Autor Wątek: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.  (Przeczytany 4086 razy)

MacAnk

  • Gość
Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« dnia: Marzec 16, 2013, 23:00:11 pm »
 Czy ktoś miał już przypadek, że poprzez wykorzystanie płynu do spryskiwaczy na max układ zaciągnął jakieś powietrze czy coś? Auto po kupnie miało kompletną suszę w układzie ale po dolaniu płynu spryski dalej nie chcą pracować? Zapowietrzyły się? Jakieś sposoby?  :-thank

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 23:37:44 pm »
Sprawdź czy w ogóle załącza Ci się pompka... jeżeli tak to pozostaje Ci sprawdzenie drożności przewodów i samych dyszek spryskiwaczy... w jednym aucie jeszcze miałem taki przypadek, że na ssaniu pompki było takie drobne sitko i na nim taki ,,glut" się zrobił, co powodowało że pompka nie mogła zassać płynu...  
Jeżeli pompka by nie chodziła to zacznij od sprawdzenia bezpieczników, później sprawdź czy dochodzi do niej napięcie, jeżeli bezpieczniki będą ok i napięcie dochodzi to pewnie pompka do wymiany... z czymś takim jak zapowietrzenie pompki od spryskiwaczy jeszcze się nigdy nie spotkałem (przecież nie jeden raz zdarzyło się każdemu z nas wypsikać cały płyn do zera...)...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2013, 23:56:54 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

MacAnk

  • Gość
Odp: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2013, 11:46:04 am »
Właśnie nie wydaje mi się żeby tak szybko się to mogło zapowietrzyć, choć znam przypadek (auto brata) gdzie jak przeoczył ten moment dolania płynu to bardzo ciężko było "zaciągnąć" na nowo płyn.  :- pojecia No cóż będę coś działał, dzięki za odpowiedź.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2013, 11:48:22 am »
Mi nie chodziła pompka. Już jechałem na magazyn po nową ale mechanik kazał mi poczekać kilka minut...i słusznie. Zaśniedziałe były styki we wtyczce do pompki :-gwizd

MacAnk

  • Gość
Odp: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2013, 12:08:08 pm »
Dzięki to też jakiś trop  :-thank.

Offline Tygrysek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:55:24 am »
Witam Panowie
Jaki gdzie szukać bezpiecznika od pompki? Miałem mało płynu, dolałem i nie działa :(
S Type 3.0 99 maual, full bieda

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2015, 13:45:48 pm »
Mi też wczoraj przestały sikać :)

Proponuję podnieść maskę i zdjąć wygłuszenie (10 min. roboty), gdyż u mnie spadła rurka z trójnika i lał najpierw wygłuszenie a później na silnik  ;D. Reszta tak jak koledzy pisali  :-za

 :-tylko


Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Spryskiwacze szyby przedniej S Type - zapowietrzone.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2015, 17:22:40 pm »
Najczęściej zapycha się przy pompce, ta gumka uszczelniająca wejście pompki do zbiorniczka ma sitko.
Jaguar 3.0 v6 2001r