Autor Wątek: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!  (Przeczytany 3778 razy)

tofik

  • Gość
Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« dnia: Luty 07, 2013, 22:20:02 pm »
 W moim jagu zapaliła sie żółta ostrzegawcza i wyświetla napis CRUISE NOT AVAILABLE auto jedzie do 3tyś obrotów normalnie potem zaczyna mocno przerywać tak jagby odcinało zapłon po podłączeniu do diagnozy niema błędów niewiem co naprawiać może ktoś przerabiał ten problem.POMOCY.

cobi

  • Gość

Bedek

  • Gość
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2013, 22:34:18 pm »
Jeżeli świeci się kontrolka to nie ma bata musi by jakiś błąd w kompie wystarczy go odczytac i wstępnie coś będzie wiadomo - napisz czy masz gaz   

BlackV6

  • Gość
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2013, 22:41:25 pm »
Pewnie świeci sie zółta kontrolka na prawym zegarze czyli ten prostokącik ;)

tofik

  • Gość
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2013, 22:51:26 pm »
Świeci sie ta ładna lampka na zegarze ale co dalej.Samóchód ma problem a ja z nim.Pozdrawiam

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2013, 07:21:54 am »
Tofik zdejmij klemę akumulatora na dwie minuty i powinno być ok. Daj znać czy pomogło. Jeżeli nie pomoże to odłącz przepływomierz i sprawdź czy są jakieś różnice jak jest odpięty, jeżeli nie ma różnicy czy przepływka jest podpięta czy nie to pisz do mnie mam dla Ciebie tanią przepływkę ;). Domyślam się że motor v6?
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

tofik

  • Gość
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2013, 15:53:12 pm »
Zdejmowanie klemy ani wymiana przepływomierza nie pomogło ale dzięki czekam na inne rady.

cobi

  • Gość
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2013, 16:03:23 pm »
A skad miales druga przeplywke na podmiane?

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2013, 16:43:27 pm »
miałem tan sam problem, wymieniłem świece i po problemie. Na wolnych obrotach dało się jechać, ale gdy dodałem gazu to zapalała się zółta kontrolka i ten napis,auto strasznie przerywało. Ja ma wersje 2,1 ben. bez gazu, automat. Może to być także wina cewki, po podłączeniu do kompa pokazał błąd P0305-Cylinder nr. 5 wykryte wypadanie zapłonu

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Witam potrzebna fachowa pomoc!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2013, 23:10:19 pm »
miałem tan sam problem, wymieniłem świece i po problemie. Na wolnych obrotach dało się jechać, ale gdy dodałem gazu to zapalała się zółta kontrolka i ten napis,auto strasznie przerywało. Ja ma wersje 2,1 ben. bez gazu, automat. Może to być także wina cewki, po podłączeniu do kompa pokazał błąd P0305-Cylinder nr. 5 wykryte wypadanie zapłonu

Sprawdź świece potem cewkę zwróć uwagę na porcelankę czy nie ma pęknięcia objawia się to najczęściej na gorącym silniku.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.