Autor Wątek: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)  (Przeczytany 5007 razy)

ktr

  • Gość
Potrzebuję kupić i wymienić uszczelniacz między silnikiem a skrzynią bo mam czasem małe wycieki oleju.

Czy to poważna robota?

Poza tym jeśli chodzi o sam uszczelniacz to namierzyłem coś takiego: Elring nr 023830 w cenie 106 zł. Czy to jest dobra cena? I co ważniejsze - czy to jest dobry uszczelniacz pasujący do mojego auta?

Będę wdzięczny za pomoc.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2013, 20:48:02 pm »
Z tekstu widze ze chodzi ci o uszczelke wału za kołem zamachowym ( simmerring ) . Cena niejest duża , a wymiana zajmie ci troche czasu ( jesli to juz robiłeś ) bo jak nie to bardzo duzo czasu . Do wymiany tego małego aczkolwiek istotnego gówienka musisz zdemontować skrzynie biegów , a co za tym idzie odłączyc wał , odczepić wszystkie kable od skrzyni , po jej wyjeciu rozkręcic sprzęgło , wyjać koło zamoachowe i dopiero ujrzysz winowajce w postaci małej uszczelki która jest metalowo-gumowa ( albo metalowo-skórzana , bo i takie są ) . Jak niebędziesz robic tego sam , tylko zaufany mechanik , to upewniej sie ze zna sie na kocie na tyle , żeby  go tak samo sprawnie rozłożył  , jak i złożył do kupy , zebys niemiał potem żadnych problemów i nerwów jak coś w trasie padnie bo źle złożone było . Powodzenia  :)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

BlackV6

  • Gość
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2013, 21:02:02 pm »
a skrzynia rozdzielcza ?  :-W

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2013, 22:54:56 pm »
no tak , ale to w przypadku napędu 4x4 , a kolega nie wspomniał wogóle o tym jaka skrzynia i na ile osi napęd , wiec napisałem ogólnie to co trzeba zrobic zeby sie dostac do uszczelki , a tak przy okazji zrobiłes już u siebie skrzynie ? , bo w jednym z postów pisałes ze masz z nia problem ( a dokładnie z reduktorem ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

dzaguar

  • Gość
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2013, 23:04:39 pm »
Czy Twoj wyciek wyglada tak jak moj z tego watku? http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,21605.0.html

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2013, 23:12:33 pm »
Zapewne tak wyglada , chociaz u ciebie chyba była dyskusja że to moze byc cos innego, ale jakbys sie u siebie upewnił ze jedynie na dole masz olej a na górze brak , to wtedy takze u ciebie nietrzyma uszczelka . Bo jak nieraz widziałem taki wyciek po środku łaczenia skrzyni z silnikiem to przwaznie własnie to była zużyta uszczelka za kołem zamachowym , ale jak sie skrzyni nie odkreci to sie nic człowiek nie dowie , i znowu bedzie można spekulować co to , i  skad to cieknie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

BlackV6

  • Gość
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2013, 23:35:32 pm »
no tak , ale to w przypadku napędu 4x4 , a kolega nie wspomniał wogóle o tym jaka skrzynia i na ile osi napęd , wiec napisałem ogólnie to co trzeba zrobic zeby sie dostac do uszczelki , a tak przy okazji zrobiłes już u siebie skrzynie ? , bo w jednym z postów pisałes ze masz z nia problem ( a dokładnie z reduktorem ) .

Nie musi wspominać ma zapisane w stopce a po drugie wszystkie  2.5 oraz 3.0 maja 4x4, stary temat ,skrzynie rozdzielczą wymieniłem prawie rok temu .

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2013, 02:19:48 am »
BlackV6, jeżeli to nie tajemnica, to zdradź więcej informacji, czy skrzynie rozdzielczą kupowałeś nową w serwisie, jak z dostępnością, kosztami, itd.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: uszczelniacz między silnikiem a skrzynią (czasem kapie olej)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2013, 09:36:11 am »
A no fakt to że ma w stopce to nie zauwazyłem :-wstyd
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )