Autor Wątek: Niedziałający firmowy telefon i CD Player  (Przeczytany 2223 razy)

tszumans

  • Gość
Niedziałający firmowy telefon i CD Player
« dnia: Styczeń 16, 2013, 10:04:58 am »
Witam serdecznie formumowiczów. Od niedawna pojawił mi się problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Być może ktoś wie co może być przyczyną? Mianowicie, nagle przestał mi działać telefon firmowy i po wciśnięciu przycisku telefonu na panelu pojawia się komunikat "Phone not fitted", a sama słuchawka nie wyświetla niczego (wcześniej był napis :"Insert SIM Card" lub nazwa operatora. Żeby tego było mało przestał działać CD-Player - tzn. po wciśnięciu przycisku "CD" na panelu włącza się radio mimo, że sama zmieniarka wciąga i wysuwa magazynek z płytami. Na koniec zauważyłem, że przycisk w kierownicy służący do wydawania komend głosowych nie włącza systemu głosowego, lecz jedynie wycisza cały system, a na panelu pojawia się komunikat "Mute on".
Wszystko dotychczas działało bez zarzutu i nie było żadnych ingerencji, a usterki pojawiły się jednocześnie, stąd moje podejrzenia, że jest to jakieś awaryjne działanie systemu spowodowane jakimś problemem jednego z jego komponentów. Bezpieczniki F43 i F44 odpowiedzialne za system audio i telefon sprawdziłem i są sprawne.
Czy ktoś się już spotkał z podobnym problemem i wie jak jemu zaradzić ?
 

roberto_tm

  • Gość
Odp: Niedziałający firmowy telefon i CD Player
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2013, 11:22:19 am »
Miałem ten sam objaw u siebie oprócz zmieniarki (bo takowej nie posiadam:P).  W moim przypadku na 99% winny był przewód masowy z aku do karoserii. Śniedział na połączeniu z klemą. Po zaciśnięciu nowego przewodu póki co problem nie wystąpił ani razu. Sprawdź również światłowód od jednostki do bagażnika. Może gdzieś wyleciał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2013, 13:04:51 pm wysłana przez roberto_tm »