Autor Wątek: Problem z czujnikami cofania  (Przeczytany 3709 razy)

Offline szibel

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Problem z czujnikami cofania
« dnia: Luty 24, 2013, 13:24:32 pm »
Witam

Od kilku dni przestały działać mi czujniki cofania, a przyzwyczaiłem się do tego cholerstwa dość mocno.
Objaw początkowo był taki, że sygnał działał kilka razy tak jak by coś bardzo blisko stało za autem. Teraz nie wydaje już żadnego dźwięku.
Jakieś pomysły co to może być? Jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za te czujniki? Światło wstecznego działa normalnie więc to nie czujnik wstecznego.

Przy okazji, czy ktoś dokładał czujniki z przodu? Da się to zrobić?

Pozdrawiam
Kuba

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Problem z czujnikami cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2013, 13:50:58 pm »
Najprawdopodobniej wysiadł któryś czujnik. Jeśli masz automat to daj wsteczny, zaciągnij ręczny, wysiądź z auta i przystaw ucho do każdego czujnika. Powinny delikatnie cykać. Jeśli któryś nie cyka to znaczy, że nie działa. Jeśli cykają wszystkie to albo centralka albo głośniczek są winne. W razie czego dysponuję wszystkimi tymi częściami.

Offline szibel

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z czujnikami cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2013, 01:54:32 am »
Dziękuje za odpowiedź. Czy w przypadku uszkodzenia czujnika nie powinien pojawiać się ciągły sygnał?


BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z czujnikami cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2013, 22:31:14 pm »
raczej powinien być ciągły sygnał ale wrzuć wsteczny i tak jak Jaguarparts napisał poodtykaj czujniki a najlepiej je oczyść ta listwa pod zderzakiem działa jak półka wszystko w niej siedzi , dawno nie widziałem twojego jaga na Gliwicach :)

Offline szibel

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z czujnikami cofania
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2013, 09:47:30 am »
Cały czas krąży między Zabrzem, a Gliwicami  :)

Wydaje mi się jednak, że to będzie centralka. Czujniki nie wydają żadnych dźwięków.
Zna ktoś może nr katalogowy tej centralki?

Offline szibel

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Problem z czujnikami cofania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2013, 16:00:07 pm »
Poczyściłem wszystkie wtyczki. Przyłożyłem ucho do czujników i wszystkie cykają :) może nie jednakowo głośno ale zawsze. Jakieś pomysły co jeszcze może nie działać? Może to być głośniczek z czujników? Wie ktoś gdzie go znaleźć??

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Problem z czujnikami cofania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2013, 16:13:21 pm »
Jeśli przy wrzucaniu wstecznego nie ma dłuższego sygnału to znaczy, że czujniki i centralka są ok. Będzie to wtedy głośniczek, który jest pod tylną półką.