Autor Wątek: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0  (Przeczytany 5199 razy)

damian100

  • Gość
Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« dnia: Styczeń 08, 2013, 23:06:00 pm »
Witam wszystkich
pytanie nastepujące jakie powinny byc prawidlowe obroty w s type 3.0 biegu jałowego
to znaczy jakie powinny być:
1 po zapaleniu gdy silnik zimnyn tak np. po nocy
2. jakie obroty jak silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód stoji w miejscu na luzie (bieg jałowy)
3. jakie obroty powinny być gdy silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód toczy sie na luzie z prędkościa np 30km.

pytam o to ponieważ czytałem taki watek

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/10083-Wysokie-obroty-jak-jade-na-luzie

i tam piszą niektórzy ze auto w ruchu na luz ma 1500 a jak prędkośc 0km to około 900 i to jest ok, że to norma w mondeo.
i tak myslę jak to jest w jaguar s type 3.0 ?
ostatnimi czasy namieszało mi się z obrotami a nie wiem jak jest prawidłowo bo kotem na codzień jezdzi moja żona a ona nie wie nic o obrotach wogóle nie patrzy na obrotomierz także z nią sie nie dogadam.
wiem ze to dziwne pytanie ale prosze o pomoc i udzielenie mi odpowiedzi w sprawie tych obrotów bo poprostu już nie wiem czy jest ustaerka czy nie .

na forum znalazłem jedynie taką zmiankę o obrotach

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,19272.0.html

rozumiem to tak że na luzie na postoju przy prędkości 0km jest między 700/800 obrotów,
to ile ba byc przy toczeniu sie na luzie?
pozdrawiam

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2013, 02:27:56 am »
Kolego pierwsza i podstawowa sprawa to to że silnik 3.0 V6 z mondeo, a silnik 3.0 V6 z Jaguara to całkowicie różne jednostki, nie mające ze sobą nic wspólnego...
Co do obrotów to zwrócę uwagę jutro rano i Ci dokładnie napiszę...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2013, 08:28:36 am »
To nie są zupełnie różne silniki. To są te same silniki z pewnymi różnicami w osprzęcie i chyba głowicach.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2013, 15:04:13 pm »
Są zupełnie inne tylko dół się zgadza osprzęt jest zupełnie inny inne sterowanie  kolektory  pompy wody oleju wszystko inne.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2013, 15:19:30 pm »
Jeśli dół się zgadza a pojemność jest identyczna to nie są zupełnie inne.

krzysztofk

  • Gość
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2013, 17:45:41 pm »
Witam wszystkich
pytanie nastepujące jakie powinny byc prawidlowe obroty w s type 3.0 biegu jałowego
to znaczy jakie powinny być:
1 po zapaleniu gdy silnik zimnyn tak np. po nocy
2. jakie obroty jak silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód stoji w miejscu na luzie (bieg jałowy)
3. jakie obroty powinny być gdy silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód toczy sie na luzie z prędkościa np 30km.
u mnie to wygląda tak
1400 obr zaraz po odpaleniu i spadają do około 900 w ciągu 20 sekund
ciepły około 700 obr/min
pytanie nr 3 mam automat

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:35:56 pm »
U mnie identycznie jak u kszysztofk więc chyba tak ma być
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2013, 20:49:51 pm »
też tak mam, także to prawidłowe parametry
Born to drive..

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:48:16 pm »
Witam wszystkich
pytanie nastepujące jakie powinny byc prawidlowe obroty w s type 3.0 biegu jałowego
to znaczy jakie powinny być:
1 po zapaleniu gdy silnik zimnyn tak np. po nocy
2. jakie obroty jak silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód stoji w miejscu na luzie (bieg jałowy)
3. jakie obroty powinny być gdy silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód toczy sie na luzie z prędkościa np 30km.

Sprawdziłem i u mnie jest tak:
1. Po zapaleniu silnika temp zew. -2 st. obroty idą na jakieś niecałe 1500 obr./min. po czym stopniowo schodzą na jakiś 1000 obr./min. wszystko trwa jakieś max. 10 s.
2. obroty jak silnik ciepły na luzie (po trasie 120 km) ok. 800 obr./min.
3. Obroty na luzie (auto toczy się z prędkością 90-100 km/h, silnik ciepły) wynoszą u mnie ok. 1000 obr./min.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2013, 21:53:11 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

damian100

  • Gość
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2013, 00:01:38 am »
Witam wszystkich serdecznie i dziekuje za wszystkie wypowiedzi i pomoc,
 dzięki wam wiem juz jak ma być prawidłowo z tymi obrotami.
Miałem problem z obrotami który opisałem w tym poście
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,21141.0.html
i w sumie juz nie wiedziałem w jakich warunkach jakie maja być obroty ponieważ normalnie kotem jeżdzi zona,
zaczołem się zastanawiać czy cos nie jest popsute. ale teraz widze że wszystko ok.
Dziś w godzinach wieczornych kotek ustabilizował pracę silnika i obroty sa ok, czyli:
Witam wszystkich
pytanie nastepujące jakie powinny byc prawidlowe obroty w s type 3.0 biegu jałowego
to znaczy jakie powinny być:
1 po zapaleniu gdy silnik zimnyn tak np. po nocy
2. jakie obroty jak silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód stoji w miejscu na luzie (bieg jałowy)
3. jakie obroty powinny być gdy silnik jest ciepły (powiedzmy po przejechaniu 50km) a samochód toczy sie na luzie z prędkościa np 30km.



teraz wygląda tak
1. po zapaleniu zimny silnik po nocy, obroty wynosza około 1400 obr./min po czym spadaja na 1000 obr./min trwa to około 10 sekund.
2. obroty jak silnik ciepły na luz (po trasie około 60km) obroty wynoszą 800obr./min
3. obroty na luz silnik ciepły (po trasie 60km)  (auto toczy się z predkościa około 80km/h) obroty wynosza 1000obr./min

czyli wszystko się ładnie ustawiło a pomyslec że jeszcze rano w punkcie numer 3. kręcił 2200obr./min.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

manfred

  • Gość
obroty silnika nie spadają podczas zmiany biegów i wolno jadąc raczej nie zwaln
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:49:31 pm »
     Witam Panowie i od razu pozdrawiam i dziękuję że takowa społeczność istnieje...
   Panowie mam kota 99r. 3.0 manual, Obroty mi szaleją tzn. przy zmianie biegów obroty zawsze jakoś podskakują np. z 1500 na 2000 - 2500, piszę tu o spokojnej jeździe. Zauważyłem również że jadąc pomalutku bez pośpiechu na prostej drodze to potrafi kot jechać bez dodawania gazu. Co ciekawe jak się zatrzymam np. na światłach to obroty ładnie schodzą na ok 800 obr.
   Ostatnio dzięki pomocy klubu doczytałem o cewkach, podciśnieniach i świecach. cewki wymieniłem 3 i bez zmiany, świece również, okazało się że podciśnienia wąż na samym dole pod kolektorami był sparciały - wymieniłem i chodzi równiutko. Ale teraz te obroty, źle się jeździ, szarpie przez to....
   Panowie pomożecie ?   Pozdrawiam. :-help

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2015, 23:41:43 pm »
Fajnie byłoby oblukać czy nie ma błędów w jednostce sterującej. Po drugie sprawdził bym czy przepustnica nie jest mocno zabrudzona. No i świece - jaka tam przerwa na nich? Jaguar przewiduje w granicach 1,2 z tego co pamiętam, dużo poniżej tej wartości czyli np. 0,8 może się objawiać szarpaniem właśnie. Ja mam z przerwą 1,0 bodajże czy 0,9 i jest idealnie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Jakie powinny byc obroty prawidłowe w s type 3.0
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2015, 05:45:07 am »
prawdopodobnie łapie gdzies lewe powietrze,przy nieszczelnym dolocie tez tak mialem ze czasem auto samo ciagło a wolne obroty na postoju były ok..