Autor Wątek: Wymiana oleju w kompresorze  (Przeczytany 5167 razy)

GrzesiekWroc

  • Gość
Wymiana oleju w kompresorze
« dnia: Marzec 22, 2013, 13:06:56 pm »
Wie ktos jak się do tego zabrać? Gdzie spuścić i gdzie nalać , ile? i jaki?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Wymiana oleju w kompresorze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2013, 13:44:54 pm »
A w jakim samochodzie?? :-gwizd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

lysyyy

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w kompresorze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2013, 13:58:08 pm »
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2013, 14:02:44 pm wysłana przez lysyyy »

GrzesiekWroc

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w kompresorze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2013, 14:10:00 pm »
Dzięki lysyyy :) ale tam jest data 95 to chyba dotyczy x300 xjr
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2013, 14:16:08 pm wysłana przez GrzesiekWroc »

lysyyy

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w kompresorze
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2013, 14:30:59 pm »
Tak też napisałem  :-gwizd XJR6 to XJR z rzędową szóstką. Na tamtej stronce nie znalazłem instrukcji do super V8.
Powinien być taki sam olej, ale kto wie... To trochę inny kompresor, ale chyba też Eaton.
Tutaj masz olej:
http://britishparts.co.uk/products/10805-supercharger-oil-JLM12290
I jest on też w katalogu dla XJ8, więc jest taki sam dla XJR6 i super V8  :-V
EDIT:
Poczytałem trochę na anglojęzycznych forach i pogrzebałem w serwisówkach, Jaguar nie zaleca nigdzie wymiany oleju w kompresorze, a jedynie kontrolę jego stanu. Ktoś tam napisał do Eatona i odpowiedzieli mu, że zalecają wymianę co 100kkm.

Ja jednak znalazłem na stronce Eatona informacje:
Q: How often do I need to change the oil in my supercharger?
A: The sealed oil reservoir in a supercharger is designed to last the life of the vehicle. Changing the oil is not recommended unless you suspect contamination, leakage, or other issues like bearing failure. Also, if your vehicle has an abnormally heavy duty cycle, such as racing or towing, you could consider changing the oil at regular intervals such as 20k, 30k, 50k, or 100k miles depending on usage.

Q: I’ve decided I need to change the oil in my supercharger. How do I do this?
A: If you do want to change the oil there is one fill/drain plug on the front face of the front cover. It will probably be an Allen type plug. You will have to suction out the oil using a syringe or other method before replacing with new oil. Fill levels are dependent on application. For aftermarket units, please consult the aftermarket partner company that produced that specific kit. For OEM units, please see the list below or email infosupercharger@eaton.com. New oil can be obtained from any GM or Ford service parts facility, or from one of the Eaton aftermarket supercharger partner companies or remanufacturers. Please make sure you do NOT use any other type of oil, including synthetic motor oils. These will cause failure.

Wg tabeli na ich stronie, do kompresora M112 potrzeba 215ml. Może to byś Jaguar'owski JLM 12290 lub olej GM (Ford) do kompresorów.


Masz tu link, żebyś mógł sobie poczytać:
http://www.eaton.com/Eaton/ProductsServices/Automotive/AutomotiveAftermarket/Superchargers/FAQ/index.htm
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2013, 15:09:55 pm wysłana przez lysyyy »

Offline robsson86

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Wymiana oleju w kompresorze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2013, 22:59:01 pm »
w xjr x300 weszly 2setki, olej GM do wysokich obrotow. jezeli wymieniasz profilaktycznie to ok a jezeli wymieniasz bo slychac kompresor to wymiana raczej nie pomoze a czeka cie raczej regeneracja zwiazana z wymiana lozysk, najczesciej pada lozysko na przedniej rolce(trzeba zdkac rolke i wybic walek przednoszacy obroty a lozysko znajdije sie na jego gornej czesci zaraz pod rolka ), na rotorach zadziej.
bo nie ma to jak kompresor.............

XJR6 1995r