Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Problem z odpaleniem XF 3.0d s

(1/3) > >>

arkpat:
Witam
Do dzisiaj byłem szczęśliwym posiadaczem Jaguar XF 3.0d S 2010.
Wczoraj wróciłem z dłuższej trasy i wszystko było ok.
Dzisiaj samochód nie odpalił.  Pierwszy komunikat jaki się pojawił to transmission fault, a wybierak się nie wysunął. Przy kolejnej próbie pojawiły się na wyświetlaczu problemy z ABS następnie z hamulcem ręcznym, następne próby odpalenia spowodowały uruchomienie wycieraczek. Odpiąłem na 20min akumulator niestety nic nie pomogło elektronika wariuje.
Co robić ?
 :'(

Jaguar Parts:
A akumulator jest sprawny? Problem z wybierakiem biegów jest bardzo częsty w XF. To zwykłe badziewie gadżeciarskie. Chyba nie zostało Ci nic innego jak laweta i wizyta na komputerze. Jeśli to wybierak to nie kupuj używki! Zazwyczaj też są wadliwe.

BlackV6:
Drugie to masy do sprawdzenia

arkpat:
akumulator jest ok wczoraj wróciłem z Włoch 1200 km tam samochód stał na mrozie 7 dni i odpalił bez problemu. nie wiem czy to wybierak teraz przy kolejnej próbie odpalenia po dłuższej przerwie na zamkniętym samochodzie wsiadłem i po wciśnięciu guzika mruga światło wew. tak jakby jakieś zwarcie albo iskrzenie przy braku styku to samo ze światłami przednimi i tylnym, nawiew raz się otwiera raz zamyka,  raz z ni z tego ni z owego sam z siebie zatrąbił klakson na ułamek sekundy. Wczoraj jak przyjechałem zakopałem się w śniegu przed garażem sąsiad pomógł mi go wypchnąć. Odstawiłem na bok odśnieżyłem samochód odpalił bez problemu później jeszcze wieczorem wyjeżdżałem i był ok więc raczej chyba nie uszkodził się od wypychania lub wjechania w sypki śnieg ?

Czy w XF jest jakiś wyłącznik wstrząsowy lub bezpiecznik uderzeniowy ?

lysyyy:
Skoro jest migotanie i przypadkowe załączanie różnych urządzeń, to wygląda to właśnie na brak styku na masie. Posprawdzaj klemy na aku, połączenia główne masy  :-V

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej