Autor Wątek: Zamienność kierownicy i poduszki X-Type 02 i 05  (Przeczytany 2760 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Zamienność kierownicy i poduszki X-Type 02 i 05
« dnia: Luty 14, 2013, 21:09:47 pm »
Czy kierownice z X-Type 2002 i 2005r można montować zamiennie (w zestawie z poduszką)?
Czy trzeba zmieniać razem z taśmą?
Czy sterowanie radiem i tempomatem działa również po takiej zmianie?

Wygodniej mi sie jeździ na starszej i mam w idealnym stanie, a nowszą mam trochę styraną i poprzecieraną, stąd myślę, żeby zmienić, czy to możliwe?

andrew140785

  • Gość
Odp: Zamienność kierownicy i poduszki X-Type 02 i 05
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2013, 12:55:19 pm »
Z tego co ja wyczytałem na zagranicznych forach to pasuje bo sam mam kupioną kierownicę  po lifcie i chcę zamienić starą ale ja nie mam sterowania radia ani tempomatu więc nie mam tego problemu ale podobno jeśli masz w starej czy nowej kierownicy to jeśli jest tam instalacja to nie ma problemu ze zmianą i taśmy też nie trzeba zmieniać.

A przy okazji to jeśli zmieniasz z nowej na starą kierownicę to nie chciałbyś odsprzedać tylnej plastikowej obudowy nowej  kierownicy? Mam kupioną poliftową kierownicę ale ta obudowa  jest  tam styrana i porysowana  :-thumpdown
 i szukam w trochę  lepszym stanie. :-super

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Zamienność kierownicy i poduszki X-Type 02 i 05
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2013, 13:36:23 pm »
Ja mam wymienioną kierownicę na przedliftową. Wg. mnie jest wygodniejsza i dużo ładniejsza. O tempomacie nic nie napiszę , bo go nie mam. Sterowanie radiem działa. Nie wnikałem w szczegóły i kupiłem od razu komplet z poduszką i taśmą. Nie wiem czy taśmy różniły się , bo kierownicę wymieniał mechanik.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zamienność kierownicy i poduszki X-Type 02 i 05
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2013, 21:11:25 pm »
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi :)

Temat zmiany dopiero będzie w wolnej chwili, na obecną chwilę mam za dużo żmudnej roboty i mało czasu na grzebanie przy własnych autach :( ale jeśli bede wymieniał to bede miał na uwadze :)