Autor Wątek: Regulacja szyberdachu  (Przeczytany 1719 razy)

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Regulacja szyberdachu
« dnia: Sierpień 27, 2015, 11:56:36 am »
Witam, mam nadal problem z szyberdachem. Miałem padnięty moduł szyberdachu, zakupiłem sprawny moduł od jednego z forumowiczów i po założeniu faktycznie szyber chodzi ale problem jest ze sterowaniem. Ogólnie nigdy nie wiem w jakiej pozycji ustawić przełącznik szyberdachu ( 3 położenia ) żeby go otworzyć lub zamknąć. Znalazłem drugi przełącznik który jest ok ale nic się nie zmieniło. Czy ktoś wie jak prawidłowo ustawić moduł szyberdachu - koła zębate ??
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Regulacja szyberdachu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2015, 20:24:58 pm »
witaj,swiat jest mały :-)...jednak to nie przełącznik,hmm tak myśle o Twoim przypadku i jedyne co mi przychodzi do głowy,co mozna sprobowac...ustaw szyberdach w pozycji zamknietej,odkrec silniczek i na odkreconym silniczku ale podpietym do pradu przytrzymaj wylacznik do przodu,moze wtedy silniczek i zebatki ustawia sie w pozycji takiej jaka ma byc przy zamknietym szyberdachu...

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Regulacja szyberdachu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2015, 14:18:14 pm »
To nic nie da ponieważ przy odkręconym silniczku od modułu silniczek będzie chodził cały czas,  tutaj trzeba wiedzieć jak ustawić zębatkę na module szyberdachu. Moduł szyberdachu od strony silniczka ma wycięte okienko z małą podziałką w którym widać tryb z malutkim otworem. jedynie co mi pozostało to metodą prób i błędów ustawić to oczko na całkowicie otwartym do tyłu szyberdachu lub  maksymalnie uchylonym do góry. Do tej pory ustawiałem moduł na zamkniętym szyberdachu i może tu leżał błąd
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Regulacja szyberdachu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2015, 14:28:45 pm »
w takim razie zycze cierpliwości i zeby sie udało trafic:-)