Autor Wątek: Blokują się koła, proszę o pomoc ! Jaguar X-Type 3.0 V6 4x4  (Przeczytany 2396 razy)

XJohnny212

  • Gość
Blokują się koła, proszę o pomoc ! Jaguar X-Type 3.0 V6 4x4
« dnia: Styczeń 18, 2013, 17:14:43 pm »
 :-bry
mam pytanie, mój X-Type został wzięty do serwisu <drobna kolizja> i serwis twierdzi, że samochód po ruszeniu i straceniu przyczepności na JEDNYM kole odłącza napęd, tzn. zamiast samochód poruszać się to stoi, nie buksuje ani nic z tych rzeczy. Czy jest takie coś możliwe ? Może forumowiczom problem jest znany ? Bardzo proszę o poradę, pozdrawiam serdecznie

Bedek

  • Gość
Odp: Blokują się koła, proszę o pomoc ! Jaguar X-Type 3.0 V6 4x4
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2013, 09:11:52 am »
Trochę dziwnie to opisałeś ale bez względu na to układ napędowy X-a nie możliwości odłączenia czy dołączenia któregokolwiek koła jest to zwykłe sprzęgło lepkościowe oraz zwykłe mechanizmy różnicowe. Jeżeli coś się blokuje lub "nie ciągnie" to wskazuje na awarię.

XJohnny212

  • Gość
Odp: Blokują się koła, proszę o pomoc ! Jaguar X-Type 3.0 V6 4x4
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2013, 14:07:58 pm »
Może inaczej, samochód raz po straceniu przyczepności wyłącza napędy, jakby ich w ogóle nie było, a za drugim razem pracuje normalnie. Myślałem też nad tym, że serwis może mieć chrapkę na mojego kociaka, bo od razu po odstawieniu go tam, chcieli go odkupić ;/ i ja nigdy nie zauważyłem czegoś takiego w jego działaniu i dopiero, gdy tam trafił niby coś takiego się dzieje, samochodem na razie nie mogę wyjechać, bo nie ma lampy <jest w drodze> i dlatego pytam, czy takie coś jest możliwe, bo kolizja była spowodowana uderzeniem w bok pojazdu, a nie w którekolwiek z kół itd