Autor Wątek: pomozecie z doborem aluskow do s type  (Przeczytany 2262 razy)

kogut v6

  • Gość
pomozecie z doborem aluskow do s type
« dnia: Marzec 26, 2013, 20:37:40 pm »
witam z racji takiej ze wiosna wkoncu nadejdzie planuje zalozyc kiciusiowi cos ładnego i stylowego na łapki.Do reczy rozważam przedzial 17" do 19" lecz chciałbym prosić o doradzdtwo  w sensie jak to się prowadzi i spisuje na naszych kochanych drogach(zebym np. nie musial przejezdzac przez torowisko 2km/h albo szukał krawężników do wysokości 2cm) żeby było praktycznie i stylowo.A i najważniejsze zeby nie przkroczylo kwoty 3tys zl za komplet nie musza być nowe.z góry dziekuje za pomoc bo mam już metlik od allegro

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: pomozecie z doborem aluskow do s type
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2013, 20:48:08 pm »
19" daruj sobie...miałem. Wyglądały pięknie ale do jazdy po naszych drogach to porażka. W obecnym S typie mam 17" a na lato zakładam 18". Wiem, że Allegro jest wyznacznikiem wartości danej rzeczy w obecnych czasach, ale wierz mi, w większości te koła, opony i części to śmietnik, który Niemiec wywalił do śmieci a Polak przyjechał Sprinterem, zapakował i wystawił na allegro jako super stan. Napisz mi na PW jakie Ci się podobają a spróbuję coś ściągnąć. Niestety Angole też zaczęli uczyć się od Polaków ściemniania i ostatnio kupiłem super stan jak nowe itd itp a jedna była spawana o czym Anglik zapomniał dodać :-gwizd

kogut v6

  • Gość
Odp: pomozecie z doborem aluskow do s type
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2013, 20:51:49 pm »
sęk  w tym ze jest tego tyle ze nie wiem co wybrać.podobaja mi
się jak te na filmiku co o nim sadzisz?   http://www.youtube.com/watch?v=vu0_ottNGdQ

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: pomozecie z doborem aluskow do s type
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2013, 21:25:10 pm »
te na filmiku to będą chyba 19' albo 20', wzór fajny ale jak będą mniejsze to już tak fajnie nie będą wyglądać...
miałem/mam ten sam dylemat co kolega... po namyśle zdecydowałem się na 18', nie większe (nasze drogi)
Przyglądałem się tym felgą na allegro ale odpuściłem, bo w kwocie do 3 tyś. nie mogłem znaleźć nic fajnego (mam na myśli nowe)... bo jak była ładna to okazywało się że to chińszczyzna albo cena kosmos... a co do używanych to od kogoś zaufanego kupił bym felgi ale tak od obcej osoby to już mniej chętnie, szczególnie jeżeli ktoś sprzedaje felgi i są pięknie błyszczące, a sprzedający twierdzi że specjalnie je polakierował (przeprowadził renowacje) przed sprzedażą co by nowy nabywca miał już odświeżone... filantrop...??? pewnie nie... tylko felgi były spawane itp. a polakierował je co by ukryć ten fakt...
Ja osobiście przymieżałem się dość mocno do felgi jaguara model mercury używki... niestety dość ciężko dostępne... i w związku z tym zdecydowałem się na nowe felgi 18' firmy Rondell model 0214, zamówiłem je w niemczech bezpośrednio od producenta koszt 160 euro sztuka.  
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

kogut v6

  • Gość
Odp: pomozecie z doborem aluskow do s type
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2013, 21:30:01 pm »
fajne podobają mi się a gdzie dokładnie je kupieles?160euro to chyba nie dużo.ile się czeka ? daj znac co jak na PW

myslickim

  • Gość
Odp: pomozecie z doborem aluskow do s type
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2013, 01:13:54 am »
Jak ładnie ze komuś się moje felgi podobają :-thank
Te na filmiku są 19 calowe. Zawieszenie obniżone, oponki 235/35 R19. I się jeździ bardzo fajnie. Prawda ze większe dziury omijam bo mi szkoda felg i zawieszenia. Ale jestem bardzo z nich zadowolony. Ładnie się chowają w błotniki. I nie mogą być szersze oponki bo już obcierają. Jak by trzeba bylo jakies info to pytaj. A te felgi są firmy Tomasson TN4. Pozdro!:)

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: pomozecie z doborem aluskow do s type
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2013, 19:33:50 pm »
W poprzednich autach bawiłem się w wymianę felg na inne, ale szczerze mówiąc do S-type nie ma ładniejszych felg jak te fabryczne 7 ramienne. Może lepiej takie zostawić, idealnie się komponują i nie ma co poprawiać :)