Autor Wątek: Dziwne zachowanie kierunkowskazów  (Przeczytany 2584 razy)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Dziwne zachowanie kierunkowskazów
« dnia: Luty 03, 2013, 18:37:26 pm »
Szukałem na formu , ale nie udało mi się znaleźć takiego postu który by odpowiadał obiawom moich kierunkowskazów , więc założyłem własny .

Problem pojawił sie dzisiaj . Gdy wyszedłem do samochodu ( aby pojechać do pracy ) zauważyłem że świeci sie jeden z kierunków ( lewy w nadkolu ) natomiast prawy w nadkolu nie i inne kierunki tez nie świeca . Sprowadziłem czy działają normalnie ( w sesie czy nie za szybko ) i tutaj również wszystko w porządku , dodam ze kierunek nie świecił sie poprzedniego dnia , musiał sie sam z siebie w nocy właczyć . A i jak wyjeżdżałem z pracy , to kierunek nie świecił sie już sam z siebie . Pytanie tylko czy żarówka zgasła sama z siebie , czy poprostu sie spaliła , bo jak teraz lewy kierunek włacvze , to ten w zderzaku działa , ten z tułu równieżź , a ten w nadkolu już nie , dodam ze komputer nie wyswietla błedów typu spalona żarówka , a kierunki maja normalne tepo migania . Moje pytanie jest takie  , gdzie może leżeć problem . Samochód to XJ40 ( XJ6) 1994 silnik 3.2 .

Z góry dziekuję za pomoc .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Dziwne zachowanie kierunkowskazów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2013, 22:25:42 pm »
 nie jestem mechanikiem ale tego typu objaw tj. że jakieś żarówki świecą się same z siebie bardzo często jest powodem dostania dodatkowej (obcej) masy. Także możesz mieć coś nie tak z kabelkami od tego kierunkowskazu.. Nie
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

tomek1212

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie kierunkowskazów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2013, 00:07:01 am »
Prawdopodobnie problem leży w module lamp, czyli tej czarnej puszcze z przekaźnikami. Proponowałbym rozebrać moduł i posprawdzać wszystkie przekaźniki i luty.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Dziwne zachowanie kierunkowskazów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2013, 12:27:03 pm »
Rozebrałem dzisiaj moduł lamp i przy okazji ten drugi ( z czerwonymi napisami ) co sie jedynie na zatrzaskach trzyma i obydwy obydwu mdułów sa mocno pękniete ( w zasadzie nie maja cześci obudowy ) . Sytuacja jest taka , ten od kierunków i od lamp mijania jest uszkodzony tak ze nieda rady go uratować ( styki sa tak zniszczone ze laminat opadł od płytki ) po recznej zmianie pozycji przekaźnika kierunek w nadkolu działa , czyli wszystko jest ok , jedynie trzeba wymienic cały moduł na nowy i powinno śmigać . Moje pytanie jest teraz taklie , czy kazdy XJ40 ma takie same moduły do kierunków , czy jest to zależne od rocznika , bo znalazłem na allegro i wyglada tak samo , tylko czy bedzie pasował ?

Tutaj jest tego typu moduł na allegro http://allegro.pl/jaguar-xj6-xj40-4-0-93r-modul-sterownik-lamp-przod-i2974278788.html

Z góry dziekuje za odpowiedź .
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 12:33:13 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

tomek1212

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie kierunkowskazów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2013, 20:55:37 pm »
Hmm...
Moduły nie są podzielone na poszczególne oświetlenie, tylko na części (właściwie ćwiartki) auta. Tzn ten z przodu z lewej obsługuje wszystkie światła które są w tej czesci samochodu (mijania, długie, kierunek, kierunek boczny, postójówka i halogen, oczywiście tylko lewa strona) i tak samo analogicznie działają pozostałe 3 moduły.

Wymień ten który jest uszkodzony, różnica tylko czy masz wersje z telewizorami, czy okrągłe światła, no i oczywiście rocznik.

P.S. Staraj sie pisać bardziej jasno i zrozumiale.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Dziwne zachowanie kierunkowskazów
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2013, 21:25:54 pm »
Rocznik mojego auta to 94 ( prawie z konca produkcji ) lampy sa okragłe , na allegro jest moduł do lamp ( ten link co podałem ) ale zauważyłem , że on nie posiada złacza do lamp drogowych ( więc nie bedzie pasować ) jutro ( o ile pogoda na to pozwoli ) wyjme moduł i spróbuje go w domu reanimować , tzn. polutuje te elementy które nie maja dobrego styku z reszta płytki i są przyczyna niesprawnej lampki od kierunku w nadkolu . Dam znac jak poszło ,i dziekuje wszystkim za pomoc !  :-tylko
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Dziwne zachowanie kierunkowskazów
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2013, 14:27:17 pm »
Wiec dzisiaj poszedłem do samochodu po moduł lamp ( w celu jego reanimacji ). Po dokładnym obejrzeniu płytki miałem mieszane uczucia co do tego czy to wogule moze sie udać , ale zabrałem sie do roboty . Mniej więcej po godzinie skończyłem naprawiać moduł i udałem sie do samochodu w celu jego sprawdzenia , i ku mojemu zdziwieniu wszystko działało jak należy , kierunek lewy ( ok ) , mijania , drogowe , pozycje i awaryjne również bez zarzutu . Tak więc naprawa sie w 100% powiodła i przede wszystkim opłaciła , bo w kieszeni mi 200 zł zostało . Chciałem podziękować przede wszystkim Tomkowi1212 , ponieważ to on podsuną mi trop gdzie leży problem . Jeszcze raz dzieki wszystkim , szerokości i przyczepności życzę .  :-thank :-thank :-thank :-thank
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )