Autor Wątek: Blokada zapłonu  (Przeczytany 6314 razy)

Jack XJ40

  • Gość
Blokada zapłonu
« dnia: Marzec 06, 2013, 14:56:10 pm »
Witam, mam pytanko  wczoraj odpaliłem po długiej przerwie było Ok. za pierwszym razem dzisiaj już mi nie zapalił tak jakby blokował alarm? pompki paliwa na wlączonym zapłonie tez nie słychac proszę o jakieś sugestie od czego zacząc szukanie przyczyny? :-hehe nie gaśnie  tez kontrolka od skrzyni pierwsza na górze  na d piorunem ale to chyba nie przyczyna  auto XJ 40 z 94

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2013, 15:13:23 pm »
Nie podałeś jeszcze silnika , a to również ma znaczenie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Jack XJ40

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2013, 18:49:28 pm »
silnik 4 litrowy

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2013, 20:05:01 pm »
No , to skoro ci się świeci kontrolka skrzyni i nie gaśnie , to wina leży po stronie skrzyni , bo wersja z 4 L silnikiem mają już płyte sterujacą , która czasami nawala i wtedy skrzynia albo szarpie  , albo zapala sie kontrolka skrzyni która mówi o jej uszkodzeniu/awarii . Najprawdopodobniej dlatego samochód nie chce zapalić , bo komputer skrzyni na to nie zezwala . Sprawdź jeszcze błędy poprzez wciśnięcie przycisku VCM na klawiaturce komputera pokładowego , wtedy dowiesz sie dokładnie co kotu dolega .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Jack XJ40

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2013, 20:25:31 pm »
Jutro zobaczę teraz już za późno a swoją drogą to aż tak rozwinięta elektronika że skrzynia blokuje silnik? rzeczywiście ze dwa razy mi wcześniej szarpnął czy w razie co da się to jakoś ominąc?

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2013, 21:15:23 pm »
Jaguar XJ40 to tylko pozornie stary samochód , ba tyle samo elektroniki co współczesne auta i w dodatku czesto cieżko zlokalizowac usterke jesli komp pokładowy nie wyświetla błędów albo kontrolki sie nie zapalą . W twoim przypadku raczej to wina skrzyni , zwłaszcza że jest to skrzynia sterowana przez płyte sterujacą . Na forum było juz kilka zakładnych tematów odnosnie tego automatu  sterowanego przez płyte sterującą , jak auto nagle zaczyna szarpać , nawet po wymianie oleju na nowy , to zazwyczaj wina płyty , chcociaz moze i skrzynia sie konczyc , ale jesli to stanie sie nagle , to wtedy na bank płyta sterująca .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Jack XJ40

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2013, 22:08:44 pm »
teraz zastanawiam się czy jej nie pomogłem wkręcając ją kilkakrotnie na wysokie obroty w pozycji park a nie neutral?

tomek1212

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2013, 22:20:24 pm »
Park od neutral różni się tylko tym, że w tej pierwszej pozycji zapadka blokuje wałek zdawczy.

Wracając do sedna sprawy, to może opisz bliżej o co chodzi z tą "blokadą zapłonu" ? W ogóle nie chce kręcić, czy kręci i nie zapala ? Łapie, chociaż próbuje zapalić ?

Jack XJ40

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2013, 08:17:37 am »
kręci ale nie zapala pierwsze kręcenie dawało pozory jak by w cylindrach coś wybuchało a kolejne to już głuche szlifowanie

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2013, 09:48:31 am »
Sprawdź czujnik położenia wału korbowego. Może jest zasyfiony i nie łapie sygnałów.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Jack XJ40

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2013, 10:12:26 am »
czujnik chętnie sprawdze tylko jeszcze potrzebna mi podpowiedz gdzie szukac?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2013, 10:13:25 am »
Na kole pasowym.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

MrDaimler

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2013, 10:15:08 am »
miałem identyczne problemy z bmw e32. kontrolka skrzyni gasnie dopiero po odpaleniu silnika. a przynajmniej u mnie. mam tez ten sam silnik tak wiec i skrzynie.. do czego zmierzam. Auto nie odpali jesli nie jest na P lub N. wiec moze cos sie stało z selektorem... nastepnie co sie domyslam to niefabrycznie zamontowany alarm. często śniedzieją połączenia i stad takie cuda jak w bmw miałem. przewaznie te alarmy odcinają cewke zapłonową. wiec rozejrzyj sie tam. znajduje sie ona blisko kopułki rozdzielacza wysokiego napiecia. powinien isc do niej podwójny przewód. wystarczy zmostkowac... chyba ze nie masz alarmu... :-gwizd

Jack XJ40

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2013, 11:08:02 am »
Alarm jest fabryczny wtykany przy stacyjce dający chwile na zapalenie później wlącza sie dzwięk po którym auta sie nie odpali i własnie on tak sie zachowuje jak by miał odcięty zapłon na VCM jedyna info FAO przy dzisiejszym uruchamianiu dawał nikłe oznaki w cylindry ale później już tylko szlifowanie

MrDaimler

  • Gość
Odp: Blokada zapłonu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2013, 12:52:38 pm »
uuu.. to tam bym szukał przyczyny a nie w automacie. na dobry poczatek sprawdz czy jest iskta... nastepnie czy "cykają" wtryski... jesli te dwie rzeczy beda to znaczy ze odcieta jest pompka:/