Autor Wątek: Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta  (Przeczytany 2203 razy)

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta
« dnia: Luty 05, 2013, 18:38:52 pm »
Witajcie,

orientuje się może ktoś, jak to jest i w jakim celu kot automatycznie wietrzy kabinę po ok. 15-20 min po zamknięciu pojazdu. Wydaje się to być bez znaczenia, no bo niby co powinien mnie obchodzić nawiew w kabinie, skoro nie w niej nie ma  :-nuts , ale problem jest taki, że ten nawiew powoduje zaparowanie szyb. Konkretnie to wygląda to tak, że jak wysiądę z auta, zamknę j ie wrócę za ok. 20-25 min, to szyby są zaparowane i zaduch w środku, wtedy trzeba włączać DEF, albo otworzyć szybę. Czy tak ma to działać? Ma to podtrzymywać temperaturę, czy co (po zaparowaniu wnioskuję, że dmucha przy zamkniętym obiegu i temp. na max)? Dodam, że filtr kabinowy mam świeży. :-tylko

Pozdrawiam
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

ciamajda

  • Gość
Odp: Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2013, 16:08:58 pm »
Tylko czy dobrze zamontowany ??????

pawelek11

  • Gość
Odp: Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2013, 16:51:50 pm »
 :-boks pytanie podstawowe, czy zawsze tak było czy to nowy objaw? (to wietrzenie)
zakładam że o ile było tak zawsze to jest to ustawienie w sofcie kompa auta i można to wyłączyć :-V
na pytanie co Ciebie to obchodzi, odpowiem, zacznie jak okaże się że aku niedomaga...
jeśli to nowy objaw to wychodzi że coś kotu sie poprzestawiało, czemu? najprawdopodobniej elektronik prawdę Ci powie  :-gwizd

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2013, 21:08:45 pm »
Filtr zamontowany dobrze, nie powinno tu być problemu. Jak dam ogrzewanie na max przy otwartym obiegu to szyby nie parują, co innego w zamkniętym, ale takie są prawa fizyki.

Z tym wietrzeniem to nie nowy temat, kot tak ma od kiedy się znamy  :) W lecie to nie przeszkadzało, tylko zimą powoduje zaparowanie szyb, co przy 'inteligentnej" elektronice tego auta może wskazywać na niedomaganie jakiegoś czujnika. . Wygląda na to, że to taki "bajer", jednak uwaga co do akumulatora wydaje się być trafna.  Dodam, że to pierwsza "nasza" wspólna zima.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

pawelek11

  • Gość
Odp: Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2013, 21:17:14 pm »
Wydaje się być trafna??? Poczekaj, niech temperatura spadnie tak do -20, wtedy zrobi się bardzo trafna... ja panike sieje że światła w kabinie wyłączyć nie moge i ogrzewanie szyb włancza się samo, a Ty nie widzisz problemu w chodzącym nawiewie z aku??? Takie zabawki to są ok w innym klimacie w naszym prowadzą do kłopotów  :-gwizd

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2013, 21:18:19 pm »
Ja nie zauważyłem w żadnym swoim kocie wietrzenia  :o Co do akumulatora to chyba nie ma tragedii. Ja w Saabie ustawiam webasto na godzinne działanie przed wejściem do auta. Nawet w największy mróz odpalał i nie widzę zużycia akumulatora.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Automatyczne załączanie nawiewu po zamknięciu auta
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2013, 21:38:08 pm »
To wietrzenie to trwa ok minuty, może dwie, więc faktycznie tragedii być nie powinno. Poza tym wg instrukcji normalny czas na całkowite odcięcie prądu dochodzi do 60 min  :o, w tym czasie normalny pobór nie powinien przekraczać 30mA.
Na marginesie, gdyby chwilowe działanie nawiewu kładło aku, to raczej znak, że bateria dokonała żywota i czas na wymianę.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport