Autor Wątek: Problem z mocą po wymianie akumulatora.  (Przeczytany 1958 razy)

MacAnk

  • Gość
Problem z mocą po wymianie akumulatora.
« dnia: Styczeń 14, 2013, 23:23:47 pm »
Witam. Chodzi o to, że przy kupnie mojego S-TYPE 3.0 przy serwisie wymieniali mi na szybko aku i po tym zabiegu jak wracałem do domku auto było "lekko" zamulone i nierówno pracowało na wolnych, uparcie też nie chciało przekroczyć 100km/h. Pomyślałem, że przyczyna tkwi właśnie w nieprawidłowej procedurze wymiany aku. Zrobiłem tak, że odłączyłem go na jakieś 15 min, po czym włączyłem, zapaliłem silnik i pracował jakieś ... 7-8min na "P" i sam zgasł. Auto po ponownym odpaleniu działa już równo na jałowym, głupio to zabrzmi ale nie wiem czy muł zniknął na dobre bo autem się nie poruszam (brak ubezpieczenia, czekam na agenta). Natomiast co mogę powiedzieć to po tym moim zabiegu stał się też "żywszy" agresywniejszy przy dodaniu gazu na postoju, musknięcie pedału gazu i jest 3000. Czy dobrze dedukuję, że to właśnie tu tkwiła przyczyna i komp mógł wpaść w coś w rodzaju trybu serwisowego lub coś w ten deseń?

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Problem z mocą po wymianie akumulatora.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2013, 09:08:55 am »
Ja bym bardziej powiedział, że czytałem że te auta "przyzwyczajają i uczą się Twojego stylu jazdy". Może przyzwyczaiło się do spokojnej jazdy i spokojniej reagowało na pedał gazu? Wymieniłeś aku, pamięć znikła i teraz uczy się na nowo z fabrycznymi domyślnymi ustawieniami?
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z mocą po wymianie akumulatora.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2013, 09:32:32 am »
Jest coś w tym co piszesz... pojeżdżę, zobaczę jak to będzie.  :) W każdym bądź razie żaden komunikat ani żaden check się nie pali więc... myślę, że tędy droga.

MacAnk

  • Gość
Odp: Problem z mocą po wymianie akumulatora.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2013, 12:51:46 pm »
Dziś odpaliłem autko i trochę jeździłem po "resecie" akumulatora wszystko ok. Zbiera się aż miło, żadnego falowania obrotów. Piszę, bo uważam, że gdzieś tam komuś w przyszłości może to pomóc, uspokoić. Pozdrawiam.