Autor Wątek: kable sentech  (Przeczytany 4633 razy)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
kable sentech
« dnia: Marzec 15, 2013, 22:37:14 pm »
czy przewody wysokiego napięcia firmy SENTECH spełnią swoje zadanie czy polecacie coś innego?

tomek1212

  • Gość
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2013, 23:26:51 pm »
Ogólnie nie polecam tej firmy, jest to jeden z tańszych zamienników, aczkolwiek nie mam doświadczenia jak wyroby tej marki sprawują się konkretnie w Jaguarze.

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2013, 23:33:44 pm »
tomek 1212 a co byś polecił do xj40  4.0? czy te kable z v12 będą ok?

tomek1212

  • Gość
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2013, 00:35:02 am »
Nie wiem co kryje się pod tajemniczą nazwą tego sklepu "zamiennik".

A dlaczego chcesz zmieniać oryginalne kable ?

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2013, 01:49:38 am »
trochę faluje na wolnych obrotach (gaz)na benzynie ok. Wymieniłem palec rozdzielcza świece ale ciągle coś mu szkodzi. Wkurza mnie to bo dałem za instalkę 3500 a nie mogę spokojnie jeździć. 

MrDaimler

  • Gość
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2013, 08:32:01 am »
to moze gaz do regulacji? generalnie temat przerabiałem w kazdym swoim samochodzie. firrmy Sentech nie polecam. dobre do fiatów i vw.. ja w swoich autach ZAWSZE stosowałem podzespoły BERU. ale do jaguara chyba sie nie dostatnie. a czkolwiek warto skontaktowac sie z jakims przedstawicielem beru w polsce. tylko ze nie pedzie tanio. ale napewno dobrze. koszt do bmw e32  3.0 r6 to były granice 500-600zł wiec nie tanio. ale zawsze wszystkie takie podobne objawy znikały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. plus dobre swiece np tez beru. tylko jednoelektrodówki zeby były. wieloelektrody nie nadaja sie do gazu. ze swiec to unikac NGK i innych chińczyków.. przewody WN..... hm wiem ze sa firmy robiace na zamówienie dobrej jakosci przewody ale niewiem gdzie i jak. kombinuj byle nie sentech i niżej:) i niestety tez trzeba zmieniac kable WN od czasu do czasu bo tez cześc eksploatacyjna. tez sie zurzywają w nich włukna itd.

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2013, 09:25:17 am »
dzięki! w takim razie będę musiał poszukać coś lepszego

croftmax

  • Gość
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2013, 10:41:17 am »
kiedyś miałem vectrę GT i na tych kablach w ogóle nie chciała chodzić do gazu zawsze zakładałem janmory albo medbryty(producent  w wawie  robi na zamówienie) swojego czasu do gazu robiłem u niego grubsze fi 8mm  standart 7mm -- były nie do zajechania. ;D

tomek1212

  • Gość
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2013, 15:53:02 pm »
Ja akurat polecam firme NGK, sam najcześciej stosuje elementy wysokiego napięcia właśnie firmy NGK, zarówno u siebie jak i u klientów.
Pare razy przejechałem się jedynie na świecach NGK made in France, ale to było kilka lat temu, teraz sie chyba poprawili, chociaż rzadko widuje produkty tej firmy wyprodukowane we Francji.
W każdym razie ta firma na najlepszy stosunek jakości do ceny.   

suchorz

  • Gość
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2013, 17:28:29 pm »
Nie dawno zmieniałem przewody w swoim kocie i działają jak należy.

Wracając do gazu, to gaz jest bardziej czuły na stare przewody, słabą iskrę i warto zmienić świece, przewody, kopułkę i palec.

Jaką masz instalację LPG?

Przy sekwencji nie ma regulacji, żeby obroty nie pływały, chyba że ktoś dobrał złe podzespoły, np wtryski, które nie radzą sobie.

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2013, 17:56:27 pm wysłana przez Choina »

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2013, 17:59:44 pm »
Rownież nie polecam sentecha. Na nowych przewodach auto kulało na jeden cylinder.

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2013, 20:29:02 pm »
o ile dobrze pamiętam to instalka KME Diego wtryski Hana i parownik Gold nie znam się za bardzo ale to chyba KME Gold. Kupię lepsze kable kopułkę świece i zobaczę.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2013, 08:46:04 am »
Miałem problemy z kablami tej firmy. Mogę za to polecić kable z innej polskiej firmy - Janmor.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

suchorz

  • Gość
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2013, 08:51:10 am »
o ile dobrze pamiętam to instalka KME Diego wtryski Hana i parownik Gold nie znam się za bardzo ale to chyba KME Gold. Kupię lepsze kable kopułkę świece i zobaczę.

Jak masz Golda, to problem będzie z ujemnymi temperaturami zewnętrznymi, ponieważ czujnik temp jest tuż przy przewodach płynu i przekłamuje. Pokazuje temp płynu, a nie faktyczną temp reduktora. Wtryski Hana sa bardzo dobre, ale gdy reduktor jest zimny, a już poda gaz na wtryski, to obroty falują, hanki lubią przylewać gazem i zaczyna śmierdzieć gazem.

Czy po pełnym rozgrzaniu jest też ten sam problem?

Jesli chodzi o przewody, to najlepsze w normalnej cenie będą NGK.

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: kable sentech
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2013, 12:22:17 pm »
po rozgrzaniu jest to samo nic nie przestaje. przed  chwilką obejrzałem kable w moim aucie  i mam kable ....Sentch. Raczej jestem przekonany że tu leży problem. w tygodniu zamówię kable NGK. widziałem na allegro po 180 pln. czy to nie za tanio za markowe kable?