Autor Wątek: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach  (Przeczytany 14621 razy)

dzaguar

  • Gość
migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« dnia: Styczeń 12, 2013, 17:56:41 pm »
Czesc! Posiadam ixa 3.0 autmacik. Od wczoraj mam problem z autem. podczas jazdy zaswiecil mi sie check engine. Pozniej zaczal mrugac i silnik wchodzil w tryb awaryjny czyli odciecie do 3000 obrotow. na biegu jalowym trzesie troche sie buda i slychac ze nierowno pracuje silnik. Myslalem ze moze nie gra na wszystkie gary ale jak mu daje w rure to idzie ok dzwiek jest dobry tylko na niskich obrotach wibruje i jak daje D to jak sie toczy to szarpie a jak juz wcisne pedal i troche wejde na wyzsze obroty to jest ok. Odpialem przeplywomierz bo myslalem ze to moze on ale silnik pracuje tak samo jak jest wpiety czy wypiety. Uszkodzony?. czasem jest tak ze na postoju tryb awaryjny sie wlacza a czasem sam check engine sie swieci bez migania. Przejechalem sie nim  dzisiaj i check raz miga raz nie . Nie wiem na czym polega problem. Odpinalem klemy na 30min nic nie pomoglo. Jakies rady czy bez podlaczenia do kompa sie nie obejdzie?:) Czy to kwestia mrozu i kotkowi zimno? :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 18:19:07 pm wysłana przez dzaguar »

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2013, 19:39:22 pm »
To nie kwestia mrozu, masz instalację gazową??
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

miki151993

  • Gość
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2013, 19:52:29 pm »
Jeśli tylko na jałowym pracuje nie równo to ja bym obstawiał na silnik krokowy.

dzaguar

  • Gość
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2013, 21:27:44 pm »
tak nagle by sie zepsul? stalo mi sie to jak wyprzedzalem samochod na szosie. Mam instalacje ale i na LPG i na PB jest tak samo. a czy czasem krokowiec jak pada to wariuje obrotomierz? bo moj trzyma sie calkiem stabilnie tylko silnik drzy no i skad ten tryb awaryjny i migajacy od czasu do czasu check engine...

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2013, 21:40:12 pm »
Mi to wygląda na jakiś problem z układem zapłonowym (świece, cewki, przewody itp.), ewentualnie może niewłaściwa mieszanka paliwowa (przez np. uszkodzone sądy) ale to takie gdybanie, bo mechanikiem nie jestem...
Bez komputera i odczytaniu kodów błędów raczej się nie obejdzie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 21:45:10 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

dzaguar

  • Gość
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2013, 21:59:56 pm »
Czyli ten przepływomierz wykluczacie? Dwa szczegóły:
1. slysze pod maska co chwile jakis taki plastikowy trzask w okolicy przepustnicy: dodam ze mam przepustnice zabudowana plastikiem czyli jest ona elektroniczna prawda? Nie wiem czy dokladnie z niej ten dzwiek sie wydobywa ale gdzies okolica prawej gornej czesci silnika kolo dolotu...
2.Druga sprawa ze jak buda trzesie na postoju to przy otwartych drzwiach miga tez swiatlo w kabinie. Moze to alternator??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 22:56:59 pm wysłana przez dzaguar »

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2013, 11:08:39 am »
Fakt jest taki jak miga check to jest informacja że nie wolno jeździć bo istnieje zagrożenie dalszego uszkodzenia silnika    :-kogutki jak się pali to jest pół.bólu

Po pierwsze diagnostyka komputerowa nie odłanczanie akumulatora!!

Jak nic nie pokaże to komputer na kolana i jazda np. możesz po przez instalacje lpg podejrzeć pracę każdego wtryskiwacza z osobna i będziesz miał obraz sytuacji.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

dzaguar

  • Gość
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2013, 11:22:18 am »
Dzieki. Odlaczenie aku nic nie dalo takze te bledy nadal sa. Check miga tylko czasami wlaczajac tryb awaryjny silnika. Takto zakres pracy jest pelny check sie swieci i jest nierowna praca silnika przy jalowych obrotach. nie pozostaje mi nic innego jak udac sie do warsztatu i podpiac pod kompa.

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:00:14 pm »
Kolego, miałem to samo co opisujesz, mi się tak działo po założeniu gazu, silnik pracował w trybie awaryjnym, pompa paliwa podawała błąd do komputera, zamontowali mi jeszcze jakiś czujnik, silnik już pracuje normalnie ale nie potrafią tego czujnika ustawić i od czasu do czasu Check znów się zapala ale już nie mryga, przy minusowych temperaturach jak go odpalę to na benzynie traci obroty, jak złapię plusową temperaturę już jest ok, mówią, że to kwestia ustawienia, więc jeszcze muszę kilka razy do nich jeździć, dawno temu zakładałeś gaz??
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

dzaguar

  • Gość
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:20:40 pm »
Instalacja LPG ma rok. Już raz go ustawiałem 2 miechy temu i wszystko było ok. Nawet przy -5 wsyzstko grało. Sytuacja, ktora opisuje przytrafila mi sie wieczorem przy +3 stopniach w wilgotny deszczowy dzien gdy wracałem z pracy. teraz przy ujemnych temp. mam to samo. Wiem ze instalacja jest do naprawy. Czasami przelacza mi na benzyne bo reduktor nie wyrabia przy duzym obciazeniu. Moze powinenem pojezdzic troche na benzynie i zobaczyć czy problem zniknie?

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:48:03 pm »
Też próbowałem jeździć na benzynie ale nic to nie dało bo najpierw trzeba błąd skasować komputerem...  :- pojecia
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

ron.novy

  • Gość
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2013, 13:35:56 pm »
a reset w postaci wypiecia aku na 30min nie kasuje tez bledu jak robi reset kompa?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2013, 14:51:25 pm »
Panowie Kocur666 i dzaguar patrząc na to co piszecie to radze zmienić mechaników/gazowników... póki jeszcze wasze koty jeżdżą... i zrobić porządek z instalacjami, które wam założyli...   :-W
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:09:50 pm »
U mnie jest taka sprawa, że niedawno gaz założyłem a też nie mam czasu, żeby codziennie do nich jeździć, a jak zmienię mechanika to stracę gwarancję, zjebie się silnik, zatrudniam rzeczoznawcę i sprawa w sądzie...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

dzaguar

  • Gość
Odp: migajacy check engine - ix nie pracuje rowno na wolnych obrotach
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:42:14 pm »
Ok tak zrobię... Czyli sam nic nie zdziałam. resetowanie nic nie da? trzeba jechac pod kompa i sprawdzic bledy prawda? Wydaje mi sie ze to przez gaz.