01 pm wysłana przez Choina »

kogut v6

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2013, 14:55:40 pm »
witam. mam pytanko udało ci się zlokalizować przyczyne czemu tak odcina? mam taki sam problem wszystko się dieje tak samo jak zes opisał we wątku

artiom1209

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:32:52 pm »
Kurcze, ludzie, pomóżcie, bo mam tak samo i nie jest to miłe... Przy przyśpieszeniu odcina skrzynie, obroty silnika idą do góry, a samochód całkiem nie jedzie, tak jak by na ''N''. To się dzieje przy przyśpieszeniu.... S-type 3.0 2001r, automat.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 18:56:20 pm wysłana przez artiom1209 »

kogut v6

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:57:41 pm »
odkad przeczytałem ten post i zaczolm jezdzic jak mi doradzil kolega na tiptroniku jak reka odjal. tz problem prawdopodobnie tkwi w naciagnieciu linki.raz miałem przypadek ze ruszając z parkingu zalaczylem D a on nie zareagowal dopero z 4 zalapal.wiec zaczolem zmieniac biegi  trybem 2,3,4 i D i ta linka jakby się ulozyla.teraz zrobiłem ok 800km po miescie na D i poki co problem zniknął

artiom1209

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 08, 2013, 00:55:43 am »
Dziękuję! Faktycznie, wykorzystując wrzucenie biegów problem zniknął i jest wszystko dobrze. Jak będzie coś się działo, to na pewno będę tu pisał jeszcze, jak nie, t zn że problem zniknął.
Jeszcze raz dziękuję "kogut v6"!
Pozdrawiam wszystkich!

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 08, 2013, 21:46:25 pm »
Mi to całkowicie odpuściło po zabawie tiptronic przez kilkaset km - jest ok.  :)

 

kogut v6

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2013, 21:51:29 pm »
3 przypadki i problem rozwiązany pomoglo.macank  :-thank

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z S Type 3.0 V6 przy przyspieszaniu przestaje reagować na gaz.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2013, 22:01:00 pm »
Grunt to zachować spokój... mnie już serwisanci z Jaguara ASO i zakłady ASB nakręcały na remont skrzyni.  :-gwizd Panowie - prawda jest taka, że jak się sam nie zainteresujesz i nie dojdziesz co boli Twoje auto to każdy Cię naciąga na koszty... bez większych sentymentów i dociekliwości... . Dla mnie porażka. Serwis ASO raz zbłaźnił się - bo tak to trzeba nazwać - kiedy poszarpywało mi autem przy lock upie. Określono, że to na 99% skrzynia do remontu - okazało się, że dwie cewki wypadały. Drugi raz właśnie z tym rozłączaniem biegów... też już szykowano mnie na potężny remont skrzyni, wymianę 2x oleju itd. okazało się, że to jakaś śmieszna linka. Ja na wszystkie "usterki" Jaguara wydałem mniej niż na ich diagnozy przez tych wszystkich "szpeców". Jedyną pomocą służą właśnie tacy ludzie z forum, którzy gdzieś, kiedyś mieli podobny problem i tak można uzyskać jakąś wiedzę, przypuszczenia. Brutalne ale prawdziwe.  ;)

Połączono

Panowie - niestety problem u mnie powrócił - jak u Was???

Tak myślę, czy dobrze tym tiptronikiem "operowałem" bo moje używanie tipa sprowadzało się do jazdy na "4" i tyle... teraz kiedy problem wrócił kilkukrotnie bawiłem się między 2.3.4.D na postoju ale nic to nie dało bo przed chwilą na "D" znów mi wyskoczył. I teraz pytanie do Was (szczególnie do tych, którzy ten problem mieli i wyleczyli) jak wyglądało wasze "nastawianie" linki za pomocą zabawy tipem? Czy ja coś źle robiłem czy raczej linka do wyrzucenia? Czekam niecierpliwie na Wasze odpowiedzi!  :- pojecia


Wiem, że piszę post pod postem ale robię to w celu "podbicia" tematu.

Pozdrawiam, Maciek.

Połączono

Z powodu braku możliwości edycji poprzedniego postu piszę kolejnego, modów proszę od razu o ich połączenie jeśli będzie możliwość.

Problem rozwiązany - już wiem co źle robiłem i jak to D wrzucić tak aby nieco naciągnięta linka ładnie się "zazębiła" i nie dawała objawów. Natomiast gdzieś tam w "międzyczasie" poszukuję kogoś kumatego kto by tę linkę na dobre wyregulował. Jeśli ktoś ma przeczucie, że dałby radę to zrobić to proszę pisać na priv.  :)

Temat w sumie do zamknięcia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 17:41:48 pm wysłana przez Choina »